http://www.cyclecomponents.com -- vårrea... esim. TF2:sta 450 ml 5,93 euroa
http://www.cyclecomponents.com -- vårrea... esim. TF2:sta 450 ml 5,93 euroa
nyt sitten ostamaan stemmejä vitosella...
http://www.bikepalast.com/product_in...ston-EA30.html
Ne on varmaan niitä maailmalta kerättyjä
http://www.fillarifoorumi.fi/forum/s...ad.php?t=36979
Shimanon XTR kiekot Saldenilta 299 egeä (ennen: 885 egeä)
http://www.salden.nl/default.asp?pid...147&catid=3198
Levyjarrullinen versio tosin on kaksisataa kalliimpi.
Suomen polkupyörätukun myymälässä oli pyöräilysukkia 2 eurolla/pr.
Maantiepyöräily @ Lahti -ryhmä Facebookissa
halvalla lähtee shimanon 2010 mavic aksiumit. ilmeisesti enää tänään tarjous voimassa. 109e
http://www.bike-components.de/produc...dell-2010.html
Itävallan Bikepalast myy Cervelot -20% alennuksella.
http://www.bikepalast.com/
Rule #1: Obey The Rules
Stadler myy maantierunkoja alessa:
Cervelo P3 2009
Cervelo S3 2009
Look 595 2008 Origin Black
Look 595 2008 Origin Team
Rule #1: Obey The Rules
Noni, tulipa testattua teline ekaa kertaa.
Kahden viikon odottelun jälkeen teline saapui lähi-Siwaan ja tänään se pääsi tositoimiin.
Korkeutta riittää enemmän kuin tarpeeksi ja silti teline taittuu uskomattoman pieneksi.
Se on myös todella vankkaa tekoa ja leuat ovat myös riittävän isot ja tukevat, jotta painavampikin fillari pysyy takuulla kiinni. Iso plussa vielä siitä, että leuat kääntyy sekä vaakaan että pystyyn.
Arvio: aivan mahtava teline! Suosittelen.
p.s. ainut miinus tuli Merlin Cyclesin asiakaspalvelusta, en saanut koskaan ilmoitusta että teline on lähtenyt matkalle, eikä sähköposteihini vastattu kun kyselin asiasta.
"When I orbited the Earth, I saw how beautiful our planet is. We must protect and preserve this beauty and not destroy it." - Yuri Gagarin
Vastaavanlainen mutta eri merkkinen teline ollut käytössä muutaman vuoden eikä oikeastaan pahaa sanottavaa.
Kerran on teline ollut fillarin kanssa lattialla kylellään kun otin takakiekon pois ja pyörästa tuli hieman etupainoinen...
Cycling El Burro
Hitaasti mutta epävarmasti.
Rose taas lisännyt aletuotteita laariin, esim:
Rose bib-shorts REFLEX 14,70 €, koko XL
Ei tainnut tämä olla vielä täällä: http://www.pyorahuolto.com/taulu/show.php?n=18
Löfflerin maahantuoja myy Ogelissa Mikkolantiellä Helsinki Fashion Housessa vielä sunnuntaina klo 16 asti -40-50% Ottakaa mammat mukaan, siellä on tolkuttomasti turhaketta, varmaan 50 liikettä ja kaikissa ale.
Life is a lesson. You've learn it when you're through -Limp Bizkit
Hyvin oli tänäänkin Löffleriä jäljellä ja hinnat kohdallaan mutta tietty esittelykokoja oli pääasiassa eli miehille 50 ja naisille 38, muita kokoja aika vähän.
Muuten oli kyllä kauhea tilaisuus, porukkaa järjettömöästi kun siellä oli kymmeniä rättikauppoja ja kaikissa nämä alet.
Mulle tarttu mukaan ajopaita lyhyillä hioilla. Sen sijaan pitkillä hioilla paita samaa kokoa (50) oli turhan pieni. Ei ihan sovittamatta näköjään kannata ostella.
Jos joku tykkää syödä lenkkieväänä Jyväshyvän Paussi-välipalapatukoita, niin Rautatieaseman Karkkitorissa (metrotasolla) niitä on nyt myynnissä noin 8 euron kilohintaan. Normihinta taitaa olla jonkin verran enemmän.
Itse ostin kokeilua varten paketin aprikoosipatukoita. Tuoteselosteen mukaan ainakin hiilihydraattipitoisuuden pitäisi olla kohdillaan (73 g per 100 g tuotetta).
Tosiaan, niissä näytti olevan parasta ennen -päiväyksenä 06/2010. Unohdin näköjään mainita tästä alkuperäisessä viestissä.
Jumbon Prismassa (Vantaa) PowerBar geelejä halvalla!
http://www.powerbar-europe.net/929/u...l.316.powerbar
Näitä oli 3 eur / 6kpl boksi. Parasta ennen oli muistaakseni 07/2010. Oli eri hyllyssä kuin muut vastaavat tavarat.
Ei kai ne paussit miksikään mene. Kyllä niitä tämän kesän ihan huoletta syö, stressittömämpi jätkä vielä ensi keväänäkin
Bikepalastissa näkyy olevan hurjia tarjouksia BMC:istä (esim. 2007 2ke ovh. malli 250e)
http://www.bikepalast.com/index.php/...uper-Sale.html
Olipa kohtuuhintaista 120mm Foxia CRCllä -50% alessa.
http://www.chainreactioncycles.com/M...?ModelID=47093
Salden myy Eastonin EC90 Aero -kuitukiekkoja tonnilla:
http://www.salden.nl/default.asp?pid...923&catid=3517
Rule #1: Obey The Rules
Kirjanmerkit