
Alkujaan tämän lähetti
karhile
Onkos tulevan keskiviikon lenkki palauttelua,sulattelua, PK:ta, VK:ta, MK:ta vai peräti IK

:ta? Viime vuoden viikko-ohjelman perusteella olisi jotain rauhallista ajoa luvassa, mutta voiko siihen luottaa? Tähän mennessä on hyvin seurattu tuota viime kauden runkoa.
Löysikö Ile jo kotiinsa viime viikkoiselta lenkiltä? Pysähdyttiin kyllä vähän matkan päähän ja Jari lähti noutamaan pysähtynyttä poikasta, mutta eipä ketään enää löytynyt, joten jatkettiin sitten murheellisina matkaa.
Kiitos huolehtivaisuudesta! Suunniteltu tekninen pysähtymiseni kestikin oletettua kauemmin ja siksi en pitänyt asiasta mitään isompaa ääntä. Kun kirmasin taas pyörän selässä, niin huomasin reittivalintoja olevan huomattavasti enemmän kuin mitä mielikuvitukseni antoi myöden. Eli hukuin valintoihin. Ei mulla mitään väliä, mutta olishan sitä voinut jäädä siihen oottelemaan että joku tulee hakemaan. Eli pitäkää te järkevät ihmiset ääntä kun tulee tekninen ja ei kannata varmaan lähteä yksin arpomaan minne ne meni vaan jää ootteleen noutajaa.
________________________________________________
Pitikin ottaa joskus käyttöön noin typerä käyttäjänimi. Ile:ksi saa mielummin haukkua.
Kirjanmerkit