Ok. Hyviä neuvoja. Sitten kun lopetan plagioinnin ja aloittelen reittien itse rustaamisen niin tuo RideWithGPS näyttää olevan hyvä valinta.
Noita reittejä metsästäessä täältä Espoon lenkit foorumilta tuli sellainen ajatus - mikä ei varmastikaan ole täällä ensimmäistä kertaa esillä - että eikö näitä lenkkejä voisi keskitetysti kerätä johonkin omaan ketjuun? Esim. Yhteislenkit ja ajoporukat -> Espoon tupareitit. Jos siellä olisi vaikka 20 yleisintä variaatiota numeroituna tai jollakin koodilla nimettynä niin sieltä olisi kenen tahansa helppo käydä shoppaamassa sopiva lenkki ja huutaa täällä foorumilla, että " Su klo 10. Espoon tupalenkki (joku koodi + linkki sivulle) @30km/h".
Jollakin on varmasti Garminissaan jo jonkinlainen pankki valmiina joten siinä ei varmaan kauaa nokka tuhisisi kun ne RideWithGPS-linkit heittäisi sinne sivulle. Siitä olisi iloa ja apua pitkäksi aikaa.
Kirjanmerkit