Erinäisiä juttuja joista ehkä XT Shadow+ -vaihtaja mainitsemisen arvoinen ja polkimet kuvaamisen arvoiset, vielä kun uudet ja puhtoiset
![]()
Erinäisiä juttuja joista ehkä XT Shadow+ -vaihtaja mainitsemisen arvoinen ja polkimet kuvaamisen arvoiset, vielä kun uudet ja puhtoiset
![]()
PoriMTB
MKVOLII contributor #26
kettukaupasta hain hieman pehmeempää jarrupalaa..
The end of the road is just the beginning...
Ass Saver ihan tuli parissa päivässä(ke iltana tilaus ja maanantaina tippui postiluukusta). Bender Fenderillä kesti viikon pidempään ja tipahti eilen postiluukusta. Kuvassa Bender Fender näyttää vaaleammalta, mutta tämä johtuu siitä se on läpikuultavampi kuin mitä Ass Saver, noin muuten väri sävy näyttäisi täsmäävän. Ainakin itse olen erittäin tyytyväinen näihin
![]()
Still rides with 26er
Record 2013 osasarja uusilla 52/36 kammilla.
![]()
Lineaarilaakeri tuli tilattua tänään.
![]()
Tommosen lisäakun tabletille ja kännykälle:
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B...ls_o00_s00_i00
Tai tilasin sen jo viikko sitten, mutta tänään se saapui.
Optimus 200 öljylamppu 1940-luvulta. Täysin toimiva ja parin illan päästä uutta vastaavassa kiillossa.
Stihl 170D -moottorisaha, takkapuitten tekoon ... Kuormalavoja kertyy siihenmalliin, että kierrätys kunniaan ja takan kautta.. Hyvin tuntui toimivan, kun töitten jälkeen muutaman lavan kävin silppuamassa kokeeks. Ei nyt likikään MS 211 mallin tehoinen, mutta kun vähän malttaa niin ehtiihän tuota
![]()
-- not fast but furious --
Salomon Brigade -laskettelukypärä. Nyt kelpaa lähteä leville, kunhan saadaan tuo turha joulu pois alta.
Pino kirjoja Akateemisen verkkokaupasta. Tänään vois hakee noutopisteestä duunin jälkeen.
Samppanjapullon korkki:
Viinipullon korkki:
Tippasuojamagneetti:
![]()
Balettiin Kovasen taksikyydit ja alkupaloiksi odottamaan samppanjaa ja macaronsseja pöytään ennen esitystä. Esityksen jälkeen sitten syömään kunnolla. Toimii!![]()
Lämpösuojat maastokenkien päälle urheiluareenalta. Ja nainen ryösti ne heti itselleen sisätossuiksi, eli taitaa olla lämpöiset?![]()
Mitä susta VesaP on tullut? kekkeruusi. Käydään oopperassa, baletissa, juodaan samppanjaa ja syödään kaviaaria. Taksilla ajellaan. No, toiset ne...
ja projektia. Kaikki ei ole ihan uusia , mutta uusia kuvia. *=uutta
1.* Dasha Renegade ja tempokisudesign värikästä talvipompommia. Inspiroiduin palleroista oikein kunnolla, ja sitten löytyi valmispalleroita!
2. *Vanessa Current Pursuit (no2) celtic. JackSparrowin paita mutta tein asun muuten, korut on kans eri osista ja napeista yms... Neito odottelee Thorin Oakenshieldiä!
3. Eugenia in Full Regalia, ja kaveri
4. Giselle Dark Romance-conventionista ja kaveri on Adrian VonLamberg.
5. *Samasta conventionista Anja Provocatrice. Kiltille neitokaiselle toi asu on ihan outo...
6. Laitan tän kans, uusi Lady Officers-kuva!
Muutakin on, mutta laitan joulukuvat jouluksi joulutervehdyksiin sitten. Kivaa tarinaa.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Kokeilin kakkosolutta. Maku omaan suuhun oikein miellyttävä. Ostan toistekin.
![]()
Ilahdutin miestä löytämällä hänelle pari harvinaiseksi muuttunutta titaaniakselista nelikanttikeskiötä lisää: Race Face Taperlock Titanium 68/73 x 107mm.
Eilen ne sitten saapuivat Brittien maalta ja mies tykkäsi. Ikuisia kilometreja tiedossa nelikantin ystävälle ja saattaahan noista toinen joskus päätyä omaankin sinkulaan, josta vielä vanhanokkaiset kammet löytyvät.![]()
-Heli
"You have reached the final page of Internet. Now go out and play."
menin ostamaan brittein saarten viimeisen tämmöisen pelossa että pääsevät loppumaan, ja kuinka ollakaan tuossa kruunun yläpään pyöreässä vaakapinnassa, jonka pitäisi rungon paino vastaanottaman, on noin vajaan sentin halkaisijaltaan oleva noin 1 mm syvä valuvika. Nyt mietityttää uskaltaako laitattaa kasattavaan pyörään vai käykö reklamoimaan kun vaihto-osaa ei ole varastossa:
![]()
Huonoilla teillä tarvitaan paksut kumit.
Oli pyörä sitten kuitua, titaania tai terästä,
niin kuntoni on perästä.
Last man out of the water.
Minähän en niitä hankkinut vaan pyysin pukilta ja iteljooni - tuo pukin apuri - toi juuri Peltosen Metsä sukset, Tengnäsin siteet ja Startin sauvat.
Niin ja maahantuojalta kävin hakemassa KASKin tuotteita taas lisää, hienoja ovat.
Polku se on paikallaan polkeva polkukin... Aurora
Kyllä Suomessa pitäisi jokaiselle olla oma liikenne
Hemmottelin autoani täydellisellä kylpylähoidolla sisältä ja päältä, lisäksi hain Fillariosasta tilaamani lyhythäkkisen 9-v Saintin.
Pinna löystyy kun ketju kiristyy.
Fillariosasta muutama laakeri. Mun vanhin elossa oleva etunen ei sitte hinkkaa jarrulevyyn. Paikallinen pyysi 18 ekua kipale, sain samaan tuolta hintaan kaksi. Ynnä Novatecin takaseen vain yksi. Pihi mies. Goren kasvomaski. Nastarengas maasturiin, Ice spiker performance, irtolaakerikuulia muutama kourallinen shimanon tahi vastaavien napoihin. Ihan oikeeta shimanon napavaihderasvaa. tään laskutan kalliimman kautta kun noita joudun huoltamaan.
Varustenetistä Dobsonin R-90 talvihousut. Tiedän ettei noilla foorumilla pääse pätemään mutta tuulenpitävät alimmaksi ja villaset alushousut ynnä noi niin on aina -20C ihan soivat ja M-koossa mulle erinomaisen istuvat ja varsinkin kun tiijän housun sopivuuden vanhastaan, myöskin pyöräilyyn. Ja pientä mekaanista rihkamaa kans. Muistakaan kaikkia. Pakettien oottoa sitten kolmesta firmasta , joulun merkeissä.
I väntan på ännu dåligare tidet
Shimpan Zee -takavaihtaja ja täysnaamakypärä.
pari lumiskeittiä lahjoiksi
Ilo ilman pyörää on teeskentelyä..
Specialized Stumpjumper FSR Comp Carbon 2012 ittelle joululahjaksi :P
http://eksyilylenkit.wordpress.com/
Sennheiser HD 558-kuulokkeet
Kävin tänään yläfemmassa tuhlaamassa 13€ sillä rahalla sai
Shimanon sadehanskat
Tld:n mustan T-paitan
Tld:n valkoisen pitkähihaisen T-paidan
Ihanan kallista!
Pinna löystyy kun ketju kiristyy.
Kirjanmerkit