Lainaus Alkujaan tämän lähetti Nizcu Katso viesti
Tunnustan!
Kiitos kiitos, itseasiassa en polkenut edes vielä kovaa, kun ei keskustassa viitsi paljon kaahailla
Vasta Manhattanin jälkeen kiihdytin normaaliin vauhtiin.
Taisit olla hybridillä tms, mieleeni jäi todella kirkas lamppu ja ehkä harmaa pipo, jos oikein katsoin. Mietin siinä varmaan kahdesti, että uskallanko moikata, mutta turussa vaan se ikävä tapa tahtoo olla, että jos naapureillekkaan moikkaa, niin katotaan pitkään ja oudosti "mitä hittoa tuokin mulle puhuu"
Olin "työmatkamaasturilla" liikenteessä, keskusta-alueelle kun ei uskalla noita kalliimpia ja uudempia pyöriä jättää, lähtee vielä jonku pitkäkyntisen mukaan..

Lisään vielä..lyhyt, mutta pippurinen
Noniin! Olitko sillä uudella Feltillä, minkä kuva oli tuolla "pyöräni kuva"-ketjussa? Mulla oli raskas työpäivä jalkojen päällä, pistetään sen piikkiin Mul oli niin hauskaa kun kiihdytin ohi ja käännyin vakka-suomentielle. Lupaan moikata ens kerralla jos törmätään!