Hyvät Pahat ja Rumat lopun. No kun tämän on jonkun kerran jo nähnyt niin on liian pitkä, se aavikollavaelllus ja sotaväki-kohta niin ne on liika pitkiä. Mutta en muistanu miten tämä loppuu. Ny se selvisi.
Ja taas oli samoja hemmoja kun edellisissä "osissa" mukana, ainakin Vain Muutaman $ tähden- osasta oli rosvojoukon jäsenet saaneet uusia töitä. Osa herännyt henkiin..
Seuraava elokuva on sitten ensi viikonloppuna Once Upon A Time in Mexico. Oon toki nähnyt sen jo. Mutta jos joku voisi vastata mieltäni kovasti askarruttavaan asiaan koskien tuota elokuvaa.
Mitä virkaa on kun sillä hemmolla on eräänlainen "tekokäsi" sellainen toinen vasen käsi, jota pidetään pöydän päällä vaikka syödessä, mutta kun hemmo pääsee autoon niin kovasti riuhtoo sen "käden" pois.
Kun tarjoilijatar kaataa vahinkossa kaffetta siihen "kädelle" ja alkaa sit hössöttää pyyheen kanssa, niin sitten pitää sekä tarjoilijatar että baarinpitäjä tappaa. Kun ne sai vihiä tästä "tekokädestä"? Mutta mitä virkaa sillä kädellä on? Että todella jäi vaivaamaan tämä.
Ko. elokuvan loppurepliikki nauratti, sillä mä olen kaverilta oppinu että "Nähdään!" niin siihen vastataan "joo..jos ei sokeeks tulla". Aika paha jos toinen sitten ON sokee.
Kirjanmerkit