Polyrottinkiryhmä (3h sohva, 2x tuoli ja pöytä) saunan terassille.
Polyrottinkiryhmä (3h sohva, 2x tuoli ja pöytä) saunan terassille.
In triathlon, the suffering is so central and the other rewards so peripheral that one could only do it for the suffering.
Vaimolle Spessun maantiepopot!
http://www.kaupinkanuunat.net
Muovikassillinen erinäköisiä aineita veneen pesuun, kyllästykseen, puhdistukseen, kirkastukseen, öljyämiseen ja vahaukseen. Ja tietysti poravasara yhteen toiseen hommaan.
Taitaa kesä olla tulollaan, kun kaikennäköistä projektia pukkaa ovista ja ikkunoista!
In triathlon, the suffering is so central and the other rewards so peripheral that one could only do it for the suffering.
pari michen 14-23 pakkaa sekä 10 -ketjuja maantiepyörien huoltoja varten .. 1 pakka + ketju menee cervelon juhannuksenalusremppaan hetikun tilaus ehtii
-- not fast but furious --
260 kiloa käsipainoja, pitäisi kotisalilla hanttelit riittämään.... pyöräilijä kropalle nyt ainakin.
vanha nalle kuoli lopullisesti - sorruin ja tilasin iLuurin...
Hammer Nutritions Anti-Fatigue Caps. Ei takuulla tule kramppeja!
RockShox Reverb 2012 hissitolppa 125mm säätövaralla, -36% hibike.comista. Piti ostaa kokeeksi jäykkäperään kun niin halvalla lähti.
Miqu muokkasi tätä : 06.06.2012 at 21.35
Crusty Flaming Bacons aka Kärttyisät Liekkipekonit
KS LEV tuli joku aika sitten tilattua mutta ei vaan näy, kaippa se joskus tulee...kahdesti toimituspäivä muuttunut...(syvä huokaus)
Wanha telsu lähti lähes viiden vuoden palveluksen jälkeen uudelle omistajalle ja tilalle tuli tällainen "älytöllö" 42-tuumaisena...
Pyöräilyseura Velo Saimaa ry
Pyöräilyn puolesta Mikkelissä
CRC:stä clikkailin nipun DT Revo -pinnoja, munakypärän junnulle, lökäpöksyt itselle ja ylimääräiset combopolkimet ihan muuten vaan, että sai alennusrajan täyteen..
Ilo ilman pyörää on teeskentelyä..
Miksi Jackillä on Rosé viinipullo kädessä mutta laseissa silti sampanjaa? Oletan että se on sampanjaa kun daamin kanssa sitä litkitään? Ensin samppanjalla makuhermot tappiinsa ja sit Tavel pullolla (maailman parhaat rosé viinit on Taveleita) herkistellään vielä illan pimetessä varmat flaksisaumat daamin kanssa kun ihanan punertavan janojuoman viimeiset tipat pullossa valuen viinilasiin samalla daamin iltapuku valahtaa "vahingossa" vyötäsille paljastaen täyteläisen täydelliset rinnat joita Jack kumartuu.... nojoo, ymmärsit pointin kuitenkin jo! Miksi Rosé:ta siis?
Mutta sehän on juuri tiputtamassa sen pullon lattialle.
Niin joo, jos se tietysti tiputtaa sen _taktisesti_ lattialle, jotta voi sit lasinsiruja siivotessaan "vahingossa" sotkeutua hameenhelmaan ja paniikissa sitten löytää itsensä hameen helman alta tiirailemassa että oliko ko rosén sävy sama minkä hän oletti daamin pikkuhousujen silkkinarujen olevan. Vain huomatakseen että aivan, oli se sitä samaa hienoa sävyä. Silkkunarun pehmeys olisi varmaan juuri saman pehmyistä mitä makuhermoille tuon rosén antama kosteus. Niin pehmeää, niin hienoa, niin...romanttista! Ja tämän jälkeen Jack ottaa daamin kantoon rautaisille voimakäsilleen ja nostaa täydellisen pehvan kohti satamassa olevaa laivaan ja sen kapteenin hytin upeaa pumpattavaa Jyskin tuplaleveää parisänkypatjaa. Narina vain kuuluu kun daami lasketaan kultakutrien heilahtaessa selälleen siihen patjalle samalla kun Jack polvistuu aukaisemaan...
Nojoo. Ehkä tuo oli syynä rosé pulloon!! Mutta siinä tapauksessa se ei ollut Tavelia. Sitä ei TODELLAKAAN hajoiteta lattialle, edes täydellisen naisen pikkuhousujen takia! Joku raja nyt sentään!
VesaP:llä voisi olla saumaa ryhtyä senttaamaan Kolmiokirjan lukemistoihin! Sieltä ne ovat monet oikeatkin kirjailijat kaljarahoja tienanneet.
Velipoika on ahkerasti päivitellyt telkkujaan 50->52->55 ja nyt viime viikonloppuna tuli Panasonic Viera 65" Ei ollut tällä kertaa niin paha jumppa kantaa rintamamiestalon kapeissa portaissa toiseen kerrokseen kuin edellinen...sen verran litteä tuo on. Onhan siinä aika uskomattoman hyvä kuva...hintakin tosin kuulemma alkaa nelosella! Sillähän saa jo melkoisen pyörän prkl..
Mun ei ole pahemmin tarvinnut päivitellä telkkuja kun mulle siirtyy aina joku vanha "koekäyttöön" tai sitten tehdään vaihtokauppoja![]()
Die Kanonen von Kauppi
|ex 10k-kerho|
"ajelee takana, porukan perällä vaan ja syö patukkaa siellä koko ajan" E. Lummelampi
Spessun Pro mtb, eikä tarvinnut suomi-hinnan hävetä sakemannikaupoille kun parikymppiä halvemmalla sai:
![]()
Polku se on paikallaan polkeva polkukin... Aurora
http://www.kaupinkanuunat.net
Wiben tikkaat.
![]()
Pinna löystyy kun ketju kiristyy.
Pearl Izumin lyhythihainen ajopaita, lisäksi samanmerkkiset kengänpäälliset viileämpiä ajokelejä varten.
Ihka ensimmäiset fillarikengät ja niihin lukkopolkimet (Shimano M077 ja Shimano PD-M520).
Jo valmiiksi väsyneistä jaloista löytyi heti ekalla lenkillä uusia lihaksia ja Shimanon lestikin tuntui istuvan jalkaan.
kilppis muokkasi tätä : 07.06.2012 at 23.36 Syy: Poistin vahingossa mukaan tulleen linkin
Koiralenkillä kokeilin. Ihan riittävä...huomenna se pääsee ekalle maaseutukierrokselle ja ehkä pirkkaan, jos mun pohkeesta siltä tuntuu
Ihan siistiä kamaahan toi sulla on...hmm! Täytyy vähän räplätä konetta sitten, että saa musiikit mukaan kans, vai tuleeko toi sun autoreteoista? PRKL, kun kaikki joutuu optteleen ite![]()
In triathlon, the suffering is so central and the other rewards so peripheral that one could only do it for the suffering.
Kirjat:väl mött i köket ja kulinarinen sanasto suomi-venäjä-suomi
Kirjanmerkit