Lainaus Alkujaan tämän lähetti Monroe Katso viesti
En ihan ymmärrä miksi monet valittavat tuosta saatavuudesta. Jossain joku puhui siitäkin, että suomenkielinen asiakaspalvelu tulee saamaan negatiivista palautetta tjsp saatavuusongelmista.

Miksi? Tilaushetkellähän on tiedossa, että pyörää ei tule saamaan pitkään aikaan. Jos ei pysty odottamaan, niin tilaa sitten jonkun muun. Itselleni on koko lailla sama koska se tulee, koska tarvetta lienee vasta joskus syys-lokakuussa. Jos silloinkaan. Mutta jos tarvitsisin heti, niin en minä siitä lähtisi ketään moittimaan vaan tilaisin jonkun jonka saa nopeammin.
Tämmöinen tilaushetken tieto ei nykyaikaisia nuorukaisia pelota. Jos valmistaja arvelee, että kestää vähintään 1/2 vuotta, niin kovimmat nettisankarit itkee keskustelut täyteen jo kuukauden odottelun jälkeen. Kaikissa tuotteissa sama laulu, pitää saada heti tai valmistaja hirteen.