Aika hyvä pätkä. Tuolla Lontoon kaduilla alkaa olemaan aikamoinen viidakko meininki.
http://www.dailymotion.com/video/xvn...o#.UPneX92cGIU
Aika hyvä pätkä. Tuolla Lontoon kaduilla alkaa olemaan aikamoinen viidakko meininki.
http://www.dailymotion.com/video/xvn...o#.UPneX92cGIU
Tuosta kyllä tuli mieleen muutama ajatus ja eräs tapahtuma...
Toiselta on paha toivoa hyvää käytöstä jos itse ei käyttäydy kunnolla. Ihmiset ovat sairaita kun ovat oikeuksiensa puolella, toisin kuin ihmiset jotka ajattelevat velvollisuuksiaan.
Ja se tapahtuma... siinä oli vähän videossakin nähtyä toista puolta. Meinasin joskus vuosia sitten teilata nuoren naisen kuorma-autolla. Se oli hiljaisella umpikujalla (ei pyörätietä) kerrostalualueella, olin tulossa kujan umpinaisesta suunnasta. Käännyin oikealla eräälle pysköintialueelle. Pysähdyttyäni tuolle pysäköintialueelle luokseni tuli nuori itkuinen nainen joka hieman huudahtan sanoi "Etkä sä nähny mua?". Tiesin heti mistä oli kyse ja muistin että olin tarkistanut peilit kääntyessäni ja seurasin sisämutkan peilillä käännöksen loppuun asti. Tulin myös sellaisesta kulmasta että näin että taakseni jäävä kujan osa oli täysin tyhjä. Vastasin tuohon kysymykseen että en tosiaan nähnyt ja kysyin vuolaasti anteeksi pyydelleen miten tilanne tapahtui jotta voin välttää sen vastaisuudessa. Hän oli tullut edellisestä pihasta, kääntynyt oikealle ja ajanut jalkakäytävää pitkin. Törmäys ei varsinaisesti ollut lähellä, väliä oli jäänyt parisen metriä (sen verran ettei iso peili näyttänyt häntä vielä taka-akselin kohdalla, jos olisin seurannut peiliä vielä käännöksen jälkeen olisin varmaan nähnyt hänet pysähtyneenä). Oli aika hirveää yrittää selittää että minulla ei oikeasti ollut mahdollisuutta tehdä enempää tilanteen estämiseksi ja että hän olisi omilla toimillaan voinut välttää sen. Pala siinä tuli omaankin kurkkuun... Tarjouduin piffaamaan hänelle kahvin jos hän olisi halunnut lähteä lähimpään kahvilaan keskustelemaan, ettei jäisi paha mieli. Hänellä oli kiire kouluun ja oli sen verran adrenaliinin täyttämä että torjui ehdotukseni. Hän ei ollut vihainen, mutta paha mieli minulle jäi silti.
Tarinassa ei ole mitään opetusta, se on vaan eräs tapahtuma joka on jäänyt vahvana mieleen.
Onkohan ollu aikasempaa?
http://www.fastcodesign.com/1671042/...rmula-1-firm#1
Mikäköhän tässä 7,7kg desing kuitu-fixissä maksaa 32k $? Polkimina viellä eggbeaterit.
Mainosvideo
( ಠ_ಠ)
1:15 alkaa todellinen äksöni
Tsätti: #fillarifoorumi @IRCNet
Muistaisivat välillä polkea.
Toi keskellä oleva lintsaa koko ajan
Pro-DH kuski Josh "RatBoy" Bryceland ajelee Santa Cruz blurilla. Huh...Huomaa ,että noilla ammattilaisilla on pyörä kun pyörä hallussa.
http://www.pinkbike.com/news/santa-cruz-blur-tr-video-2013.html
- Fear is a mindkiller -
on kyl aikast ISOA menoa.. huhhuh..
The end of the road is just the beginning...
Pari viimestä videoo on kyllä kunnon ruovintaa, huhhuh!
Ehkä tuo Blurrin rynkytys on inan kovempi kumminkin.
Mahtava pätkä!
Ride happy!
Olen oppinut ymmärtämään ja pitämään monesta pyöräilykilpailumuodosta, mutta cyclocross menee vielä vähän yli hilseen. Voiko itseään kiusata enää yhtään tehokkaammin?
Kooste UCI:n CC World Cupin viimeisestä osakilpailusta Hollannin Hoogerheidestä.
"Jaffan juon useimmiten suoraan pullosta." - palstapersoona 16.01.15
Ridley-kuski laskee pyllymäkeä kohdassa 2:13![]()
Ite en kyllä tykkää pakkaskisoista cx:ssä. Katoin kyseisen (miesten)kisan. Ei ollu kovin tapahtumarikas. Mutaa ja upottavaa hiekkaa niin sit on hyvä. Nastat on siis bannissa. Helpompi valvoakkin kun epon käyttöä.
Vois olla ihan siisti käydä ajamassa tämä. Tommonen S-Works Enduro alla tottakai.
http://www.pinkbike.com/news/Video-Matt-Hunter-Tours-Mount-Blanc-2013.html
- Fear is a mindkiller -
Novatec napojen tehdaskierros:
http://www.pinkbike.com/news/Making-...-Hub-2013.html
Pistetään samaan Hopen tehdaskierros:
http://www.bikeradar.com/gear/articl...-scenes-30437/
The Adventures of the Solitary Cyclist with Laufey, Twostroke, Occam, PlanetX, Goldsprint, Gain & Fuji
The wheelbuilders each make more than 100 wheels a day.. jep jep.. en taitais päästä noihin hommiin 2 kiekon päivävauhdilla...
The end of the road is just the beginning...
Mää ainakin uskon, että kunhan kaikille on saatu myytyä 29er, 650b-fillari ja Läskipyörä™ ja Krampus.... niin seuraava iso juttu on 36er!
Rappujen nousuvideo:http://www.youtube.com/watch?v=fYt6IqaHk_Q
http://www.youtube.com/watch?v=eNuGK2YTCdM
Rappujen nousuvideo 26:lla (vanha kö taevas)
meneehän se 26" mistä vaan ku taitoo piisaa.. ajotaidon puutteen kompensoimista koko isopyörä buumi..
The end of the road is just the beginning...
Ei se ny ihan sitäkää oo.![]()
http://www.youtube.com/watch?v=592m69FPtjA
Ciclismo suicida en Chile ( Suicide cycling in Chile ) Kertakaikkeaan mieletön kaupunkirata!
http://www.youtube.com/channel/SWtpSdwIrm10U
Brandon Semenukin Life Behind Bars -sarja. Kymmenminuuttisia jaksoja, ihan hupaisaa seurattavaa.
Tällaisen pinnoituksen haluausin runkooni! Ja oikeastaan osiinkin...
http://www.wimp.com/oleophobiccoating/
The Adventures of the Solitary Cyclist with Laufey, Twostroke, Occam, PlanetX, Goldsprint, Gain & Fuji
Shut up and take my money!
Kirjanmerkit