- käyttö https://www.youtube.com/watch?v=9byRp9e2USU (http://fi.lmgtfy.com/?t=v&q=presta)
- presta joka on itselläsi. Muut schrader=auto ja dunlop=mummopyörä eivät käy koska vanteessa tarttee olla isompi reikä venaa varten. Täytyis porailla isompi sulle jos noita muita haluis käyttää.
- Folding on taittuva jonka voi esim.taitella pieneen pakettiin ja esim.taskuun varakumi mukaan. Ovat kevyempiä kuin wired joka ei taitu kun siinä on rautalanka reunassa. Tosin folding on hinnakkaampi.
- Merkintä 40-622 ISO standardin merkintä jossa 40 on renkaan leveys ja 622 vanteen halkaisija (700 x 38C - 28 x 1 5/8 x 1 1/2 sama asia eri muodossa) älä käytä muita.
- Folding parempi 28mm leveä ja tossa sisurit
http://www.chainreactioncycles.com/f...e/rp-prod26727 ota 40mm pitkä vena koska muut tolkuttoman pitkiä ja valkkaa leveys kumiesi mukaan.






 
					
					 
				
				
				
					 Lainaa viestiä vastauksessa
  Lainaa viestiä vastauksessa 
						
					 
						
					 Alkujaan tämän lähetti Fat Boy
 Alkujaan tämän lähetti Fat Boy
					
 
						
					 
  
						
					 
						
					 
						
					 
				 
						
					
Kirjanmerkit