Lainaus Alkujaan tämän lähetti Oulunjulli Katso viesti
Eikö se tee tiukkaa ennemmin haarukan kanssa? En nyt hetkeen omaa Muklukkia DUB GX kammilla tuolla silmin tuijottanu, mutta jossain välin tulin tulokseen että ei tuohon saa ikuna mitään muuta ratasta kiinni kuin sen SRAMin -4mm 30 hampaisena...vai väittikös se joku jossain välin että pienellä koneistuksella saisi flipattua rattaan, jäi itsellä todentamatta. Minä kaipaisin tuohon 32t ratasta.
Tämä on totta mitä isompi ratas niin varmasti ratas voi osua runkoon, jos ketjulinja on sisäsä. Pojalla tuo 0 offsetratas on vain 26 piikkinen, joten ei ongelmaa.

On mulla omassa Dudessa orkkis kahdenrattaan kammissa 30t jokusen millin sisempänä kuin 190 peräsen suositus ja tykkään, kun talvella vänkään mäkiä kuitenkin pienillä vaihtella, niin on ketjulinja suorempi niille