Kirjaudu sisään

Näytä tavallinen näkymä : Evoc-pyörälaukku



RATE
10.10.2016, 22.08
Kuinka on Evoc-kuljetuslaukut kestäneet lentokenttien lastauskäsittelyä, vai onko vain
hyvää sanottavaa kuten mainostajat sanovat. Ois hankinnassa kun Natsa on jo aikansa elänyt
eikä oikein nyky maasturi sovi moiseen!

Salomo
10.10.2016, 22.39
Hyvin on kestäneet sekä itsellä että ajokavereilla. Ei oikeastaan mitään moittimista.

Coasting
10.10.2016, 23.44
Hyvin kestänyt täälläkin.
Muutama asia voisi olla paremmin ja ne onkin korjattu uudessa pro mallissa.

v-sick-o
11.10.2016, 08.30
Meillä on jo useamman vuoden ollut vuokralaukkuja EVOCilta liikkeessä ja mitään moitteen sanaa ei ole ollut laukuista niitä palautettaessa.
EVOCin etu sen erinomaiset kantokahvat ympäri laukkua joten niitä on todella helppo nostella kuljettimille yms.

maaliskuussa markkinoille tulee vastaava laukku Douchebackiltä joka voitti Eurobike2016 tittelinkin. HIntavampi, mutta kaikki vielä pidemmälle mietittyä

kauris
11.10.2016, 08.39
Itse olen miettinyt parhaana laukkuna Alan bike boxia mutten ole raaskinut ostaa. Niitäkin saa vuokralle halutessaan.

Paolo
11.10.2016, 09.57
Yhden matkan kokemus Evoc Pron kanssa.
Entinen laukku oli sellainen Natsa-tyyppinen kova laukku. Suurimmat erot entiseen ovat vaivattomampi pyörän pakkaaminen, laukun mukavampi kuljetus varsinkin lentokentillä( tuossa mallissa kääntyvä, irrotettava etupyörä ) ja laukun keveys.
Pakko suositella.