Nimimerkin mukaisessa paikassa.
"Poljen autiota hiekkarantaa.
Läskipyörän rengas kauas kantaa.
On vapautta allain kaksin kappalein - Buddy ja Lou."
- Katri "fat4real" Helena
Sent from my iPhone using Tapatalk
Maastoonpolje!
Tota äiteetä kun kattoo kuvasta, niin ensimmäisen kerran ikinä näyttää renkaat pieniltä. Onko se oikeesti noin massiivinen ilmestys luonnossa? Mikä helkatin rakennuskin sinne taustalle on menty pystyttämään, ei ollut viimeksi siellä kun ite kattelin tosta kameran kulmasta.
Eilen kävin luonnon väripalettia ihmettelemässä.
Valio-myrsky oli pastoroinut useat tykkitelypolut poikki kaatuneilla puilla.
En viittiny jänöhyppyä kokeilla..
![]()
Ja horisontissa ääs-ryhmän varastot.
Parisuhde Kona WO:n kanssa täyttää tänään yhden vuoden. Merkkipäivän kunniaksi kierreltiin aamupäivän lenkillä tuttuja teitä ja polkuja ja käytiin keittämässä kahvit Pöyliövaaran laavulla. Tätäkin päivää komisti mitä erinomaisin sää. Kuluneen vuoden aikana nuorikko on tarjonnut papparaiselle hienoja hetkiä ja uusia kokemuksia ja vaikuttaa vahvasti siltä, että suhde tulee kestämään pitempään.
![]()
Kyllä se wo mainio reissukaveri on![]()
Pakko se on vielä kerran spämmätä kun päästiin oikein metsään saakka. Hyvä laite, menee vähintäänkin sieltä mistä spessukin!
![]()
Tänään kävin kylmälläluomalla farleyn kanssa fiilistelemässä. Keli mitä parhain ja rauhassa sai rymistellä ei muita kulkioita näkynyt. Suopaikat mukavasti kantoi jo pyörää.
Lähetetty minun D2403 laitteesta Tapatalkilla
wau ! onpa kommeita kuvia ! kunnon fiilistelyä !!!!!![]()
Kylläpä oli taas mukava käydä vähän kruisailee.![]()
so true !!![]()
Nyt perun puheeni. Läski on hauska, ketterä, leikkisä ja monipuolinen fillari. Nyt muuttui käsitys kokonaan, on se hyvä.
Farley 9.6, tubelessina, tankona 780mm Renthal fatbar carbon, stemminä 35mm havoc. Uskomaton laite... Hämäräkuva, kun valoisaan aikaan en lenkille kerenny.
19.5 on just sopiva 182cm ajajalle.
Katoin ensin että fillarin merkki olis IKEA![]()
^2016 mallin Trekin rungossa tulee nuo mukana![]()
Kohtuu kalliita tarroja
Lähetetty minun LG-D855 laitteesta Tapatalkilla
No mut siinä saa paljon pyörää kaupan päälle![]()
Abaut 15 kiloa![]()
Lähetetty minun LG-D855 laitteesta Tapatalkilla
Okei, eipä oo tullu kateltua tuosta kulmasta ko. pyörää. Hauska yksityiskohta![]()
täs läskeilyssä tuntuu olevan oikea tunne kehissä, pitäisköhän hommata. Jos joku läskipyörämies lupaa hommata poolopyörän niin mää hommaan läskin:-)
Voi voi, monella on ollu poolopyöriä, fixejä, sinkuloita, jopa maantiefillareita. Ja kaiken maailman kikottimia siltä väliltä. Juuri nyt ei tunnu olevan tarvetta muulle. Mitä sitten vuoden tai parin päästä, tiedä häntä-
Minkä kokoinen tuo Wilikin F5:nen on ja kuinka pitkä ite oot?
Kirjanmerkit