Lainaus Alkujaan tämän lähetti Wingmän Katso viesti
no saakai sitä, pittää sitte itekki..joskus meleko matka, misä ajoit? tais olla alamäki tuohon vauhtiin? tai eihän sitä välttämättä tartte. Pittää itekki siirtää se mittari takarenkaalle kyllä, mutta saattaa tulla ongelmaksi se matka siltiki ku takarengas meinaa asvaltilla aina sutia

Itekki täsä alakanu myös tekniikkoja reenaan ku tiet sulanu. Vielä ei kyllä tuohon pääse, täytyy myöntää, ehkä kolmasosa menis. Vaikka sitäkään en oo vielä testannu.
Mikonkarinlenkin kiersin 1,7 kertaa. Oli siinä alamäkiä ja varmaan myötätuultaki ku tuli oikiastaan vahingossa uus ennätys, huomasin n. 45 kohalla että oli vähä vauhtia kertyny ja hoksasin yrittää ennätystä.. niijjoo sulla on se sutimisongelma, vähä liikaa voimaa vissiin

Itellä on tullu aika hyvin harjoteltua ku en käytä oikiastaan muita pyöriä ku nuita rigiä ja kulaa, siinä samalla sitte ku on jonnekkipäin menossa ni tullee reenattua.