Ainakin kiekkojen mukana tullut "for 10-speed" siellä on. Vaihdoin pakan SRAMin 1070: ksi jouluna, hyvin irtosi vanha ja upposi uusi. Mitenköhän mä oon missannu noi pakkojen mukana tulevat spacerit... Täytyy hu tsekata mitä siellä välissä on ja kokeilla onko väljää. Ja tsekata kiekkojen mukana tullut matsku onko siellä vielä spacereitä. Noita varmaan saa joka filukaupasta jos tarvii hankkia se 1mm spacer lisää?
EDIT:
nyt kun ton taulukon luki uudelleen tuskanhien haihduttua, lukee siinä että Shimano 11-sdp freehub+SRAM 10-spd cassette=1.85mm spacer only. Aiemmin olisin tosin tarvinnu 105- pakan kanssa +1mm spacerin. Eli eroavat mitoissa nuo pakat?
Ja nyt kun muistelen viime kesää, 105 pakka ILMAN 1mm spaceriä (vain 1.85mm) paukahteli ajoittain ajossa. Liekö johtunut tuosta? Hyvin sai kuitenkin pakan irti ja uuden tilalle.
Warlord muokkasi tätä : 21.01.2015 at 22.25
- Heavy Metal will never die!! -
Canyon Endurace CF custom
Kirjanmerkit