ElectrobikeGarminGiant
Sivu 27 / 122 EnsimmäinenEnsimmäinen ... 17 25 26 27 28 29 37 77 ... ViimeinenViimeinen
Näyttää tulokset 781 - 810 / 3651

Aihe: Mikä asia EI yllättänyt sinua tänään?

  1. #781
    Liittynyt
    05/2012
    Paikkakunta
    Новосибирск
    Viestit
    520
    Että Whatsup softa ei näytä taaskaan uusien viestien saapumista ennenkuin ko. softan aukaisee erikseen.

  2. #782
    tempokisu Guest

    Punapää hammashoidon vaikutuksia

    Juurihoito altistaa sydäninfraktiooneille. Tulehdukset etenkin. No mulla on ollut useita, kumpiakin. Yllätti se että tämä on oikein uutisena etusivulla.
    Yliopiston prohvessorikin toteaa " Hyvän hammashoidon vaikutukset eivät ulotu vain suuhun". Niin ja entäs huonon sitten...

    No, hyvä tietää että sydäninfraktioon on hyvinkin mahdollisuuksia.

  3. #783
    tempokisu Guest

    Nauraa testaa eroottinen pääomasi

    Sydäninfrakzioniin on suuria mahkuja, mutta tässä toisessa testissä pärjäsin todella heikosti!

    Tosin, tämä oli todella kökkö testi! ruksii vaan väittämät jotka omasta mielestään kuvaa iteä.
    No ei tullu montaa ruksausta, ei.

    http://olotila.yle.fi/mina/seksi/tes...tinen-paaomasi

    Mutta teinkin lähinnä testatakseni että onko mun tuntemus oikea. No onhan se, mitä tommosia testejä tarvii! Ne ehkä pönkittää jo valmiiksi eroottisten omahyväisten Lothareitten itsetuntoa ( PS-ohjelmassa tänään just) .
    Tai jos ei omaa rehellistä käsitystä ittestään, luulee olevansa upea mutta ...toi testi pitäis vaan teettää kaverilla, rohkeesti.

  4. #784
    Liittynyt
    08/2003
    Paikkakunta
    läntisen maailman länsilaidalla
    Viestit
    355
    Liki jaiset autonikkunat klo 7 aamulla. Eilen ne oli ihan jaassa.

  5. #785
    tempokisu Guest

    Punapää autosta pitaa huolehtia

    Lainaus Alkujaan tämän lähetti VeloGirl Katso viesti
    Liki jaiset autonikkunat klo 7 aamulla. Eilen ne oli ihan jaassa.
    Sisatilalammitin - ja ei tarvii enaa skrapata.
    Joku peitto yoksi rakkaan menopelin ylle auttaa myos asiaa.

  6. #786
    Liittynyt
    08/2007
    Paikkakunta
    Nuuksion kupeessa
    Viestit
    3.483
    Nuorten alle 25v LVI asentajien ylivertainen tietämys kaikesta rakentamisesta, ei voi kun hymyillä ja välillä purettaa heidän tekemisiä.
    Pinna löystyy kun ketju kiristyy.

  7. #787
    tempokisu Guest

    Punapää naisten hiihto

    MM-hiihdoissa naisten yhdistelmäkisa, ja voittaja. Vaikka porukat siellä takana jo vaihtuu, niin yksi on ja pysyy - Marit Björgen. On tosin mun suosikkini ( edellinen suosikki oli Virpi Kuitunen) niin naisten hiihdon seuraaminen on kivaa.
    Niin vaan on suomalaisissakin sukupolvi vaihtunu, onko viestissä enää mukana kumpaakaan Roponen ja Saarinen? Roposen meno näytti aika väsyneeltä tänään. Justinan Kowalzykin meno oli kans aika "kohloa".

  8. #788
    Liittynyt
    02/2013
    Paikkakunta
    Jyväskylä
    Viestit
    590
    ajamisen ja värkkäämisen suhde 1/5.Huollat pyörää viisin tuntia että pääsee heittämään tunnin lenkin,prkl.

  9. #789
    Liittynyt
    05/2012
    Paikkakunta
    Rovaniemi
    Viestit
    84
    Roposen viestipaikka taitaa olla Mäkäräisen näytöistä kiinni tuolla henkilökohtaisella vapaan matkalla. Oikeastaan toivoisin, että Mäkäräinen Roposen pudottaa viestistä. Kyllösenkään hiihto ei tänään oikein vakuuttanut, joten vähän huolestuttavalta näyttää viestitilanne. Onneksi Norjan jälkeen ei muillakaan mailla ole lyödä Suomea kovempaa nelikkoa. Kyllä viestistä mitali saadaan.
    ""You miss 100% of the shots you don't take -Wayne Gretzky" -Michael Scott"

  10. #790
    tempokisu Guest

    Punapää viestimitali

    Lainaus Alkujaan tämän lähetti bisping Katso viesti
    . Oikeastaan toivoisin, että Mäkäräinen Roposen pudottaa viestistä. Kyllösenkään hiihto ei tänään oikein vakuuttanut, joten vähän huolestuttavalta näyttää viestitilanne. Onneksi Norjan jälkeen ei muillakaan mailla ole lyödä Suomea kovempaa nelikkoa. Kyllä viestistä mitali saadaan.
    ! Samoin, ja se toimii kyllä näpäytyksenä lajin "erikoisnaisille" - olis tosi virkistävää, ja mä tykkään Kaisasta! ( se on erittäin hyvä peruste päästää viestiin! kuuleeko Magnar)
    En ole kyllä päässyt vielä "selville" näistä uusista hiihtäjistä, kuten Anne Kyllönen ??who? en tunnista vielä edes kuvista. Mona-Lisa Malvalehdon "mukatraagista" tarinaa on veivattu ihan tarpeeksi. Ja siinä ole mitään traagista, kaikkihan on mennyt tosi loistavasti - jos ylikuntokaudella voi suunnitella oma talon ja valmistua Sibelius-Akatemiasta. Nuoret valittaa ihan turhasta. Ehkä Mona-Lisa on honannu että parhaiten toimii kun elämässä on muutakin kun urheilu.
    Kyllä viestistä odotellaan mitalia.

  11. #791
    Liittynyt
    08/2005
    Paikkakunta
    Tampester
    Viestit
    1.830
    Se, että Tesoman hallin nopeiden uimareiden rata oli taas täynnä kuviokellujia.
    Se, että ne vaihto rataa alle viiden minuutin, kun olin muutaman kerran ohimennen läpsinyt jaloille. Ja ehkä vähän roiskinut vettä naamalle
    In triathlon, the suffering is so central and the other rewards so peripheral that one could only do it for the suffering.

  12. #792
    Liittynyt
    10/2003
    Viestit
    8.084
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti järppä Katso viesti
    Se, että Tesoman hallin nopeiden uimareiden rata oli taas täynnä kuviokellujia.
    No ne kuitenkin ui TÄYSII, joten ne luuli että ne voi olla sillä radalla. Kohteliaita ovat sentään kun väistävät muualle eivätkä itsepintaisesti kellu siinä vain menemään...

    Ontopic: Mopoautot työmatkalla. Hyväosaisten Nurmijärveläisten omat kultamussukka teinipissikset ajelee jonossa joka aamu kouluun Hesan/Vantaan puolelle tietä 130 ja kasaavat helvetilliset jonot kokoajan peräänsä. Kun aina on joku dorka eksyy ko autojen taakse ilman että uskaltaa lähteä ohi. No, jos kovin montaa autoa ei mopoauton perässä ole, kyllä niistä kaikista ohi pääsee kevyellä oikean jalan nilkan ojennuksella....

  13. #793
    Liittynyt
    06/2008
    Paikkakunta
    Jokela
    Viestit
    1.140
    Se ei yllättänyt, että yö meni ihan vituralleen eilisiltaisen myöhäisen spinnauksen jälkeen. Eipä tullut paljon nukuttua ja sykkeetkin oli aika korkeat pitkin yötä. Sellainen dump dump jytisi korvissa Täytyisiköhän pitää liikkumisessa välillä lepopäivä

  14. #794
    tempokisu Guest

    Punapää ohi on, huippukunnon päivät

    Joo, ja mun pitäisi harkita jos tulisi johonkin väliin vaikka "reenipäivä"...

    Ei yllättänyt että suomalaiset naishiihtäjät EIVÄT pärjää 30km yhteislähtökisassa, vaikka on perinteinen tyyli. Aino-Kaisan revanssi jäi tekemättä.
    Eikä viestimitalia olisi varmaan tullut muunlaisellakaan joukkuevalinnalla.

    jaha, Aino-Kaisalla ongelma että happoa kertyy. Eikun "karbonaattia" kehiin!
    tempokisu muokkasi tätä : 02.03.2013 at 15.54 Syy: vinkkiä

  15. #795
    Liittynyt
    08/2003
    Paikkakunta
    läntisen maailman länsilaidalla
    Viestit
    355
    Ainut aamu viikosta jolloin ois voinut nukkua pitenpaan, ja eikohan sita kuku hereilla jo klo 6. Oishan tuo pitany tietaa.

  16. #796
    tempokisu Guest

    Punapää aikainen-käsite

    Lainaus Alkujaan tämän lähetti VeloGirl Katso viesti
    Ainut aamu viikosta jolloin ois voinut nukkua pitenpaan, ja eikohan sita kuku hereilla jo klo 6. Oishan tuo pitany tietaa.
    ? ai, eikö se ole just pidempään?

  17. #797
    Liittynyt
    11/2010
    Paikkakunta
    MIKKELI
    Viestit
    554
    http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013...39726_uu.shtml
    Tätä uutista ei kyllä pysty aivan helpolla sulatella. Mulle kävi
    tässäkin aivan samat. Ostat mailan. Kiekkoilet yhden illan. Maila
    hajoaa (ei ulkoisesti) ensimmäisillä laukauksilla. Ei uutta tilalle.
    - Numismaatikko -

  18. #798
    tempokisu Guest

    Punapää yllättävää tai ei

    No oh hoh? Tuo edellinen mailajuttu menee kyllä yllättävän puolelle. Jos jääkiekkopelissä voi hajota hampaat niin miksei mailakin... Aina ei käy yhtä hyvin ja tuotetta korvata uudella:
    Asioin Verkkokauppa.com:issa ja ...ite sain väärän tuotteen, tai puuttui osia. Mutta edellinen asiakas oli ostanut modeemin, joka ei toiminut lähtökohtaisesti.
    Tuli että saako uuden tai ehjän tilalle. Ei saanut. Vaan se viallinen ostettu laitetaan huoltoon, ja siinä menee 3 viikkoa, ei mitään tilalle. ??? Oli toimittaja, joka tarvitsi modeemia työssään, siis tietokoneyhteyttä.
    Todella oli epäreilua. Asiakas pyysi esimiestä paikalle, myyjä ei suostunu tähän. Ihme sössötystä. Eihän se viallinen modeemi ostajan vika ole, vaan juuri kaupan/valmistajan. Ostaja haluaa ostaa lähtökohtaisesti toimivan tuotteen, eikä huolletun.

    Mua ei yllättäny että kollega oli kipee, tai "kipee" ja tulin sit muutamaksi tunniksi tänne.

  19. #799
    Liittynyt
    09/2011
    Viestit
    1.702
    Kyllä myyjälläkin jotain oikeuksia pitää suoda. Ihan asetuksen mukainen käytäntö, että rikkinäistä korjataan. Sitten jos joku kauppias antaa uutta tilalle on se ihan hänen asiansa ja usein kai osa markkinointia. Eikä se nettiyhteys pitäisi olla mikään ongelma nykyisin yritysmaailmassa kun samaan hintaan saa modeemin ja mokkulan. On sitten se mokkula jota käyttää tarvittaessa.
    Jotkut asiakkaat vaatii vahingonkorvausta kaikesta mahdollisesta. Eikä se myyjä voi siltä seisomalta tietää mikä vika laitteessa on ennenkuin sen syy on selvitetty. Ei ne elektroniset vempaimet mitään ilmaisia ole myyjätahollekkaan ja jos niitä kaikille halukkaille jaetaan 2 kappalein pyydettäessä on myyjällä kohta kasapäin käytettyjä laitteita.

  20. #800
    tempokisu Guest

    Punapää yksinkertainen ostaja

    Hö. Jos mä ostan modeemin eikä se toimi niin se on siinä sitten, ja joutuu oleen 3viikko ilman, oon aika kärttyinen ( toisin kun esimerkkini asiakas, joka pysyi todella rauhallisena...). Mokkula?? mikä on "mokkula"

    Joo mutta maila-asia ratkesi, 30 päivän takuu.
    tempokisu muokkasi tätä : 03.03.2013 at 15.13

  21. #801
    IncBuff Guest
    Se että paikallisesta puljusta ei taaskaan löytynyt lyödä suoraan kouraan kyselemääni osaa.

  22. #802
    Liittynyt
    08/2003
    Paikkakunta
    eteläisellä keskivantaalla
    Viestit
    12.081
    Näläkä .
    Shimaani muokkasi tätä : 08.03.2013 at 20.44 Syy: Mää tiäsin että se on tulossa kun en o syäny koko päivänä :-)

  23. #803
    Liittynyt
    07/2005
    Paikkakunta
    Ankka - Ankans
    Viestit
    3.491
    GoExpon tarjonta.
    A Gentleman will walk but never run

  24. #804
    Liittynyt
    11/2010
    Paikkakunta
    MIKKELI
    Viestit
    554
    Eläkeläisnaiset on kaikkein säälimättömimpiä ohittelijoita. :/
    - Numismaatikko -

  25. #805

    Mikä asia EI yllättänyt sinua tänään?

    Lainaus Alkujaan tämän lähetti Jake_Kona Katso viesti
    Kyllä myyjälläkin jotain oikeuksia pitää suoda. Ihan asetuksen mukainen käytäntö, että rikkinäistä korjataan. Sitten jos joku kauppias antaa uutta tilalle on se ihan hänen asiansa ja usein kai osa markkinointia. Eikä se nettiyhteys pitäisi olla mikään ongelma nykyisin yritysmaailmassa kun samaan hintaan saa modeemin ja mokkulan. On sitten se mokkula jota käyttää tarvittaessa.
    Jotkut asiakkaat vaatii vahingonkorvausta kaikesta mahdollisesta. Eikä se myyjä voi siltä seisomalta tietää mikä vika laitteessa on ennenkuin sen syy on selvitetty. Ei ne elektroniset vempaimet mitään ilmaisia ole myyjätahollekkaan ja jos niitä kaikille halukkaille jaetaan 2 kappalein pyydettäessä on myyjällä kohta kasapäin käytettyjä laitteita.
    Jos tuote suoraan paketista otettaessa on viallinen niin kyllä silloin annetaan uusi tilalle eikä odotuteta kolmea viikkoa huollossa, ei siinä ole kyllä mitään epäselvää. Sinällään ei kyllä yllätä että tämä asia ei verkkokauppa.comissa toimi.

    Ja joku mokkulayhteys sellaiselle joka sitä yhteyttä työssään tarvitsee...jos on jonkun firman nettiliikenne mokkulan varassa niin alle kahdessa viikossa ajetaan alas se yritys
    They said it couldn't be done. So I didn't do it.

  26. #806
    Liittynyt
    10/2008
    Paikkakunta
    Taka-Töölö
    Viestit
    917
    Se, ettei mene montaakaan tuntia maanantaipäivästä, niin alkaa wilmaviestiä pukkaamaan..
    Ilo ilman pyörää on teeskentelyä..

  27. #807
    Liittynyt
    01/2006
    Paikkakunta
    Laru, HKI
    Viestit
    21.189
    Töissä on tyhmempää olla kuin lomalla...


  28. #808
    Liittynyt
    05/2005
    Viestit
    1.611
    Näkyihän sitä aamulla yksi kesärengastahvo, vaikka en olisi uskonut...

  29. #809
    Liittynyt
    10/2003
    Viestit
    8.084
    No eipä yllättänyt.... Katselin tässä cc:n mahdollista päivitystä silmällä pitäen että josko suosisi osahankinnoissa sittenkin suomikauppaa jos vaikka osat saisi heti käsiinsä. No empä taida suosia.

    Campagnolo Record 11-speed CT kampisarja:

    Suomikauppa: 847.50 e.
    Bike-Components: 435e

    Ja sit ihmetellään miksi jengi kantaa rahansa gyntherille ennemmin... :O Ja CRC:stäkin kamat saisi satunnaisia "out of stock" kamoja lukuunottamatta 24 tunnin sisällä tilauksesta käsiinsä, tosin hinnat on sit saksaa kalliimmat toki joko vähän tai vähän enemmän.

    Kysymys, tietääkö joku hyvää saksankauppaa mikä tarjoaa DHL Express toimitusta? Jos joskus tulis hinku tilata ja saada romut äkkiä käsiinsä...

  30. #810
    Liittynyt
    08/2003
    Paikkakunta
    eteläisellä keskivantaalla
    Viestit
    12.081
    Voimakas vuoto Eikesämäjellä. Kun tehdään *piip* kiireellä niin saahaan puuppaa.
    muok:
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti ellmeri
    ......Koneet alkaa puhistaa sitä suojeltua laskuojaa.
    Kunhan eivät vaan ruoppais niitä pikkutaimenia samalla....
    Shimaani muokkasi tätä : 09.04.2013 at 07.17
    Kyllä Suomessa pitäisi jokaiselle olla oma liikenne

Kirjanmerkit

Viestin säännöt

  • Käyttäjä ei voi aloittaa uusia viestiketjuja
  • Käyttäjä ei voi vastata viesteihin
  • Käyttäjä ei voi liittää liitetiedostoja
  • Käyttäjä ei voi muokata viestejään
  •