Kiitokset paikallisoppaille mukavasta lenkkkiseurasta
Vauhti ja maastot oli kohdillaan niin hyvin että pitää ottaa uusinta lähiaikoina![]()
Mukavat oli ajelut tänään Atzen opastuksella. Mukavia polkuja näyttää löytyvän sieltäpäin, joten uusintaa lienee toivottavasti luvassa. Kiitokset kaikille mukana ajaneille. Mittariin kertyi meikäläisellä 70km, tosin osa siitä olikin tätä siirtymää Vlk-Toijala-Vlk.
Jeps, mukavaa oli ja kiva kun uutta porukkaa matkassa. Tullaan jossain kohtaa harjotteleen nousuja vaikka sinne korkeekankaan maastoon![]()
Hyvä lenkki kyllä ja mukavasti porukkaa matkassa. Harmi vaan kun meikäläisellä ei nuo reidet olleet oikein palautuneet viime lenkistä ja muutenkin kunto on talven jäljiltä aika olematon..
Taidan kuitenkin yhtenä nopeana lääkkeenä nyt vihdoin vaihtaa alta pois nuo 2.4" Mountain Kingit ja laitan kapeampaa & kevyempää gummia kehiin.![]()
Pitää tarkkailla pirkan-uran ja Korkeakankaan sulamista ja tulette sitten vastavierailulle.
Kiitos myös mun puolesta kaikille..... kiva oli polkee aurinkoisella kelillä kivassa seurassataidettiin selviä ilman mitä suurempia ongelmia, paitsi muutama naarmuja löytyy siellä sun täällä .... oma päivän saldo oli/on 86km (76+10) löysin repunpohjassa vielä kaurapussin ja kävin Arajärven- Saarikunta- Pyhälönlenkki ja kun kotiin pääsin odotti pikku Leo pääsevän vielä Junaraiteen vieren soratielenkille .....
satulasta nousin joskus puoli viiden maissa
Ensi kerran on meidän vuoro ehdottomasti käydä vierailulle koskissa
tässä vielä jälki, http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=1059588
Atze09 muokkasi tätä : 25.04.2011 at 22.47
" Wer später bremst bleibt länger schnell ""
Kävin tänään tsekkaamassa luontopolun tilanteen Nahkialanvuorelta lintutornin kautta satamaan ja yllätys oli suuri kun oikeastaan kaikki pitkospuut oli 95 % ajettavissa.
Ilmeisesti niitä on nyt uusittu kumminkin, olis melkein voinut ajaa joka kohdan, mutta alkoi hieman jännittämään kun oli niin suuria rakoja siellä täällä.
Mutta muuten todella positiivinen yllätys eli tosi hyvin oli kuivanutkin tuo pätkä oli...
Tulipa käytyä eilen iltarasteilla tuolla. Naureskelin että onpa "tuttua" maastoa kun siellä juuri oli käyty ajamassaRastien löytymiseen ei kyllä auttanut
Eli nyt löytyy sitten suunnistuskartta alueesta, josko sillä löytäisi vielä lisäpolkuja.
Niin tarkoitatko Nahkialanvuorta vai mitä? Onko muuten suunnistuskarttaan merkitty jotain mitä ei ole esim. retkikartta.fi:ssä ?
Olen ainakin Toijalan alueen sen verran tarkkaan sahannut viimeisen 3 vuoden aikana, että jos täältä löytyy uusia polkuja mitä en ole vielä ajanut niin pidän sitä aika suurena ihmeenä.![]()
Huomenna alkavat junnulenkit Lamminpäässä
tässä lisää ..... http://www.kaupinkanuunat.net/junior...ta/junnulenkit
" Wer später bremst bleibt länger schnell ""
Olisko joku tulossa mukaan lauantai aamu joskus 0800 ja 0830 välille lenkille, pienen pyörähdyksen Arajärven suuntaan.....tai myös Junkkariin kelpaa :-)
" Wer später bremst bleibt länger schnell ""
Olen lähdössa Valkeakoskelle lauantaiaamuna, Hape´n kanssa lenkille![]()
" Wer später bremst bleibt länger schnell ""
Huominen äitienpäivä ei voi kestä kuitenkin koko päivä, pitäis katso jos vaikka pääse illalla vielä karkuun pariksi tunniksi![]()
" Wer später bremst bleibt länger schnell ""
Tänään tuli 6:20 vk/mk joten jos ootte lähdössä kiipeämään niin en uskalla lähteä mukaan. Oma ajatus olisi huomenna ajella muutama tunti kevyttä jotta saa jalat taas liikkeelle.
Juu ei o mitä kiipeily tänään tiedossa kun pysytään ihan junkkarin nurkassa. Vihreä valo on tullut jonäille näkymin lähtö klo 1800 sahurinlaiturilta ja puukasan luona noin 1815.... nyt pieni vierailu reissu tiedossa ja en tiedä pääsenkö ennen iltalähtö enää koneen äären
Jos joku halua mukaan laittakaa viesti 0443479237 ilmoitan sitten myös jos oma lähtö siirtyy...
" Wer später bremst bleibt länger schnell ""
Kiitos Ikuhakalle yllätys seurastavähän meni meidän pk ja vk sekaisin mutta hyvin on kulkenut putkikamelit Arajärvelle- Kylmäkoskille- Lempäälän ja takaisin Viialalle
Vähän pehmoinen oli latupohja Veikkojen majan puolelle joka söi miestä mutta aurinko piristi mukavasti ja hyvin selvittiin. Mittarini näytti 3.02 ja 21
nyt on kiva olo ja voi nosta jalat pöytään
![]()
" Wer später bremst bleibt länger schnell ""
Kävin siinä eilen iltapäivällä ottamassa ihan kevyen Nahkialanvuori-Ketunpesät-Nahkialanvuori-Luontopolku-Isosuo- ajelun ja samalla tutkailin vielä tarkemmin nuo Ketunpesien polut...aika todella mukavaa polkua kyllä löytyi, tosin muutama "umpikuja", jotka päättyivät omakotitalon pihaan tms.
http://dl.dropbox.com/u/13289522/IMAG0174.jpg
http://dl.dropbox.com/u/13289522/IMAG0175.jpg
http://dl.dropbox.com/u/13289522/IMAG0179.jpg
http://dl.dropbox.com/u/13289522/IMAG0181.jpg
Oikein hienoja polkuja olet löytynyt ihan kun joku olis laittanut kunnon kuorikate päälle.Onko jälki olemassa että näkis vähän missä olet olut
Kävin tänään Leo´n kanssa Junkkarissa ja siellä crossiradalla ja kävi siellä muksimakselisei kannatta yritä lentämistä ennen kun osa laskeutuminen kunnolla. Vasen puoleinen polvi, olkapää ja vasen kädessä on pipi
etu ja keskisormi sen verran turvonnut että kivikko rymistely jää vähän aika väliin. Katsotaan miten huomenna onnistu työnteko ja loppu viikko en taida päästä lenkille, tiedoksi vaan
Vähän ota päähän, ei TOSI paljon ota niin että vois käydä vähän v....... aan
http://LEO
http://Polvi olkapää on sama näköinen
Atze09 muokkasi tätä : 09.05.2011 at 21.40
" Wer später bremst bleibt länger schnell ""
Kirjanmerkit