GiantFillariElectrobikeHepha
Sivu 68 / 217 EnsimmäinenEnsimmäinen ... 18 58 66 67 68 69 70 78 118 168 ... ViimeinenViimeinen
Näyttää tulokset 2.011 - 2.040 / 6507

Aihe: Tahko lähestyy...Oletko valmis.

  1. #2011
    Kiitoksia kovasti järjestäjille hyvästä tapahtumasta. Reitin ja sään suhteen ei ollut paljon toivomisen varaa...

    Itsellä ensimmäinen 120 km takana ja fiilikset erittäin hyvät. Vauhdinjako onnistui hyvin, molemmat kierrokset meni täysin samaan aikaan - ja loppuaikakin alle 8 h. Ei krampin kramppia ja normaalit poljettavat mäet tuli ajamalla ylös.

    Viime vuonna olo oli maalissa selkeästi huonompi 60 km jälkeen - tuli ihan suotta hosuttua ja hapotettua alussa. Silloin keskisyke 175, nyt 152...

  2. #2012
    Liittynyt
    03/2006
    Paikkakunta
    Vantaa
    Viestit
    669
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti elasto Katso viesti
    Ensimmäinen Tahko takana ja reitin vaikeus/teknisyys yllätti täysin. Hirveetä ryskytystä ja kivikkoa. Yliarvioin oman ajotaitoni täysin. Tuloksena kuudet pannut, mutta elävänä 60 kilometrilta maaliin asti pääsy, tosin yli 6 tunnin ajalla. Jäykkäperä ei tuntunut ihan parhaalta valinnalta ajotaitojen ollessa mitä on. Nyt ymmärrän miksi ihmiset ajelee siellä paljon täysjoustoilla ja aloin itsekin sellasta harkitsemaan kunhan ensin oppisi ajamaan. Noh, nyt tietää paremmin oman tason ensi vuotta varten, koska pakkohan sinne on mennä uudestaan yrittämään! Pitää vaan harjotella enempi ja nyt tietää paremmin mitä harjotella. Missä porukka muuten harjottelee tollasta teknistä maastoa täällä PK-seudulla?
    Moro!

    Ite olin myös ekaa kertaa tahkolla 60km ja aika 4:40. Aikamoista jonossa ajelua tuo oli välillä kyllä (ja hyvä niin, ei tullut ajettua itseä heti piippuun ). Järjestäjille kiitokset erinomaisen hyvin järjestetystä tapahtumasta! Arvoin pitkään täysjouston (cannarin prophet) ja jäykkiksen (maxari) välillä, ja otin sitten kuitenkin täysjouston. Tämä valinta oli kyllä paras alamäkiä ajatellen, ja ei yhtään hullumpi ylämäissäkään.

    Teknistä maastoa löytyä esimerkiksi Helsingin keskuspuistosta Ruskeasuon ratsastushalleilta lähtien. Aika samankaltaista kuin tahko, ja pystyy ajamaan hyvin vähäisin siirtymin tuollaisia 60km lenkkejä. Ylä- ja alamäkiä voi treenata sitten paloheinässä ja malminkartanossa päin, joihin pääsee myöskin hyvin pitkälti keskuspuiston polkuja pitkin. Viikin läheltä Hallainvuori sisältää paljon kivikkoa ja kallioita. Laajasalossa, Kaitalahdessa ja Jollaksessa menee myös makeita reittejä.

    Jos Espooseen päin tekee mieli niin teekkarien pyöräilyseura Bikepoli käy ajelemassa Leppävaarassa ja Espoon keskuspuistossa yleensä keskiviikkoisin ja sunnuntaisin. Reitti on yleensä teknisyydeltään tahkon tasoista tai vaativampaa.

    Jos lenkkiseura kiinnostaa niin tämä heppu käy ajelemassa aina silloin tällöin noissa paikoissa. Jos maantiepyöräkin löytyy niin lenkkejä tulee heitettyä silläkin maastoilun ohessa.

  3. #2013
    JCLG Guest
    Hieno Tahko jälleen kerran. Alku tuli otettua liian rankasti. Ajeltiin Kinahmi letkassa ja hyvällä vauhdilla niin ei harmittanut kuin viime vuonna mutta kostautui useilla krampeilla molemmissa jaloissa kihanmi II jälkeen. Aika parani silti roimasti viime vuodesta.

    Kiitos Herralle ja kaikille stempanneille jotka näkivät kärsivän pyöräilijän polun syrjässä.

    Kyllä se vaan oli upea kokemus ElGranden jälkeen kun tiesi että selätetty on tän vuoden kisa.

    Järjestelyt toimi loistavasti. Ainoa ikävä maku mikä jäi niin oli raa'asta banaanista

  4. #2014
    Liittynyt
    10/2008
    Paikkakunta
    Pelto-Helsinki
    Viestit
    1.218
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti greenman Katso viesti
    Juuri näin. Etenkin kun ei ollut kuin 32-20 välitys ja vähän keskimääräistä kookkaammat kumit.
    Sä olit siis se Puglseyllä ajanut kaveri. Ajelin aika pitkään sun perässä ja edellä harmaalla sinkulaspessulla ja morjestin pariinkin kertaan. Terve!
    Hylkylistalla: Mikrometri, Oatmeal Stout, kivimaa, IncBuff

    "Asiatonta. Kaverin itse laatima julkinen hylkylista kertoo jo paljon."

  5. #2015
    Liittynyt
    01/2006
    Paikkakunta
    Laru, HKI
    Viestit
    21.114
    Ekaa kertaa 2 kierrosta ja täytyy sanoa, että sen ajaminen on paljon hauskempaa kuin yhden Saapi rauhassa kruisailla toisella kierroksella.

    Tuloksistakin voisi todeta, että voittajat ja häviäjät muistetaan, mutta sijat "ynnä muut" jäävät unholaan

    Ekalla kierroksella viiden kilometrin ajon jälkeen vapaaratas sanoi työsopimuksensa irti ja sitten pitikin koko ajan polkea semi-fiksiä Anteeksi vain meluhaitasta kanssa-ajajille

    Onneksi saman mökin asukki R-Hemmo oli sopivasti maalialueella fillareineen niin tehtiin pikainen kiekonvaihto ja toisella kierroksella sai lepuuttaakin jalkoja Kiitokset R-Hemmolle vielä (ja tsekkaa se kiekko ettei ole mitään damagea)


  6. #2016
    Liittynyt
    10/2008
    Paikkakunta
    Pelto-Helsinki
    Viestit
    1.218
    Kilpailijoille tiedoksi:

    1. Fillarit *ttuun sieltä huoltotiskiltä. Kaiken maailman urpot tukkivat pyörineen sen tiskin niin, etten meinannut päästä veke sieltä urkkajuomamukeineni. Joka huoltopisteellä sama pelleily. Fillarit pusikkoon ja jalkaisin tiskille, kiitos!

    2. Huoltotiskillä on ottimet suolakurkkuastiassa. Voisitteko olla niin ystävällisiä, ettette menisi RÄKÄISIN SORMIN KOPELOIMAAN sinne kurkkukulholle, vaan noukitte ne kurkut pihtien kanssa?

    Järjestäjille tiedoksi:

    1. Ne kettuilukyltit El Grandella eivät naurattaneet.

    2. Voisko maalialueella olla joku kohta, jossa ei olisi helvetillinen musiikin ja kuulutusten kakofonia? Halusin vain itkeä hetken rauhassa, mutta korvissa soi koko ajan.



    Ens kerralla paremmat taktiikat ja ehjät pyörät, niin menee alle neljä tuntia. Ihan varmasti.
    Hylkylistalla: Mikrometri, Oatmeal Stout, kivimaa, IncBuff

    "Asiatonta. Kaverin itse laatima julkinen hylkylista kertoo jo paljon."

  7. #2017
    Liittynyt
    05/2003
    Paikkakunta
    Milliways, ravintola maailmankaikkeuden lopussa
    Viestit
    7.742

    Peukalo ylös Seven deadly sins...

    Seven deadly sins
    Seven ways to win
    Seven holy paths to hell
    And your trip begins

    Seven downward slopes
    Seven bloodied hopes
    Seven are your burning tires,
    Seven your desires...



    Kiitoksia taas kertaalleen, hauskaa oli tälläkin kertaa ja järjestelyt toimivat taas moitteetta! Säänhaltijatkin olivat jo seitsemännen kerran peräkkäin suosiolliset.

    Allekirjoittaneen seitsemäs Tahko ja kymmenes kierros. Alunperin ilmottauduin kahdelle kierrokselle, mutta edellissyksyisestä mystisestä motivaation katoamisesta ja siitä johtuneesta treenin vähyydestä päätin paremmaksi pitäytyä yhdessä kierroksessa ja enempään ei olisi ollut rahkeitakaan. Jotta homma ei kuitenkaan olisi ollut liian helppoa, rankaisin kroppaani ottamalla kalustoksi sinkulan...

    ***

    Lainaus Alkujaan tämän lähetti A.M.® Katso viesti
    Niin juu, ja sitten ne kanssapyöräilijät jotka tukkivat huoltopisteet jättämällä pyöränsä mihin sattuu. Tämä etenkin Tuulivaarassa, joka on ahdas paikka. Ei yksi pyörä siinä haittaa, mutta kun niiden yli saa hyppiä. Sen kymmenennen kohdalla teki jo mieli polkaista ajokenkä pinnojen läpi....
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti asb Katso viesti
    1. Fillarit *ttuun sieltä huoltotiskiltä. Kaiken maailman urpot tukkivat pyörineen sen tiskin niin, etten meinannut päästä veke sieltä urkkajuomamukeineni. Joka huoltopisteellä sama pelleily. Fillarit pusikkoon ja jalkaisin tiskille, kiitos!
    Setää ja asbia kompaten! Ongelma korostui pahimmillaan Tuulivaarassa, toinen paha ryysispaikka oli Rahasmäki. Olisiko mahdollista merkata huollon kohdalle nauhalla eristetty fillarilla mentävä ajoväylä. Tämä onnistuisi ainakin Tuulivaarassa, vaikka sielläkään ei ole liikaa väylällä leveyttä.
    Team yöhöpinät

    Lentämisen taidon tai oikeastaan niksin voi oppia.
    Kikka on siinä, että oppii paiskautumaan maata kohti osumatta siihen.

  8. #2018
    Liittynyt
    05/2006
    Paikkakunta
    Kaarina
    Viestit
    1.126
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti Zarni Katso viesti
    Jotta homma ei kuitenkaan olisi ollut liian helppoa, rankaisin kroppaani ottamalla kalustoksi sinkulan...
    Tuliko onnistuneita Surlyjengi-kuvia?
    Fuck e-bikes
    Fuck Strava
    Fuck tubeless

  9. #2019
    Liittynyt
    05/2003
    Paikkakunta
    Milliways, ravintola maailmankaikkeuden lopussa
    Viestit
    7.742

    Vink vink 1x1's

    Lainaus Alkujaan tämän lähetti Matti H Katso viesti
    Tuliko onnistuneita Surlyjengi-kuvia?
    Ei tämän onnistuneempaa:

    Team yöhöpinät

    Lentämisen taidon tai oikeastaan niksin voi oppia.
    Kikka on siinä, että oppii paiskautumaan maata kohti osumatta siihen.

  10. #2020
    Liittynyt
    04/2007
    Paikkakunta
    Lempäälä
    Viestit
    2.187
    asb: kiristääkö vanne päätäsi ?
    Vanha mutta lihava.

  11. #2021
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti asb Katso viesti
    Kilpailijoille tiedoksi:

    1. Fillarit *ttuun sieltä huoltotiskiltä. Kaiken maailman urpot tukkivat pyörineen sen tiskin niin, etten meinannut päästä veke sieltä urkkajuomamukeineni. Joka huoltopisteellä sama pelleily. Fillarit pusikkoon ja jalkaisin tiskille, kiitos!

    2. Huoltotiskillä on ottimet suolakurkkuastiassa. Voisitteko olla niin ystävällisiä, ettette menisi RÄKÄISIN SORMIN KOPELOIMAAN sinne kurkkukulholle, vaan noukitte ne kurkut pihtien kanssa?
    Näistä samaa mieltä, fillareille on parkkitilaa siellä puskissa vaikka kuinka paljon. Mutta ottimet puuttuivat ainakin yhden huoltopisteen kurkkusammiosta, en vaan muista että mistä

    - Tomi

    ps. kiitos TahkoMTB:n väelle loistavista järjestelyistä ja hienoista reittiuudistuksista!

    pps. voisikohan sen maalialueen huoltotiskin kääntää jotenkin niin päin ettei aurinko pääse suoraan porottamaan elintarvikkeisiin?

  12. #2022
    Liittynyt
    10/2008
    Paikkakunta
    Pelto-Helsinki
    Viestit
    1.218
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti znood Katso viesti
    asb: kiristääkö vanne päätäsi ?
    Sano vaan suoraan, jos mun kommenteissa oli jotain asiatonta.
    Hylkylistalla: Mikrometri, Oatmeal Stout, kivimaa, IncBuff

    "Asiatonta. Kaverin itse laatima julkinen hylkylista kertoo jo paljon."

  13. #2023
    Liittynyt
    09/2004
    Paikkakunta
    Rajamäki
    Viestit
    951

    Peukalo ylös

    Lainaus Alkujaan tämän lähetti tomibert Katso viesti
    pps. voisikohan sen maalialueen huoltotiskin kääntää jotenkin niin päin ettei aurinko pääse suoraan porottamaan elintarvikkeisiin?
    Joo se pitää rakentaa karusellin päälle joka sitten pyörii päivän mittaan auringon mukana!
    www.hypy.fi

  14. #2024
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti p-olkisin Katso viesti
    Joo se pitää rakentaa karusellin päälle joka sitten pyörii päivän mittaan auringon mukana!
    Ihan hauska idea Ilta-aurinkoa ei kuitenkaan tarvitse huomioida, sillä reittihän sulkeutuu klo 14:15. (tarkoitan siis jatkokierroksille lähteviä palvelevaa huoltoitiskiä)

    - Tomi

  15. #2025
    Liittynyt
    04/2008
    Viestit
    176
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti Rickmaple Katso viesti
    Mites joukkuekisassa kävi? Ei löydy tuloksia vielä...
    1. Team Skins (Ojala, Sohkanen, Kuitto)
    2. DAO (Schwarz, Schwarz, Miettinen)
    3. Team Giant (minä itse, Härginen, Moisio)

    Palaan vielä kommentoimaan itse tapahtumaa kun nyt tuli kiire lenkille...


  16. #2026
    Liittynyt
    09/2004
    Paikkakunta
    Rajamäki
    Viestit
    951

    Cool

    Lainaus Alkujaan tämän lähetti Rickmaple Katso viesti
    Mites joukkuekisassa kävi? Ei löydy tuloksia vielä...
    Ei ois uskonu että se jäi vielä jollekkin epäselväks. Ainiin mut sähän jäit kotii murjottaa ja missasit samalla kesän parhaat bileet!
    www.hypy.fi

  17. #2027
    Liittynyt
    03/2006
    Paikkakunta
    Oulu / Syöte
    Viestit
    1.818
    px / pekkatahkola@youtube / ptahkola@instagram / syotemtb.fi / pappiskapartio.blogspot.fi / krossikommuuni.fi

  18. #2028
    asvirkku Guest
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti mutanaama Katso viesti
    Kyllä siellä läppä lensi, ja yhteishenki oli hyvä. Onko tietoa miten Diegon kädelle kävi, järkättiin yhteistuumin apua rahasmäen huoltopisteessä joskus neljän aikaa.
    Joo. Olin sen verran ajotäpinöissä ettei siitä omin päin tahtonut tulla mitään. Kiitos kovasti avusta.

    Diego saatiin evakuoitua järjestäjien autokyydillä pois, ja loppuporukka ajoi maaliin.

    Seuraavana päivänä hän pääsi järjestäjien kyydillä monen välirastin kautta Kuopioon röntgeniin, ja olkapäässä oli joku luu poikki. Leikataan tällä viikolla ja mahikset parantua kuulemma hyvät. Isot plussat järjestäjille.

    Hieno tapahtuma tuo, ja yo. kuvauksen mukaan aika haastava vähemmän kokeneille kuskeille.

    T Antti

  19. #2029
    Liittynyt
    05/2006
    Paikkakunta
    Kaarina
    Viestit
    1.126
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti Zarni Katso viesti
    Ei tämän onnistuneempaa: >1x1=2<
    Ou jee

    Kuvittelenko vaan, vai näyttääkö mun ketjut tuossa kuvassa löysiltä?
    Fuck e-bikes
    Fuck Strava
    Fuck tubeless

  20. #2030
    Liittynyt
    02/2001
    Paikkakunta
    Turku
    Viestit
    3.799
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti tomibert Katso viesti
    Näistä samaa mieltä, fillareille on parkkitilaa siellä puskissa vaikka kuinka paljon.
    Maailmalla isoissa tapahtumissa on sellaiset pitkät tangot, joihin pyörät saa satulan kärjestä roikkumaan. Pyörät polun toiselle puolelle sellaiseen, ja sitten jalan kipinkapin evästä hakemaan. Ja homma toimii.

    Varmaan ihan toteutuskelpoinen juttu, ei nimittäin ole paha rasti rakentaa tuollaisia.
    "It doesn't get any easier - you just go faster" - Greg Lemond

  21. #2031
    Liittynyt
    01/2001
    Paikkakunta
    Turku
    Viestit
    1.247
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti px Katso viesti
    Onko Slimboys-joukkue maksanut enemmän voitelurahoja, kun ovat aamujaoksen edellä 15 min huonommalla yhteisajalla?
    Suo, kalja ja läski.




  22. #2032
    Listassa näyttäisi äkkiseltään olevan muitakin epäloogisia sijoituksia.

  23. #2033
    Liittynyt
    01/2001
    Paikkakunta
    Turku
    Viestit
    1.247
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti asb Katso viesti
    Sä olit siis se Puglseyllä ajanut kaveri. Ajelin aika pitkään sun perässä ja edellä harmaalla sinkulaspessulla ja morjestin pariinkin kertaan. Terve!
    No terveppä terve.
    Suo, kalja ja läski.




  24. #2034
    Liittynyt
    06/2007
    Paikkakunta
    Mikkeli
    Viestit
    919
    En ollut aiemmin nähnyt livenä Pugsleyta ja väkisinkin hymy nousi huulille kun Piazzan edessä tuon näin. Komia vehjes!
    Cycling El Burro
    Hitaasti mutta epävarmasti.

  25. #2035
    Liittynyt
    05/2009
    Paikkakunta
    Herrgårdsforsen
    Viestit
    152
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti p-olkisin Katso viesti
    Ei ois uskonu että se jäi vielä jollekkin epäselväks. Ainiin mut sähän jäit kotii murjottaa ja missasit samalla kesän parhaat bileet!
    Mähän ajoin vaan viime vuonna ennakkoon sen tän vuotisen kierroksen... Ens vuonna sitten taas mukaan. Jos vaikka sais sit treenattuakin vähäsen ens vuoden koitokseen...

  26. #2036
    Liittynyt
    12/2000
    Paikkakunta
    Birkala
    Viestit
    11.969
    Tänä vuonna oli aikaa panostaa noihin huoltopaikkoihin ja tuli melkein joka huollossa topattua syömässä ja viimesessä huollossa meni vohveleita aika iso pino

  27. #2037
    Liittynyt
    06/2006
    Paikkakunta
    Helsinki
    Viestit
    153
    Eka (ja tod.näk. vika) kerta Tahkolla ja pitihän sitä samantien ajella 2 kierrosta. Reitti oli aika hanurista, lähestulkoon pelkkää kivikkoa ja vähän vaihteluksi pitkän heinän piilossa olevaa kiveä. Ennakkoon suurimmaksi ongelmaksi kuvittelin ettei vaan jaksa ajaa reilua 7 tuntia, joten tuli lähdettyä aivan liian rauhallisesti liikkeelle, sitten tajusin 110km kohdalla etten edes meinaa kantata eikä krampitkaan juuri iskeneet, pientä nipistelyä tuntui. No eihän siihen sitten mennytkään kuin vajaa 6,5h, mutta paljon jäi voimavaroja käyttämättä.

    Eniten kuitenkin vitutti ne muutamat spedet toisella kierroksella siinä viimeisessä pitkähkössä ylämäessä, joiden oli aivan pakko taluttaa pyörää jopa 4 hlöä rinnakkain ja kolmannella karjaisulla saivat hilattua isot perseensä sivuun. Sitten vielä ollaan naama norsunvitulla kun joutuu väistämään, sorry kun häiritsin taluttamista. Eihän teillä mennytkään siihen yhteen kierrokseen kuin 6-7 tuntia, tartteekohan siihen muuten ajaa sitä pyörää metriäkään? Ja tietysti se "ainoa" järkevä ajolinja oli koko ajan tukossa, kun pakkohan sitä pyörää on juuri siinä kohdassa taluttaa. Pääosin sai kuitenkin hyvin tietä, kunhan karjaisi tarpeeksi kovaa ja ajoissa. Vähän liikaa niitä ohiteltavia oli kuitenkin toisella kierroksella.

    Mulle jäi kuitenkin vähän epäselväksi, mikä Tahkossa nyt oli niin erinomaista, kuten kaikki tuntuvat hehkuttavan? Itse en ainakaan kokenut mitään valaistumista. Esim reittinä Rajamäki, S:joki, Korso ja T:re ovat paljon parempia. Ja ajoseurana on yleensä samat naamat noissa kaikissa tapahtumissa.

  28. #2038
    Liittynyt
    10/2004
    Paikkakunta
    Vantaa
    Viestit
    1.709
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti Järvinen Katso viesti
    Eka (ja tod.näk. vika) kerta Tahkolla (toim. huom. + muuta kitinää)
    Hieno asenne sulla, parempi onkin jos jatkossa sunlaiset pysyy poissa ko. tapahtumista, niin säilyy henki tapahtumassa. Postauksessa olikin monta kehittävää ideaa... Pitää varmaan ens vuonna käydä talkooporukan kaivamassa kivet pois sua varten

    Ja jos trolli, niin never mind...
    Rule #6 // Free your mind and your legs will follow.

  29. #2039
    Liittynyt
    12/2002
    Paikkakunta
    Oulu
    Viestit
    1.183
    Onkohan jollain ollut liikaa verenmakua suussa ja pinnat turhan tiukalla, kypärän remmeistä nyt puhumattakaan. Relaa, istu hetki ja hengitä rauhassa.

    Kyllähän sen tietää, että jos 1600 ihmistä pistetään kiertämään samaa polkua niin voi tulla ongelmia ohittamisessa, ei nyt kuitenkaan mitään valtatietä ajeta siellä. Reitti oli IMHO hyvä, haastava, mäkinen. Tuskin nyt mikään uniikki ja spesiaali, mutta ainakin omaan makuun varsin nautittava. Minun mielestä ajoseura oli aivan loistavaa, kaikki muut paitsi ilmeisesti muutama tiukkapipo oli rennoin mielin liikenteessä! Ens vuonna uudestaan, kiitos järjestäjille! Kuvia olisi mukava nähdä enemmänkin

  30. #2040
    Liittynyt
    07/2006
    Paikkakunta
    Kuopio
    Viestit
    31
    Kiitokset jälleen kerran järjestäjille! Seitsemäs kerta Tahkolla meni omalta osalta myös hyvin. Kalusto (ja mies) kesti kuudenkympin lenkin mainioisti ja huomaamatta sain ennätystäkin parannettua 18min verran. Rata tuntui nopealta ja kello pysähtyi 3h 26min kohdalle maaliviivalla. Ennätys oli positiivinen yllätys, koska treenikautta ovat varjostaneet pienet loukkaantumiset (alaselkä/olkapää). Koitin pyöritellä kampia tasaisella tempolla koko matkan enkä missään vaihessa koittanut lähteä parantamaan aikaa spurttailemalla. Taktiikka tuntui toimivan.

    Reittimuutokset oli onnistuneita, mutta tosiaan se Kinahmi II:n keskiväli oli kyllä mahdottomuus Karjamajalta laskeutuva polku oli hyvä! Huomauttamista on ainoastaan jo aiemmin mainitussa reitin kohdassa, jossa oli lähellä tulla itsellekin pummi.

    Paita on tyylikkään näkyvä vaikken sellaista mukaan saanutkaan. M-koko tulee sitten Kustin polkemana kotiin.

    Kiitokset jo kuviaan laittaneille. Laittakaa lisää, niin pääsee vielä kerran fiilistelemään
    "Kukkaa ei oo vielä hikkee hukkuna!"

    www.ollijantti.fi

Aiheen tagit

Kirjanmerkit

Viestin säännöt

  • Käyttäjä ei voi aloittaa uusia viestiketjuja
  • Käyttäjä ei voi vastata viesteihin
  • Käyttäjä ei voi liittää liitetiedostoja
  • Käyttäjä ei voi muokata viestejään
  •