HephaFillariGiantElectrobike
Sivu 16 / 42 EnsimmäinenEnsimmäinen ... 6 14 15 16 17 18 26 ... ViimeinenViimeinen
Näyttää tulokset 451 - 480 / 1231

Aihe: Eurosport ihastuttaa ja vihastuttaa

  1. #451
    Liittynyt
    11/2015
    Paikkakunta
    Rovaniemi
    Viestit
    4.393
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti hannupulkkinen Katso viesti
    Pelkällä dna-tvllä näkee eurosportin yks ja kaks sekä joitakin muita, mutta ei esimerkiksi yleisiä kanavia. Lisäksi voi tilata kanavan kerrallaan lisää.
    Ei pitäs näkyä. Koska myyvät kyseiset kanavat paketissa. dna sport tai mix paketeissa.
    Pelkästään ylen kanavat näkyy tolla dnatv sovelluksella suorana. https://www.dna.fi/tuki-kanavalista

  2. #452
    Liittynyt
    05/2002
    Paikkakunta
    Siilinjärvi
    Viestit
    6.906
    [QUOTE=hcfreak;2577881]Ei pitäs näkyä. Koska myyvät kyseiset kanavat paketissa. dna sport tai mix paketeissa.
    Pelkästään ylen kanavat näkyy tolla dnatv sovelluksella suorana. https://www.dna.fi/tuki-kanavalista[/QUOTE
    Voi olla. Pitää tarkistaa laskusta. En kyllä ole tilannut muuta kuin tuon dna-tvn. Muistelen, että sillon kun sen tilasin niin oli tarjous, jonka mukaan sai valita muutaman kanavan ylen lisäksi. Ehkä se oli määräaikainen tai sitten ei. Eipähän tuo konkurssiin vie ja kun toimii niin hyvä on.
    Jos et aja et voi ottaa!

  3. #453
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti Esa S Katso viesti
    Chromecast voi olla hyvä vaihtoehto vanhempaan telkkariin, jos vaan on hdmi liitin. Playerin pitäisi toimia sillä, mutta en ole kokeillut.
    Hans todistaa myös että Cromecast pelittää... laitteella kuin laitteella... jos vain telkusta löytyy hdmi-liitin.
    Sain ESP:n toimimaan myös peilaamalla (Screen Mirroring) kännykästä mutta kuva nyki ilkeästi... nähtävästi tv-wifi on vanha eikä "ehdi mukaan". Yhteensopivuusongelma vaivasi myös wifi-direckt vaihtoehtoa mutta Cromecast tosiaan toimii ja on helppo asentaa, suosittelen mikäli kuva ei muuten siirry ja/tai näy hyvin. Gigantista hankin CC:n 39€urolla.
    EuroSportPlayerin uusi sovellus on selvästi aiempaa informatiivisempi ja kaikin puolin monipuolisempi sekä helppokäyttöisempi; statistiikkaa on mukana jo nyt jonkin verran ja uskon (ja toivon) että jatkossa yhä enemmän.

  4. #454
    Liittynyt
    09/2006
    Paikkakunta
    Tuusula
    Viestit
    1.850
    Kuulukos muilla ääni lähetyksestä
    Fatless biker

  5. #455
    Liittynyt
    05/2014
    Paikkakunta
    Haapavesi
    Viestit
    741
    ^ Ei kuulunu pitkään aikaan! Tovi sitten tuli takasin. Ruotti kyllä kuulu.

  6. #456
    Liittynyt
    11/2008
    Viestit
    201
    Ai,vika ei ollutkaan mun vehkeissä kun ääntä kuulunut

  7. #457
    Liittynyt
    05/2015
    Viestit
    121
    Jahas, playeri päätti juuri kesken katselun että timeshiftausta ei enää tueta. Millään selaimella ei striimi loikkaa taaksepäin ajassa vaikka mitä tekisi.

  8. #458
    Liittynyt
    03/2012
    Viestit
    354
    Itse olen katsellut Eurosporttia telkkarista mutta sen katsominen alkaa tuntua mahdottomalta. 10 minuutin välein tulee 3 minuuttia mainoksia. Ei tunnu reilulta, että maksan kanavasta ja silti ohjelma-ajasta on neljäsosa mainoksia.
    Helkama Kulkuri 5
    Tunturi RX500
    Kona Dew Deluxe
    Ridley X-Ride
    Focus Cayo evo Di2

  9. #459
    Liittynyt
    07/2010
    Paikkakunta
    Uleaborg
    Viestit
    2.070
    Nää kaikki isot tourit näkee paljon paremmin suoraan maiden omilta kanavilta geoblokkauksen ohittamalla. Ei kannata maksaa jostain eurosportista.

  10. #460
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti -jamo- Katso viesti
    Itse olen katsellut Eurosporttia telkkarista mutta sen katsominen alkaa tuntua mahdottomalta. 10 minuutin välein tulee 3 minuuttia mainoksia. Ei tunnu reilulta, että maksan kanavasta ja silti ohjelma-ajasta on neljäsosa mainoksia.
    Ensin lähetystä tunti boksiin ja alkaa sitten katsoa. Kuroo kiinni hyppimällä mainokset yli. En ole enää pitkään aikaan katsonut näitä ihan suorana...


    Lähetetty Tapatalkista, pahoittelen kirotusvirheitä.
    Trek Rail | Camino Al | Taiga | Team Tuska

  11. #461
    Liittynyt
    06/2008
    Paikkakunta
    Kouvola
    Viestit
    3.275
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti rjrm Katso viesti
    Nää kaikki isot tourit näkee paljon paremmin suoraan maiden omilta kanavilta geoblokkauksen ohittamalla. Ei kannata maksaa jostain eurosportista.
    Jep, ihan silkkaa kärsimysnäytelmää tämä Eurosportin seuraaminen. Niin kauan kuin kuva vaan saadaan paikan päältä kansainväliseen välitysverkkoon, 55" telkkarissa paistuu nykimätön ja pikselöitymätön HD-kuva. Ikävästi ajajista on jatkuvasti tarjolla muitakin tuntomerkkejä paidan värin lisäksi, joten kilpailun kulusta pysyy jopa hajulla. Kun alustana on esim. Sonera Viihde tai vastaava palvelu, lähetyksen seuraamisen voi aloittaa vähän myöhemmin kuin se oikeasti alkaa ja mainosten hyppiminen onnistuu puolisuorassa lähetyksessä vaivattomasti. Vielä jos selostuskielen saisi päättää kahden kotimaisen - englannin ja suomen - välillä vapaavalintaisesti, päättäisin varmaan päiväni harakiriin. Eihän sellaista vaivatonta viihteen seurantaa kestäisi, kun ei olisi koko ajan jotain säädettävää tai jännitystä siitä, näkeekö kisaa ollenkaan.
    "Jaffan juon useimmiten suoraan pullosta." - palstapersoona 16.01.15

  12. #462
    Liittynyt
    10/2003
    Viestit
    8.084
    Kylläpä eilen pitkästä aikaa vitutti tää Eurosport. Vääntäydyin sohvalle klo 21.30 kuten aikaisempinakin iltoina ja aloitin katsomaan Lontoon rata-ajojen viimeistä päivää jotta voittaako Cav&Wiggins skaban niin eiköhän perkeleen paska juurosportti näytä jotain helvetin jalkapalloa jenkkilästä!! Jumalauta, sekö se on tärkeempää kuin jättää näkymättä kuuden päivän kisojen viimeinen ja tärkein päivä, kun kaikista muista päivistä tullut tyyliin 10 tunnin lähetys. Voihan perkeleen perkele sentään!

    Edit: Vai tuliko tuo perkeleen kisa sittenkin jo aikaisemmin päivällä? Meinaan Cyclingnewssin tulokset on jo alkuillasta... ARGH! Eli oliko oma moka eikä Eurosportin moka?

    Ja sit pakko avautua, aivan HANURISTA Eurosportin kotisivujen ohjelmalistaus nyt. Se on joku "#¤"#¤"#¤ tablettihässäkkä nyt ja taustalla vielä liikkuvaa kuvaa. Ärsyttävyydessään TOP1 listan kärjessä kyllä!! Vttu!

  13. #463
    Liittynyt
    11/2015
    Paikkakunta
    Rovaniemi
    Viestit
    4.393
    Sieltähän voi arkistosta kattoa joitain jos meni ohi. Ettei ois talviaikaan siirtyminen aiheuttanu sekaannusta?

  14. #464
    Liittynyt
    10/2003
    Viestit
    8.084
    ^Mistä moinen arkisto löytyy Canal Digitalin satelliittiasiakkaille?

  15. #465
    Liittynyt
    09/1999
    Paikkakunta
    Kerava
    Viestit
    4.139
    Viestin #462 voi kyllä laskea yhdeksi VesaP:n klassisista vitutusavautumisista! Virtuaalipalkinto ruusunlehvin sille!

  16. #466
    Liittynyt
    05/2015
    Viestit
    17.226
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti Markku Liitiä Katso viesti
    Viestin #462 voi kyllä laskea yhdeksi VesaP:n klassisista vitutusavautumisista! Virtuaalipalkinto ruusunlehvin sille!
    Minä niin voin samaistua tuohon tilanteeseen

  17. #467
    Liittynyt
    11/2015
    Paikkakunta
    Rovaniemi
    Viestit
    4.393
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti VesaP Katso viesti
    ^Mistä moinen arkisto löytyy Canal Digitalin satelliittiasiakkaille?
    Aijoo sori. Olin ihan eurosport playerissä

  18. #468
    Liittynyt
    10/2003
    Viestit
    8.084
    Ei taida olla mitään yhteystietoja suomi-eurosportin toimitukseen/tms jonne voisi valittaa kuinka karmeat noi niiden uudistetut webbisivut on TIETOKONEELLA käytettäessä? Ei ainakaan löydy noilta sivuilta enää maili-infoa. Joskus vanhoilla sivuilla muistaakseni oli jotkut yhteystiedotkin. VMP!

    Ja ei taida Eurosportti näyttää huomenna alkavaa Gentin 6-dayssiä? Oliko Lontoo ainut jonka näyttivät?

  19. #469
    Liittynyt
    11/2015
    Paikkakunta
    Rovaniemi
    Viestit
    4.393
    Prkl miks pitää näyttää tennistä ja jalkapalloa keskellä talvea ja näytetään hiihtolajeja jälkilähetyksenä. Ohjelmatiedot ollu kyl päin puuta viiveaikoina niin eurosportin omassa ku muuallaki.
    Onneks ei tarvi tilata enstalvena ku yle saa oikeudet hiihtolajeihin

  20. #470
    Liittynyt
    09/2013
    Viestit
    1.600
    Koska tennis on €urosportin lempilaji ja Keski-Euroopassa nyt satutaan pelaamaan potkupalloa talvella. Hiihtolajeista nyt en tiedä varmasti mitään, mutta ampumahiihdot on tainneet kyllä tulla suorina. Murtomaahiihdon maailmancupin kohdalla voi olla syynä esim jämäsarjan tv-oikeudet, jotka ei esim salli suoria lähetyksiä..? Sitten kun se doping-hiihdon ilosanoma ensi talvena alkaa Ylen kanavilla niin päästään varmasti maksamaan myöskin korotettua yleveroa, koska ei sitä huvia ilmaiseksi saada ruutuihin.

  21. #471
    Liittynyt
    09/2006
    Paikkakunta
    Kerava
    Viestit
    2.358

    Eurosport ihastuttaa ja vihastuttaa

    Mielestäni koko Eurosport Nordic pitäisi lopettaa ja täälläkin näkyisi sen jälkeen normaali eurooppalainen ES. Joskus on toki mielenkiintoista katsoa jotain murtsikkaa, mm. Tour de Ski, mutta kaikkia turhia pikkukisoja tai yhdistetyn ja mäkihypyn kisoja saavat kiinnostuneet katsella ylen tarjonnasta. Bundesliga ja muut huippuliigat, alppilajit ja pyöräilyt ovat Eurosportin keskeistä tarjontaa Euroopassa ja täällä sama sopisi hienosti.

    Ja selväähän on, että moottoriurheilut ja pubilajit - tikanheitto, biljardi tms. - kuuluvat jollekin toiselle kanavalle.

    Edit: eurooppalaisella eurosportilla taitaa talvisin tulla puolet lähetysajasta erilaisia kelkkailulajeja, joten ei se tämäkään idea ihan valmiiksi mietitty taida olla.
    kervelo muokkasi tätä : 22.01.2017 at 19.27
    Rule #1: Obey The Rules

  22. #472
    Liittynyt
    09/1999
    Paikkakunta
    Kerava
    Viestit
    4.139
    Meillä näkyy Eurosport, jossa on norjankieliset mainokset. Siellä on mainos, jossa vanhempi äijä kiipeää pystyjyrkkää vuorenseinämää ylös koskikajakki mukanaan. Sitten se laskee alas hirveän kosken, jossa on 20 metrin pystysuora pudotus, alas päästyään pyydystää paljain käsin lohen ja syö sen raakana. Lopussa kajakki on autotallin seinällä ja mies katselee sitä, kissa tarkkailee vierestä. Sitten tulee norskinkielinen teksti, jota en ymmärrä. Voisiko joku kertoa, mikä on mainoksen punch line?

  23. #473
    Täytyypä koittaa bongata mainos varta vasten, muutenhan en sitä todennäköisesti satu näkemään ennen kevään klassikkojen alkamista. Veikkaan kissanruokamainosta, mutta eihän mainosnikkareiden oivalluksia osaa aina arvata.

    PS Soneran kaapeliverkossa mainokset olivat pitkään norjankielisiä, mutta pari-kolme vuotta sitten ne vaihtuivat ruotsinkieliseksi ja nyt ne ovat jo jonkin aikaa olleet jälleen ruotsinkielisiä. Jossain vaiheessa taisi olla niin - ja voi toki olla vieläkin - että Eurosport Nordicin mainokset olivat operaattorista riippuen ruotsin- tai norjankielisiä. (Tästä oli kerran sukeutua hupaisa mukamasväittely siitä osaanko todella erottaa norjan ruotsista...)

  24. #474
    Liittynyt
    05/2000
    Paikkakunta
    Tampere
    Viestit
    2.469
    Norjankielisiä ovat mainokset elisa-viihteen Eurosportpaketissa.
    Ärsyttäviä vedonlyöntimainoksia pääosin.
    ****Timo
    ex tusinakerholainen



  25. #475
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti Markku Liitiä Katso viesti
    Meillä näkyy Eurosport, jossa on norjankieliset mainokset. Siellä on mainos, jossa vanhempi äijä kiipeää pystyjyrkkää vuorenseinämää ylös koskikajakki mukanaan. Sitten se laskee alas hirveän kosken, jossa on 20 metrin pystysuora pudotus, alas päästyään pyydystää paljain käsin lohen ja syö sen raakana. Lopussa kajakki on autotallin seinällä ja mies katselee sitä, kissa tarkkailee vierestä. Sitten tulee norskinkielinen teksti, jota en ymmärrä. Voisiko joku kertoa, mikä on mainoksen punch line?

    https://youtu.be/glA_tRkVrDs

    Kommenteissa sanotaan että joku norjalainen "ebay" mainos.
    Se on vanne eikä mikään kiekko

  26. #476
    No nyt on kaikki selvää - paitsi että mulla on niin huono korva etten saa puhutusta norjasta juurikaan kiinni. "Tässä minä olen...kiveä ja tulta...kuolemankamppailu...." Mutta juonihan tulee selväksi: heppu on sielunsa silmin nähnyt itsensä mainoksen sankarina ja ostanut kajakin.

    "Hva tenkte du på egentlig?" Mitä oikein ajattelitkaan (kun ostit sen hemmetin kalliin kajakin, joka tietenkin nyt seisoo käyttämättömänä autotallin seinää vasten muistuttamassa vikaostoksesta)?

    "Gjør noe smart med dumme kjøp" Tee jotain fiksua tyhmille ostoksillesi (eli laita ne myyntiin finn.non eli norjalaisen tori.fin kautta).

    "Mulighetenes marked" Mahdollisuuksien markkinat

    Ja kissahan tietysti katsoo siihen malliin että tiesinhän minä tuon jo ennen kuin ostit kajakin että miten siinä käy. Kissathan ovat tunnetusti ihmisiä viisaampia.



    Samassa sarjassa on näköjään useampia mainoksia, kaikki norjalaisen musiikkivideo- ja Hollywood-elokuvaohjaajan tekemiä:

    https://www.youtube.com/watch?v=7KBAoLB7j3A Entisöitävä urheiluauto
    https://www.youtube.com/watch?v=gigjAAQHHmw Flyygeli
    https://www.youtube.com/watch?v=ttH9iiV2PcY Järjestelmäkamera
    kuovipolku muokkasi tätä : 24.01.2017 at 11.16

  27. #477
    Liittynyt
    09/1999
    Paikkakunta
    Kerava
    Viestit
    4.139
    Kiitos, kuovipolku!

    Nyt selkis. Kun noita lauseita ehtii tsiigata vähän pidempään, saan niistä kyllä tolkkua.

    Lainaus Alkujaan tämän lähetti Talisker Katso viesti
    Norjankielisiä ovat mainokset elisa-viihteen Eurosportpaketissa.
    Ärsyttäviä vedonlyöntimainoksia pääosin.
    Meillä ei ole Elisa Viihdettä, vaan taloyhtiön luontaisetuihin kuuluva kaapeli-tv ja lisäksi Elisan halvin kanavapaketti. En nyt tähän hätään muista, kumpaan Eurosportit kuuluvat, varmaan jälkimmäiseen. No, ei sillä väliä, norjankielisiä mainoksia joka tapauksessa Eurosportilla. Aiemmin ne olivat ruotsinkielisiä.

  28. #478
    Liittynyt
    11/2015
    Paikkakunta
    Rovaniemi
    Viestit
    4.393
    Huoh. Kyllä niin ärsyttää tuo ku ei pidä ohjelmatiedot paikkansa. Ei ainakaan eurosport playerissä. Nyt muka piti tulla miesten hiihto jälkilähetyksenä mut tuleekin alppihiihtoa

  29. #479
    Liittynyt
    10/2003
    Viestit
    8.084
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti Markku Liitiä Katso viesti
    Meillä ei ole Elisa Viihdettä, vaan taloyhtiön luontaisetuihin kuuluva kaapeli-tv ja lisäksi Elisan halvin kanavapaketti. En nyt tähän hätään muista, kumpaan Eurosportit kuuluvat, varmaan jälkimmäiseen. No, ei sillä väliä, norjankielisiä mainoksia joka tapauksessa Eurosportilla. Aiemmin ne olivat ruotsinkielisiä.
    Canal Digitalin satelliittiasiakkaan (meikän) Eurosport HD 1/2 kanavien mainokset ovat myös norjalaisia. Ärsyttävää mongerrusta ja samoja vedonlyöntimainoksia joka helvetin mainoskatkolla vähän väliä. Ja yhdessä uudessa mainoksessa joku olevinaan hyvä idea mainostoimiston tyypeiltä laittaa mainokseen ovikellon rimputusta helvetti kovaan ääneen --> kissat hyppii seinille aina kun ko mainos tulee, tai ainakin katsovat hyvin paheksuvasti että mitä helvettiä.

    Näiden mainosten takia esim live-pyörälähetyksiäkin tulee _aina_ katsottua epälivenä, eli jos on pitkä etappi niin ensin joku tunti pitää antaa mennä bufferia levylle ja sit vasta alkaa katsomaan --> voi kelata kätevästi mainokset yli ja sit kun etappi on lopussa, ollaankin jo itsekin ihan oikeassa livetilanteessa mukana kun mainokset kelasi välistä pois.

    Edit: Ja pyöräkausi alkaa Eurosportilla huomenna! Dubai Tour alkaapi kello 11.30 TAI 12.00. Tuosta *ITUN uusitusta eurosport.fi sivuston fuking-mobiilipaska tv-oppaasta ei ota erkkikään selvää.


  30. #480
    Liittynyt
    09/2013
    Viestit
    1.600
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti VesaP Katso viesti
    Edit: Ja pyöräkausi alkaa Eurosportilla huomenna! Dubai Tour alkaapi kello 11.30 TAI 12.00. Tuosta *ITUN uusitusta eurosport.fi sivuston fuking-mobiilipaska tv-oppaasta ei ota erkkikään selvää.
    Hienoa! Telkku.comin ohjelmatietojen mukaan olisi ES1-kanavalla huomenna 11:30-13:30 Tour of Dubai ja 13:30-14:30 Cadel Evans Ocean Road Race. Eikun tallennusta ajastamaan, tästä se taas alkaa ja kohta ollaan jo kevään klassikoissa.

Kirjanmerkit

Viestin säännöt

  • Käyttäjä ei voi aloittaa uusia viestiketjuja
  • Käyttäjä ei voi vastata viesteihin
  • Käyttäjä ei voi liittää liitetiedostoja
  • Käyttäjä ei voi muokata viestejään
  •