lukkopolkimet + kengät
lukkopolkimet + kengät
jurtta olisi tarpeellinen hankinta
kaikki kai johtuu siitä, että pidän niin kovin paljon...
http://www.barmitts.com/products.php
Maastofiloon tuollaiset, kun edelliset(Hanx-kaupasta ostetut/modatut) ovat kuluneet.
Korokepala eturenkaan alle traineriajoon. Senverran etunojassa oli fillari/asento eilen, että nyt on niska hiukan jumissa.
Tommaso Primavera - Pannuhuoneen Fausto Coppi
Mäkki pitäisi ostaa. Mediakskukseksi vanhan Mac Minin tilalle. En vaan tiedä vielä, pitäisikö ostaa uusi topoftheline Mini, vai uusi MacBook Pro ja siirtää tämä nykyinen MB Pro toimittamaan tuota minin virkaa.. Tehot on suunnilleen samat. Jälkimmäinen tulisi ehkä hieman kalliimmaksi nyt, mutta vuoden päästä välttyisi siltä, että nurkissa lojuu ylimääräinen kone, mikä on todella ärsyttävää..
Ilo ilman pyörää on teeskentelyä..
Uutta cycloa tekee kovasti mieli... pitäis vain ensin päättää onko se tulista chiliä vai jotain muuta![]()
In triathlon, the suffering is so central and the other rewards so peripheral that one could only do it for the suffering.
*KLUPS* Tänään onkin hääpäivä, joten seuraava hankinta onkin tehtävä iltapäivällä ja se liittyy melko suurella todennäköisyydellä vaimon hemmotteluun.
In triathlon, the suffering is so central and the other rewards so peripheral that one could only do it for the suffering.
..siis mitä???..ostaako jotkut miehet hääpäivänä vaimoilleen jotain...ihmetyyppejä!!! lahja on varmimmmin oikea kun mies sanoo hääpäivänä;" hei hunaja, tänään kun on hääpäivä niin mä varmaan voisin ostaa itselleni vihdoin sen xxxx(tuotteen nimi muutettu) kun olen sitä kauan himoinnut" ...ja vaimokin on iloinen....
kaikki kai johtuu siitä, että pidän niin kovin paljon...
Vielä ei ole mikään kiire, mutta kohta kyllä pitää liueta kaupungille. Tänään kultasepänliike valitaan sen mukaan, että pystyvät tekemään kaiverrukset sillä välin kun itse pistäydyn kukka- ja konvehtikaupoissa
Ikävä kyllä tänään ei pääse cycloilemaan, kun ohjelmassa on kulttuuria ravintolaillallisen ja teatterin muodossa.
In triathlon, the suffering is so central and the other rewards so peripheral that one could only do it for the suffering.
Pakko ois ostaa maantiefilo. Aaagh! Ei oo rahaa joten seuraava ostos on varmaan linjalla olutta ja tupakkaa.![]()
- Fear is a mindkiller -
Seuraava hankintani on toivottavasti Rossin-runko, nettihuutokaupasta siis.
Hiustenleikkuu, klo:16.
Ville Ilves
Varmaankin polvisyndit.
Pyörät tykkää siitä, että niillä ajetaan.
Maastopyörän haluaa hän![]()
![]()
![]()
Syys/talvitakki ja -housut CRC:stä... Luultavasti Enduran molemmat...
Omakotitalo.
Nyt on pikkuhiljaa laajennettava verstasta ja nykyisessä asunnossa se ei ole mahdollista kovin järkevästi, siispä uusi asunto pitää hommata.
kammet ja rattaat pitäs tilata sekä uuret kiekot., kepeetä tulee..
www.perttuparssinen.com│www.facebook.com/parssinenperttu/ │www.twitter.com/PerttuParssinen
Uudet mustat kiiltävät Sidit , ja Recordin takapakka.
Out off the shadows, in to the light.
Maastopyörään satula ja satulatolppa.![]()
Maasturissa ketjut lähenee 1% rajaa, joten pitäisi ostaa uudet. Samalla tuli pohdittua jos ostain jonkun monitoimityökalun, pari sisärengasta ja mahdollisesti lyhyemmän stemmin
Still rides with 26er
Maantiepyörän runko, kunhan sopiva löytyy
Tarttis varmaan ostaa lasinpesuneste emännälle autoon.
Don't ride faster than your guardian angel can fly!
http://pd.kuvat.fi/
Maasturin ostoon ei herunut lupaa, joten täytynee hankkia nastarenkaat talvipyörään. Talvipyöränkin joutuu vaihtamaan toiseen, kun nykyiseen ei löydy nastarenkaita. Hirveetä velaamista![]()
Täysillä keskelle
Macbook Pro anhan iBookin tilalle..
mtok77 muokkasi tätä : 23.10.2009 at 21.27 Syy: Konemallin vaihto
Assoksen valkoinen välikauden ajoliivi.
Ja Castellin hanskat.
Lottovoittoa ootellessa..
Varmaankin telkkari. Eihän trainerilla jaksa treenata jos ei oo mitä kattoa.
Ei se matka tapa, vaan liian kova vauhti ylämäessä.
Talvi kengät.
Painepesuri pitäs ostaa. Tekeeköhän noilla Honkkarin vehkeillä mitään.....
Fatless biker
Pyöräilyyn liittyen, varmaankin uusi satula.
Kirjanmerkit