Kirjaudu sisään

Näytä tavallinen näkymä : Suito Elite ja Garmin 830 lakkasi toimimasta



Meimi
21.03.2022, 19.16
Elikkäs minulla oli aikaisemmin yhdistettynä Elite Suito ja Garmin 830. Kaikki pelasti hyvin yhteen kunnes Garmin sanoi että taka**** akku lähes tyhjä. ****tarkoittaa sitä että en ehtinyt koskaan lukea mikä taka***akku on tyhjänä. Pyörään asennuttu vasta siis 830 bundlen kaikki mittarit ja niillä ajettu noin 700km. Joten latasin sähkövaihtajasta kaikki akut ja jarrukahvoissa olevat patterit tarkistin että niissä on virtaa. Kun latauksen jälkeen laitoin kaikki paikoilleen ja edgen päälle nii eipä ne toimi enää yhteen. Nopeus heittelee 40km-500km/h välillä. Puhelimen Training ohjelma (Eliten oma appi) näyttää kyllä ihan oikein. Eli mikäköhän tässä mahtaa olla lataamatta?

Meimi
23.03.2022, 23.20
Onko kellään antaa edes jotain neuvoa? Tai onko jollakin muulla käytössä garmin edge 830 bundle ja elite Suito kompoa?

Meimi
23.03.2022, 23.40
Ja siis tämä yhdistelmä toimi mainiosti alussa kunnes jostain loppui virta. Garmin edgeen tuli jostain ihan oikea nopeus ja nyt ei enää tuu.

duris
24.03.2022, 07.25
Onko Garminiin laitettu Suitoa varten oikea renkaan ympärysmitta? Jos sinne jäänyt päälle automaattinen renkaan ympärysmitan mittaus niin varmaan menee nopeudet ihan sekaisin. Eliten manuaalissa tuo arvo mitä Suiton kanssa tulisi käyttää.

maalinni
24.03.2022, 22.06
Latasitko sen akun?