Tämä keskustelu on niin käyty! Vallitsee tavattoman herttainen yksituumaisuus - johon Ipankin on syytä yhtyä - että sopimatonta on ainoastaan seurata edellisen rastin hakijaa uudelle rastille joko livenä perässä ajaen tai hakea rasti tämän Strava-jälkeä seuraamalla.
PS Kiitokset kuitenkin kommentista joka palautti uskon siihen etteivät kaikki hakijat sentään ole aivan avuttomia! Sekä siihen ettei sittenkään ole ollut niin sokea omalle rastilleen että ei ovain olisi tajunnut että se itse asiassa on mahdottoman ja lannistavan vaikea.
PPS Ja erityiskiitokset rastin cloun eli rastin laittajan itsensä mielestä suunnattoman hauskan vitsin hiffaamisesta Tämän rastinhan olisi voinut keksiä sopivaksi uudeksi rastiksi myös spottaamalla sen ensin satelliittikuvasta ja ajamalla vasta sitten paikan päälle
Kirjanmerkit