Näytä tavallinen näkymä : Keskuspuiston maastolenkit
pturunen
31.03.2016, 18.00
Toimisiko tällainen "rekry", jossa voisi vapaasti ilmoittaa ajavansa jossain Keskuspuistossa periaatteella "seuraan saa liittyä"?
Toimii varmasti. Ja jos ei toimi niin softa suuressa viisaudessaan antaa sen upota :) Saatanpa kummiskii vilkuilla tännekin.
Mä voi... eiku höh, tämäkään ei ollut 'ankkuri hakusessa'-topik.
No jos meno yltyy liian kovaksi voin tulla joskus jarruttelemaan niin ehditte maisemiakin katsella minun kaatuillessani.
pturunen
31.03.2016, 21.20
Katsotaan mitä tästä kehittyy, kaikki ovat tervetulleita mukaan. Seuraa se on lyhyenkin matkaa peräkkäin ajettu seura. Saatan lähteä huomenna uudestaan, jos ranteet kestävät äskeisen lenkin jälkeen (ensimmäinen kunnon rytyytys täpärillä tänä vuonna). Pirkkola-Laakso oli erinomaisessa kunnossa, kun tiesi mistä ajoi. Muutenkin nyt on siistiä ajaa aluskasvillisuuden puuttuessa lähes kokonaan.
^
Se oli semmonen semiläppä. Enhän minä tällä hetkellä oikein ehdi/jaksa pyöräillä, kun salit ym vie niin paljon aikaa ja energiaa. Se kaatuilu sensijaan oli ihan faktaa. 😃
Itsekin ajelen tuolla joka viikko. Varmaan menee ensi viikkoon tosin seuraava kerta kun on joku pirun flunssa päällä tällä hetkellä.
Human Traffic
02.04.2016, 10.26
Tää on hyvä ketju! Kepussa tulee lähes viikottain ajettua ja ajoseura kelpaisi. Tänään on tarkoitus tuonne mennä ajelemaan. Kelikin näyttää buenolta.
pturunen
02.04.2016, 15.49
No vattu, kerkesin mennä aamusta lukematta ketjua :)
Jos sää pysyy näin hienona niin menen huomenna uusiksi.
Mää ajelin 28mm rinkuloilla teitä pitkin ja mettä näytti oikein houkuttelevalta. Varsinkin Hakamäentien eteläpuolella oli ihan kesäisen näköistä.
Ehkä huomenna leveämmillä renkailla liikkeelle, mutku mytolookien manaukset näyttää ei-hyvältä. Huutelen aamulla tänne miltä näyttää&tuntuu.
Edith. Ny o se aamu ja eipä ole tänään pusikkopyöräilypäivä. Sokeri-Sakari nääs.
Lauantaina olis tarkotus ajella joskus päivällä polkuja pitkin Pitkäkoski-Laakso-Pitkäkoski. Lähtö Pitkäkosken majalta. Kellonaika vielä vähän auki. Jos joku on kiinnostunut niin huudelkaa täällä ja sovitaan joku aika. Muuten menen omia menojani.
pturunen
08.04.2016, 18.40
Voisin ehkä lähteä, jos nivusvammalta pystyn. Teen tänään pienen tunnustelulenkin. Joka tapauksessa joudun hissuttelemaan.
Voisin ehkä lähteä, jos nivusvammalta pystyn. Teen tänään pienen tunnustelulenkin. Joka tapauksessa joudun hissuttelemaan.
Ajattelin joskus klo 10 lähteä.
Mukavasti tuli kyllä porukkaa vastaan vaikka täältä ei ajoseuraa löytynytkään.
pturunen
09.04.2016, 14.56
Ajattelin joskus klo 10 lähteä.
No höh, en ollut herännyt vielä silloin :)
pturunen
12.04.2016, 16.50
Tänään on tarkoitus mennä Pirkkola-Laakso-Pirkkola -välille pyörimään. Lähtö joskus 17.30-18.00.
Muakin kiinnostaisi liittyä joskus seuraan jos aivan vasta-alkajan seura kelpaa.
Muakin kiinnostaisi liittyä joskus seuraan jos aivan vasta-alkajan seura kelpaa.
Kyllähän sinne kaikki mukaan mahtuu. Tänään oli päivällä porukkaa liikkeellä ihan ruuhkaksi asti kun oltiin parin kaverin kanssa ajelemassa. Hyvä!
pturunen
17.04.2016, 00.39
Koetetaanpa ponnistella nyt joku get together. Me oltiin myös tänään ajamassa Laakson alueella.
Tää on oikein hyvä otsikko, mutta ilman tapaamisaikaa ja -paikkaa menee vähän hukkaan täällä yhteislenkkiosiossa. Esim la klo 10 ja ke klo 18 Ruskeasuon urheiluhallin parkkiksella tms.?
pturunen
17.04.2016, 11.35
Tiedostin jo aloittaessa ketjua tuon ongelman. Jengillä on vaan niin erilaiset aikataulut, että säännöllisesti fiksattu aika voi olla vaikea toteuttaa (esim. nuo ehdotetut ovat vähän haastavia minulle). ÄmÄl on kuitenkin oikeassa, joku aika pitää fiksata, jotta saadaan toiminta liikkeelle.
Tiedostin jo aloittaessa ketjua tuon ongelman. Jengillä on vaan niin erilaiset aikataulut, että säännöllisesti fiksattu aika voi olla vaikea toteuttaa (esim. nuo ehdotetut ovat vähän haastavia minulle). ÄmÄl on kuitenkin oikeassa, joku aika pitää fiksata, jotta saadaan toiminta liikkeelle.
Kannattas varmaan ehdottaa sitä aikaa...:cool::cool::cool:
Juu joku vaan, niin kyllä se siitä pikkuhiljaa lähtee. Pääasia, että hyvä aloite ei hyydy. tsemiä!
Lakuduunaa
01.05.2016, 12.11
Pari hidasta lähtee Vantaanlaakson K-kaupalta etelän suuntaan klo. 12.45
Tulevana lauantaina (7.5) olisin keskuspuiston nurkilla ja jos joku paikallinen on lähdössä lenkille ja haluaisi näyttää parhaat polut, niin voisin lyöttäytyä seuraan. Hyvin tekninenkin maasto käy ja ajoaikaa jotain 3+h? about 9-12 paikkeilla lähtö ja mukaan voisin lähteä esim.Pitkäkosken ulkoilumajalta.
RosenBaum
24.10.2016, 17.27
Terve. Itselläni on fätti ja aIka usein tulee käytyä keskuspuistossa tai jossain muualla. Seura olis kans tosi jees vaikka jos jollain olis kans fätti. Kunto sillai semi huono, koska nykyisen kesän aikana on tullu aika vähän fillairoitua. Mut kyl se kunto siitä äkkii tokenee. Mut tosiaan tuun jonkun mukaan tai joku mun mukaan.
Terve. Käyn paljon suhailee keskuspuistossa, mut ajoseuraa ei tahdo löytyy ja reitit hakusessa edelleen. Mielelläni lähen porukalla ajaa. Täpärillä ajelen, ni mieluiten polkuja ja rymistelyy. Tulevana viikonloppuna ajaa?
Minä voisin lähteä tänään näyttämään polkuja 12-18:00 välillä. Ajoni on enemmän alamäki/tekniikkapaikka painotteista, tasaset ja ylämäet tulee ajeltua aika rauhaksiltaan. Lisäksi välillä tulee jäätyä speksailemaan vaikeampia kohtia, eli mitään kauheata xc-sykkimistä ei ole odotettavissa. (Eikä nyt kuitenkaan ole pakko ajaa mistään huimailuista, katotaan kiertoa sitten jos tuntuu pahalta, joko sinusta tai minusta :)) Vähän otti oikea lapa eilen osumaa, joten se varmaan rauhoittaa pahimmat hurjastelut tältä päivältä=) Lähtöpaikka joko Pirkkola tai Pitkäkoski, anyone?
Moro. Mä voisin lähtee tänää mukaan! Pitkäkoski on mulle 10 min. matkan päässä, ni jos näkis siinä majalla vaikka 16.30?
vBulletin® v4.2.5, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.