Lainaus Alkujaan tämän lähetti kykloman Katso viesti
DX:n MTE P7n suoriutuu loistavasti! Hyvin kuvattu - vastaa erittäin hyvin todellista valokuviota. Kuvan perusteella ei jää kauas Wilmasta tai valokuvio on jopa parempi MTE:ssä????
Suunnistuksen tuo minun modatun MTE:n keila on parempi kuin Wilman. Wilma kompensoi puutteitaan hiukan paremmalla valoteholla - kun en ole vielä jaksanut vaihtaa D binin lediä tuohon - mutta silti kisaan mieluummin tuolla kotipolttoisella, koska paketti on selvästi kevyempi. Wilman olen jättänyt muiden perheenjäsenten käyttöön.

Mutta fillaroinnissa saattaa tehoa oikeasti tarvita enemmän, eikä massa samalla tavalla tunnu kuin juostessa, joten tilanne voi olla toinen. Silti vaikea uskoa, että Wilma/Tesla näitä kotipolttoisia ratkaisevati kyykyttäisi fillarointikäytössäkään. Betty ehkä, se varmaan vaatii vastaansa jonkun kotikutoisen tupla P7:n.