PDA

Näytä tavallinen näkymä : Surly runkokoot



Snowie
01.07.2016, 14.50
Disc Truckerin ja ECR:n koot mietityttävät. Disc Trucker koossa 60cm olis lähimpänä nykyistä hyvin sopivaa pyörää, mutta 58cm kokoa on suositeltu kanssa. Vastaavaa kuin ECR ei ole tullut edes kokeiltua ja sen koon kanssa on ihan hukassa. L (20") vaikuttaisi parhaalta ratkaisulta, kun XL (22") koossa vaakaputki tuntuu karkaavan liian pitkäksi. Pituutta on joku 188cm, haarapituus on mittaamatta. Arpapeliähän tämä on kysellä moisia, ilman koeajoja yms., mutta ajattelin koittaa täällä onneani - jos vaikka löytyisi suosituksia.

lai
01.07.2016, 15.07
Arpapeliähän tämä on kysellä moisia, ilman koeajoja yms., mutta ajattelin koittaa täällä onneani - jos vaikka löytyisi suosituksia.

Itsellä kiikarissa LHT droppitangolla. Tässä liuskassa vanhan LHT:n kuskeja ja runkoja. En jakasnut Goolailla onko disc truker samalla runkogeolla.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1u1_H6gbuJ0T5Hhk2fjZxO5lWEHhPhOP_PqA05edgBGQ/edit#gid=23