GiantElectrobikeGarminMPMessut
Näyttää tulokset 1 - 30 / 7507

Aihe: Dopingpaukku

Threaded View

Edellinen viesti Edellinen viesti   Seuraava viesti Seuraava viesti
  1. #11
    asb Guest
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti vetooo Katso viesti
    Armstrongin dopingnäyte Sveitsin ympäriajossa 2001 oli "epäilyttävä" mutta ei "positiivinen", kertoo Lausannen laboratorio.

    Armstrong's 2001 Sample Was Suspect But Not Positive, Says Head Of Lausanne Lab | Cyclingnews.com
    USADA:n päätöksestä:
    Dr. Saugy led USADA to understand that, under the current positivity criteria for EPO, the 2001 samples would have been considered “positive” rather than merely “suspicious” as had been the case in 2001.
    Edit: Tosin labran päällikkö tietysti tarkastelee asiaa ainoastaan omasta vinkkelistään, josta katsottuna se testitulos on ainoa merkittävä asia. USADA:nn keississä se tulos on vain yksi osa laajempaa kokonaisuutta, eikä sillä ole suurta merkitystä onko se juridisesti käry vai epäilys. Tai siinä mielessä on merkitystä, että jos se olisi juridisesti käry, niin tässähän ei olisi mitään epäselvää missään enää. Eli ei mitään uutta länsirintamalta.
    asb muokkasi tätä : 22.10.2012 at 11.48

Aiheen tagit

Kirjanmerkit

Viestin säännöt

  • Käyttäjä ei voi aloittaa uusia viestiketjuja
  • Käyttäjä ei voi vastata viesteihin
  • Käyttäjä ei voi liittää liitetiedostoja
  • Käyttäjä ei voi muokata viestejään
  •