Tiistai-iltana parkkipaikalle kokoontui sen verran ajajia että esitettiin kysymys ajetaanko jonossa vai parijonossa. (Ajettiin vapaasti ja tilanteen mukaan, kuten ennenkin.)

Uusia ajajia oli taas mukana. (Yhtä myöhästyjää jopa hieman odotettiin lähdössä, mitä ei ihan aina tapahdu.)

Keli oli hyvä ja useimmilla alla hyvin rullaavat kiekot ja renkaat. (Vetomiehet veivät, mutta himmaustoiveitakaan ei kuulunut.)

Välillä innostuttiin ajamaan Strava-segmentin tai bussin perässä. (Hirsipuunmäkeä/Rajakivenmäkeä ei sentään lähdetty nousemaan paloauton perässä.)

Grupeton muodostaminen ei taaskaan oikein ottanut onnistuakseen, koska kärki rupesi ennen pitkää himmailemaan. (Yhdessä lähdetään, yhdessä palataan -meininki on kaikesta huolimatta sen verran lujassa.)



Seuraavat lenkit ovat tuttuun tapaan to klo 18, la klo 10 ja jos sääennusteiden tässä vaiheessa vielä povaamat sateet eivät toteudu su klo 10. (Se millaisia lenkeistä tulee on täysin ajajista kiinni.)