Kirjaudu sisään

Näytä tavallinen näkymä : Ensihuolto Crussis



harrastelija
23.07.2022, 02.26
Nyt kun tuollainen hankittu ja kilometrejäkin jo 130 km takana niin olisi syytä viedä ensihuoltoon. Miten kun siinä on bafang tekniikkaa niin onko sillä mitään väliä. Pitääkö/kannattaako viedä liikkeeseen joka mainostaa bafang huoltoa kelpaako tavallinen huolto? Eli vähän niin kun autossa luetaanko siellä jotain vikakoodeja asennetaan softa päivityksiä?

Travelkicking
23.07.2022, 13.56
Tokkopa takuun säilyttäminen softapäivitystä edellyttää. Ruuveja siellä kiristellään. Toisaalta jos tiedät, että olisi kelpo päivitys juuri sinun bafang-malliin tarjolla, niin sitten joutuu etsimään täsmäkorjaamon.

harrastelija
23.07.2022, 16.36
Mistä muuten voi tietää olisko jotinbpäivityksiä tarjolla

Travelkicking
23.07.2022, 17.19
Luulis uusimman firmwaren näkyvän netissä. Oliko tuossa M400-moottori ? Netin syövereissä pyöriskelyä tarjolla, jos haluaa itse yrittää päivitystä Hakuriville: firmware updating bafang M400
https://bafang-e.com/en/oem-area/drive-systems/drive-system//m400-drive-system/