Mulla läskikuume alkoi viime talvena kun väänsi puoliverisen läskin 29eristä. Siinä jo huomasi että takapää olisi saanut olla myös paksumpi. Nyt kun sain vihdoin Fattyn loppuvuodesta niin ei se millään tavalla pettänyt. Toki sää petti hieman, kun pyörä on mulle jokapaikan kulkine... ei se Fatty mikään maantievehje kuitenkaan ole. Idea oli että Fattyllä talvi alkuun ja keväällä toiseksi fillariksi cyclocrossari. Säiden vuoksi pieni ketutus tuli toki ja crossarin hankinta aikaistui helmikuun alkuun
Kohtuus kaikessa on aika hyvä nyrkkisääntö, mitä enempi ajaa Fattyllä, sitä enempi tekee mieli myös ajaa cyclocrossarilla, ja sama myös toisinpäin. Saattaa johtua välityksistäkin, kun Fatty lähtee mistä vaan kuin pieni sika... ja cc vaatinee vähän asiallisemman otteen. Subjektiivinen kuva tästä tietysti.
Nyt odottelen kuivia metsäkelejä että pääsee Fattyllä vetämään metsässä kunnolla (mutapaskarämpiminen ei niin paljoa innosta nyt).
Kirjanmerkit