Kirjaudu sisään

Näytä tavallinen näkymä : Kona Big Honzo 29"?



pkka
27.03.2020, 18.13
En tiedä kuuluuko tänne, mutta lähimpänä ainakin. Mulla on tuollainen vuoden -17 Kona Big Honzo DL ja mietiskelin jos siihen hankkisi toisen 29" kiekkosetin, pitäisi mennä heittämällä plussarenkaiden tilalle..? Kysymys kuuluukin että mitä kaikkea siis tarvisin? Vanteet, kumit, jarrulevyt ja takapakka? Ja mitä tämä tulisi maksamaan..

En juurikaan noista ymmärrä mitään, osaisko joku neuvoa vaikka sopivan paketin jolla tämä onnistuisi? Suhteellisen vähän tulee kilometrejä, joten mitään kallista hiilikuituvannetta ei varmaan tarvitse, budjettiratkaisu siis etsinnässä. Saisi kuitenkin olla sen verran laadukkaat että uskaltaa bikeparkkiin mennä rymyämään..

Kiitos jo etukäteen jos joku viitsisi jeesailla.

Sambolo
27.03.2020, 18.22
Kohtuu hintaiset hyvähköt kiekot saa jollain 300e(jos ulkomailta tilaa) pintaan, esim dt swissin 1900 sarjaa, jos bikeparkki mielessä niin E1900 tai H1900. Siihe kumit levyt ja pakka varmaa pari sataa riippuen mitä haluaa. Jos kuulostaa liian paljolta niin käytettyjä settejä kannattaa kattoa, niitä myydään monesti myös kumeilla ja levyillä.