Näytä tavallinen näkymä : Himos Epic MTB 2020
mikkol82
13.12.2019, 14.43
Tapahtuman ajankohta on 14.-15.8.2020
Lippuluukku aukeaa joulukuun 15. Tässähän onkin oiva sauma paikata puutteita pukin kontissa, itselle ja ehkä muillekkin.
Ensi vuodelle pyritään taas tarjoamaan jotain uutta ja paljon vanhaa hyväksi todettua epikkiä. Palautteita on analysoitu ja toteutukseen pyrittiin ottamaan kaikki toteutuskelpoiset kehitysideat.
Tuloslaskentaa kehitetään uuden raudan voimin ja vakaa aikomus on saada online tulokset käyttöön ensi kesälle.
Seuraile sosiaalimediaa, siellä saattaa olla jotain arvontaakin joulun kunniaksi.
https://www.himosepic.com/
mikkol82
28.01.2020, 21.56
HOX! Hintaporras vaihtuu kuun vaihteessa.
Ajanottojärjestelmän koeajot on suoritettu ja reaaliaikaiset livetulokset on ajettu sisään. Tulokset siis tarjolla netissä joka maastokokeen jälkeen. Julkaistaan muita uudistuksia keväämmällä.
https://www.himosepic.com/
TIEDOTE 28.5.2020
HIMOS EPIC MTB TOTEUTUU
Aluehallintoviraston viimeisimpien linjausten mukaisesti Himos Epic MTB voidaan ajaa 14.-15.8.2020 asianmukaiset erityisjärjestelyt huomioiden. Tapahtuma ajetaan kisaformaatin mukaisissa pienryhmissä, osallistujien maksimimäärän ollessa rajoitettu alle 500 osallistujaan.. Tapahtuman läpivientiin sekä kilpailukeskuksen järjestelyihin tehdään erityisjärjestelyitä joilla tapahtuman turvallinen toteutus voidaan varmistaa. Pidetään huolta toisistamme, treenaten samalla loppukesän huikeisiin MTB tapahtumiin!
Onkos vesipisteitä kuinka matkan varrella? Viime vuonna taisi olla huollon lisäksi molemmin puolin huoltoa? Itseä kiinnostaa lähinnä toisen päivän osalta.
mikkol82
09.08.2020, 18.02
Yhdet vesipisteet molemmin puolin huoltotaukoa. Vesipisteet on sijoitettu maastokokeiden lähtöihin.
Ohiampuja
16.08.2020, 12.20
Eikö mitään raportin tynkää ole kellään kerrottavaksi?
Hyvä kisa oli vaikkakin vaan yhden päivän olin. Kyllä kahden päivän kisa tuntuu ainakin itselle nykyisellä rytmillä liian kovalta kun joku mahdollisimman suuri kärsimys tai itsensä ylittäminen ei ainakaan itsellä ole tavoitteena. Mutta sitä pääsee varmasti kokeilemaan jos kaksi päivää on mukana ja niin haluaa. Viime vuonna oli mielestäni ehkä pikkasen paremmin rytmitetty reitti mutta positiivisena varmaan voisi pitää viimeisen pätkän lyhentämistä. Yhtä tai kahta selkeästi lyhyempää pätkää olisin toivonut, perjantailla näköjään noita olikin. Semmoisena vinkkinä nopeammille voisin ohitustilanteista antaa että jos sieltä tulee useampi ohi niin jokainen voisi huutaa vaikka että yksi vielä tai jotain. Kerran meinasin ainakin mennä yhden eteen ja kyseessä oli käsittääkseni aika kärkisijoista ajava. Tuolla kun paikoin on aika vaikea väistää varsinkin jos pysyy vielä pyörän päällä.
e. Puolikkaan segmenttiajat ovat sekaisin.
Fillarihemmo
17.08.2020, 15.43
Faceen laitoin vähän Himos Epic fiiliksiä ja muutamia kuvia, kuvat taukopaikoilta ja erilaisista pausetilanteista.
https://www.facebook.com/1679736578964904/posts/2707509189520966/
vBulletin® v4.2.5, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.