Lainaus Alkujaan tämän lähetti Mik@ Katso viesti
Aamulla kun ajelin pitkin sepelin peittämiä väyliä, yritin suhtautua positiivisesti tähän kylvöön, mutta yritykseksi jäi, vaikka perusteiita sepelöintiin on ilmeisesti ollut.

Alkuviikostahan kelvit muuttuivat ymmärtääkseni todella nopeasti erittäin liukkaiksi ja arvatenkin kaupunki pyrki minimoimaan vahingonkorvauskeissit?

Työreissusta palatessani maanantai-iltana taloyhtiön parkkipaikka (Espoossa) oli kauttaaltaan mustan jään peittämä.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Maanantain työmatka (kotiin) oli yksi urani jännittävimmistä Koko matka Hesasta Espoon erityistalousalueella sijaitsevaan majoituskeskukseeni oli jäässä. Slicsit gatorskinit oli aika hervottomat Hiekasta tai mistään liukkauden torjunnasta ei tietoakaan. Tuota taustaa vastaan nyt tappajasepelöidyt kelvit tuntuu kyllä hupaisalta ja huonolta pilalta kun ulkona on +10C.