Ei taida tuokaan maalari tehdä toista runkoa... on meinaan sininen ja punainen raita väärin päin...![]()
Ei taida tuokaan maalari tehdä toista runkoa... on meinaan sininen ja punainen raita väärin päin...![]()
*** teamvelocycling.fi /nonamesport.com / fat-bike.fi ***
Uudet mallit virallisesti julkaistu:
http://www.cervelo.com/en_us/bikes/2011/
Mikä on mielenkiintoista - kaikkien pyörien hintojen kohdalla lukee:
"Ask your retailer for spec options and pricing"
Varsinkin R3 ja S2 mustina ovat erittäin näyttäviä ...
Varsinkin R3 ja S2 mustina ovat erittäin näyttäviä ...[/QUOTE]
Myös P2 on sen verran onnistunut tekele maalipinnoiltaan, että taitaa lähteä lahja-anomus vetämään joulupukille... vielä kun näkis livenä niin ois bueno!![]()
Voihan hanuri taas. S2 on näköjään saatavilla mustana ja Rivalin palikoilla hintaa on 3300 kanadan rahaa. Rahanmenoa alkaa olla hankala vastustaa...
6.7 WTF/kg
Onko R-mallit tulleet lähemmäksi geometrialtaan RS:ää?
näköjään emäputken pituus koossa 56 oli R5:ssa 173mm versus RS:n 180mm eli aika lähellä jo ovat...
Isoimmassa koossa 2011 R5 näyttää omaavan pidemmän emäputken kuin RS. Samoin R-mallien takahaarukka näyttää myös pidentyneen 6 millillä. Tuleekohan RS poistumaan tai muuttumaan nykyistäkin rennommaksi.
S1:tä ei myydä enää Jenkeissä, ihme pelleilyä kyl Cervélolta. Saa nähä koska se häviää muualtakin...
Häviää siinä vaiheessa, kun nuo 2010-malliset S1-pyörät/rungot on myyty loppuun. S1-runkoa ei cervelon foorumilla olevan tiedon mukaan enää valmisteta, joten kun nuo vanhat on myyty, ei S1 pyörää enää ole tarjolla.
Rule #1: Obey The Rules
Jollakin foorumilla taisi olla puhetta tuosta. Muistaakseni Cervelo oli tiedottanut Facebookin kautta RS:n hinnan halpenevan. Tarkoituksena on korvata jossain määrin S1:n poistumisen aiheuttamaa aukkoa valikoiman alapäässä.
RS ja S1 on kyllä ihan erilaiset vehkeet, mitä Cervélo tarjoaa jatkossa kolariherkille kisaajille? RS on mukulakiville ja kuntoiluun sopiva rento pyörä, S1 täysi kisapeli.
A. Hyytiäisellä ei taida olle juurikaan kokemusta Cerveloista että en tiedä mitä hän tarkoittaa. Eiköhän se että Thor ajaa ihan vakiorungolla eikä ole edes mikään kääpiö, kerro jotain rungosta. Ei tarvita mitää spesiaalimallia ja vaihteet pysyy paikallaan kirissä, eikä rungoista myydä mitään "jäykempää" mallia muutenkaan mikä ei totudu ihan kaikilla merkeillä.
S1 on ainakin ensivuoden kataloogissa ihan normaalisti. Ja RS:stä on edullisempi Rival pyörä mutta hinta on laskettu osasalaatin kautta.
Tiedä sitten tosta ulkonäöstäkään. Jopa mun vaimo näkee otsallaankin, että S3 on aika hyvä runko. Kauneus on tietenkin katsojan silmässä, toinen tykkää tyttärestä ja toinen vaarista, eikä muista kuin makuasioista voi kiistellä.
6.7 WTF/kg
S3:n tai edes S2:n kokeilua voi suositella lämpimästi. Karisee ylimääräiset ennakkoluulot ja vaikutelmat.
If Jens Voigt was a country, his principle exports would be Pain, Suffering, and Agony.
Tervehdys,
Täältä varmaan saisi vastauksen.
Mitähän tulisi maksamaan kotimaassa T1 - runko.
Roswellx
1200 euroo lukee täällä: http://www.signature.fi/Cervelo.html
Kiitos. Sisälukutaitoa täytyy vielä opetella.
Saattaa toimia nääs Tamperella vaan ei kaikkien Tamperren maan nopehtiiden liikkeiden kohdalla nääs muualle suomeen. Huuhkuussa puhelimessa tilattu pyörä Piti olla hyllyssä tietyillä osilla vaan toimittamaan kun ruvettin ko kokoa ei ollutkaan vaan kalliimmilla osilla siiten tuli..
Kesäkuun alussa s_postilla tilattu Team asu ja lisäksi puhuttu puhelimessa ko asiasta..Annahan olla ..
Kesäkuussa sitten toinen pyörä joka myös pitiolla hyllyssä. Toimitus vei liki kuukauden eräitä soittoja lupauksia selityksiä välillä ei aikaa keskustella linja poikki. Vuan lupulla tuli ja asiakas kalustoonsa ylen tyytyväinen
Vaan nopeudella on hintansa. Niin nyt on marraskuu Team asu ei viellä tullut no ei enää lyhyvissä ulkona tarkenekkaan se siitä nopeesta toimituksesta.
Signaturen kanssa on naamakkain homma toiminut hyvin mutta tilaaminen on jostakin syystä takkuillut. Kaksi kertaa olen tilannut ajovaatteita ja kummallakin kerralla sain eri tavaraa kuin olin tilannut. Laitoin tiistaina kyselyä tangoista ja stemmeistä eikä ole viitsitty vastata, olivat ilmeisesti Pietarissa mutta on kuitenkin voitu postata Facebookiin eikä vastata sähköposteihin.
![]()
on se geometria muuttunut jokin verran vuodelle 2011...
Valitan jos joskus tökkiin. Meillä yksi,eri ihminen hoitaa Facebookin (tämä on ennekin aihettanut hämmennystä kun joku puhuu mulla naamakirjan jutuista joita en ole edes nähnyt), minä mailit ja joku muu ne tulevaisuudessa koska muutakin hommaa on liikaa, uudet www-sivut myös muiden juttuja,ja valikoimaan tullaan järkeistämään. Kun on hyllyssä 4 eri väriä, 2 ei tasoista = 8 erilaista+ koot s-xxxl, Cervelo-ajosettiä niin se ei pääty hyvin. Varsinkin jos erehtyy sanomaan etukäteen että jotain on tulossa, tehtaan tiedotteen perusteella. Kaikki ei niilläkään mene ihan putkeen. Millään merkillä. Sama 3T:ssä. mallistoa tullaan kaventamaan toiminnan helpottamiseksi, mallisto on ihan järjettömän suuri. Uusia merkkeijä ja juttuja tulee kuitenkin lisää ensikesäksi paljon. No yritetään tsempata paremmin joka taholla, joka päivä.Tekemätönhän ei tee erveitä ikuna.
Ensiviikko ollaan sitten Portugalissa kuuntelemassa ja kokeilemassa mitä juttuja 2011 ' tullessaan.
Samu Ilonen muokkasi tätä : 13.11.2010 at 21.20
The Race is not always to the swift!
Cervelo taisi hävitä oikeusjuttunsa Canyonin patenttiriidassa. Taloudellisesti kova paikka kanukki-firmalle, kun joutuu vetämään takaisin kolmen vuoden RS ja R3 mallit...
"Tridynamic spoke about this ruling in the Bike Europe article, announcing “the recall of all frames and wheels series Cervélo RS, R3 and R3 SL which were put on the market since January 9th 2008.” The new 2011 R-models are not affected."
http://www.velonation.com/News/ID/63...tent-case.aspx
XT-vaihtajia vuodesta -95, ja välillä vähän foorumitauolla.
Kirjanmerkit