Näytä tavallinen näkymä : Edullinen hyvä fatbike
Tarkoitus olisi aloittaa pyöräily harrastus.. Hakusessa maks 700e fatbike... Suosituksia. Hobby hallissa olis insera 699e. Tekeekö sillä mitään?
Katsosin käytettyä. Vaikka vuoden/parin takaista white fat 4 pro, silverback scoop fatty/double jne...
Taitaa irrota tohon hinta luokkaan
Ajattelin että uudessa on kuiten takuu... Siksi hakusessa edullinen eka fatiksi että näkee kuinka innostus kasvaa. Hyvät ja huonot puolet tästä ja Huom. Nykyää pyöränä 20v vanha maastopyörä missä ei edes kaikki vaihteet pelaa https://www.hobbyhall.fi/urheilu/polkupyorat/big-foot-16-vaihteinen-miesten-polkupyora-pr495534.html
Munarello
06.05.2018, 19.56
Hobby Hallin Inserassa vaihteisto on "parasta A-ryhmää" mikä ei varsinaisesti ole plussaa. Jarrut on kait hydrauliset levyjarrut, jotka on luultavasti ihan kelvolliset. Suurin miinus pyörässä on sen ilmoitettu jäätävä 17kg paino, josta varmastikin suuri osa sijoittuu kiekoille. Whiten fatit on kuitenkin sen pari kiloa kevyempiä ja niille on olemassa "merkkihuoltokin." Minkälainen mahtaa olla Hobby Hallin fillarihuolto? En ostaisi Inseraa, mutta ostin Whiten fatin.
White on xxl:stä loppu...
Mielummin kohtalainen käytetty ilman takuuta kuin huono takuulla. Ei muuta kuin myyntipalstoja seuraamaan...
Munarello
07.05.2018, 09.35
White on xxl:stä loppu...
Ei välttämättä. Todennäköisesti pyöriä on myymälöissä vaikka niitä ei verkkosivuilla näykään.
Eräilijä
21.05.2018, 17.48
Olisikohan silverbackin stride fatty hinta laatusuhteeltaan ok?? Mulla kans pojalle olisi hakusessa n.600e maksava fätti
travelleroftime
22.05.2018, 12.40
Kyllä se on ok. Tuolla budjetilla saa tuota tasoa tai sitten ehkä hitusen parempaa, mutta käytettynä.
vBulletin® v4.2.5, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.