Etenee toki, taitaa melko yleisesti kuulua tämmöisen projektin luonteeseen että välillä homma seisoo - tärkeintähän on että rakennuksen rappeutuminen pysähtyy ja tuho estetään.
Tai onhan siinä voinut käydä niinkin että edellinen omistaja oli kohdannut odottamattomia vaikeuksia tai muuten vain jättänyt hankkeen kesken, mutta uusi omistaja on kenties saanut työt paremmin liikkeelle. Googlen kuva on muuten vuodelta 2011, mutta melkein väittäisin että jonkinlainen remontti oli käynnissä jo muutamaa vuotta aikaisemminkin eli kun tein ihkaensimmäisiä fillarilenkkejä. (Talosta ja tontista olisikin saanut hauskan kuvagallerian jos olisi ottanut kuvan kuukauden tai parin välein.)
PS Ihminen kun on utelias niin voin kertoa että yritysrekisteri tuntee osoitteessa rakennusliikkeen ja mm. huonekalujen agentuurina toimivan yksityisen elinkeinonharjoittajan.
Kirjanmerkit