Itse yllätyin siitä, että vaikka poikkesin liikkeessä muualta tullessani vasta myöhään illalla, 55 kpl alennuserää oli vielä melko hyvin jäljellä. Eli ne aamulla jonoon menevät persupetterit ilmeisesti hakevat hiukan eri tavaraa.[/QUOTE]
Näinpä juuri. Ei se 70 euron pyöräilyshortsi ole kummoinen sisäänheittotuote millekään massoille, että lähtisivät kaikki insera-miehet ja naiset niitä aamusta jonottomaan. Siinä mielessä on mukava, että liike laittaa sinne alennusmyyntitäkyjen sekaan ihan oikeaakin tavaraa, ettei kaikki ole vain merkitöntä omatuotantoo (vrt nyt vaikka Stadium).
Stadiumistakin sai kyllä alkuvuosina kymmenisen vuotta sitten ihan laadukastakin kampetta. Esimerkiksi vaellusvarusteetkin olivat ihan kunnollisia. Nykyään on sitten kunnon vaelluskenkien jne. osalta valittava sitten ihan eri liikkeet (partioaitta /varuste.net). En kyllä viitsinyt vielä XXL-eräpuolta katsoa, että milaista tavaraa siellä oli.
Kirjanmerkit