Camber vai Stumpjumper
Camber vai Stumpjumper
^ei niitä edes saa tälle kesälle.
Enkä mä niistä some-kohuista välitä![]()
Tallboy (ilman LT:a) olis ykkösvalinta, mutkun ovat s**tanan kaliita. Carbonaattia pitää nyt saaha!
Echo. Osta.
#1 Joulun Suuri Runorace 2009-voittaja
There can be only one.
Että lähdenkö kuitenkaan xcohon kun ei ole maanantain jälkeen ehtinyt treenaamaan ja viikonloppu olis kivempi käyttää pyörällä kuin autolla ajamiseen.
Polku se on paikallaan polkeva polkukin... Aurora
Toinenkin viskimoukku vaiko sittenkin olutta? Ja jos olutta niin IPA vaiko ESB herkutteluun taikka perus Carlsberg janoon![]()
Nyt se on korissa, kassalle vai rekkuilemaan? Rekkuilu voitti.
*drumroll*
Zedtechin surffisuksi näytti olevan jollain myynnissä, mutta taitaa olla meikä liian kevyt sille...
Polku se on paikallaan polkeva polkukin... Aurora
Sihauttaisiko?
Memento mori
Harkitsin hetken kirjoittavani jotain nasevaa tiedusteluun miten pitää varautua 75km ajoa varten, mutta poistin tekstini ennenkuin painoin "lähetä pikavastaus" nappia. Ehkä parempi niin.
Toisaalta, mikäs minä olisin mitään nasevaa sanomaan ko asiassa, itselläkin tänään 30km matkalla oli selkäreppu, sortsit, alushousut, sukat, t-paita, pyyhe, Kokkikartanon 300g mikroruoka sekä Valion suklaanmakuinen proteiinijuoma... 75km siivulle tarviis siis jo peräkärryn täyteen romua vähintään!![]()
Viime viikon pyöräilin maastoa ja haaveilin täpärin hankkimisesta. Tämä viikko pyöritetään maantietä Baltiassa ja välillä tietyöt ja soratiet laittaa suunnittelemaan cc:tä.
e: kumma että vaikka kuinka suunnittelee Google mapsilla päivän lenkkiä, aina törmää jossain vaiheessa soratiehen (tai tietyöhön jota on tietysti vaikeampi ennakoida).
tämän päivän harkinnat ovat liittyneet vaihtelevaksi muuttuneeseen säähän. Aamulla mietin, lähteäkö töihin fillarilla, vai autolla. Onneksi valitsin fillarin, sillä matkalla tuli lopuksi ehkä kaksi pisaraa. Sitten harkitsin konttorilla nautittavan noutolounaan ja terassilounaan välillä, joista päädyin terassilounaaseen. Saa nähdä miten siinä valinnassa käy..
Ilo ilman pyörää on teeskentelyä..
Uusi fillari. Tietty fillari.
*
La chance, c’est comme le Tour de France : on l’attend longtemps et ça passe vite. -Jean-Pierre Jeunet, Amelie
Hossa, Syöte, Kylmäluoma-Taivalkoski. Mihinhän sitä lähtis pyörää ulkoiluttamaan loppuviikosta.
Kaksysiin uudet kiekot vai Helkama Oiva.
#1 Joulun Suuri Runorace 2009-voittaja
There can be only one.
Harkitsin oluen avaamista... harkinta loppuilyhyeen ja ryhdyin toiminnan miehenä heti avaus puuhiin.
Projektin eturattaan hammasluku, haluttua mustaa kampisettiä saisi 39 ja 45 hampaisina... 42 oli mietinnässä, mutta tulee värikoodauseste.
EDIT: r ja n ovat kovin samanlaisia...
Mutta harkinnassa lähinnä vanhan hybridin korjauksen/päivityksen mittakaava, tai jopa uuden city-pyörän osto. Päätynen mahd. halpaan korjaukseen ja ensi vuonna ehkä uutta pyörää alle.
Paapaa muokkasi tätä : 31.07.2014 at 15.04
Lukekaas kaverit huolella tuo otsikko: haRkintasi, ei haNkintasi.
Lähtiskö maastolenkille vai sihauttaisiko oluen?
Keula vai keula kiklokrossariin? Mustana hevosena molemmista kiilasi ohi veret pysäyttävästi hinnoiteltu runkosetti ja kohta on punavalkoinen teräsraami tarjolla....
Kummalla tänään täysjäykkä vai täysjousto
Still rides with 26er
Joko sitä vois taas mennä lenkille? Vastahan mä ajoin tänään 48 km.
*
La chance, c’est comme le Tour de France : on l’attend longtemps et ça passe vite. -Jean-Pierre Jeunet, Amelie
Careless Whisper vai New Divide
#1 Joulun Suuri Runorace 2009-voittaja
There can be only one.
Kiinankuitu tuubien speksausta ja ihmettelyä.
Kirjanmerkit