Lainaus Alkujaan tämän lähetti ibike Katso viesti
Ompas outoa? Ite ku pessy Zeblalla ja myös kyllästyspesuaineella, niin vaatteet olleet hajuttomia, edes tarkkanenäinen vaimo huomannut mitään hajua niissä.
Molemmissa on mukana hajustetta, Tanskalaisen testin mukaan pesuaineessa on neutraalimpi tuoksu kuin hajunpoistajassa; jälkimmäistä kuvataan "kemikaalimaisen mintuntuoksuiseksi" joskaan ei läpikäyvän voimakkaaksi. Osa tuotetta testanneista jopa kaipasi voimakkaampaa "raikkauden tuoksua". Mutta kuten yllä todettu, meillä on monenlaisia neniä ja herkkyyksiä eri tuoksuille. Voi myös olla että eri tuotteet ja niissä käytetyt materiaalit (kuten liimat) voivat yhdessä hajunpoistajan kanssa tuoksua erilaisilta.'

Mainitsemani Argen Labin tuote on hajusteeton (ja suomalainen, yritys on Ylöjärveltä). Se on tehonnut jopa sitkeään (ihmisen )paskan hajuun (joka tosin ei onneksi ollut tarttunut kypärän hihnoihin vaan lenkkitossuihin).