Näytä tavallinen näkymä : Paras tapa matkustaa pyörälaukun kanssa Milanon Malpensan kentältä Gardajärvelle?
Millä olette tuon välin kulkeneet, kun pyörälaukku on ollut mukana? Juna voisi ilmeisesti olla yksi vaihtoehto, mutta Gardalla joutuu joka tapauksessa vaihtamaan taksiin, kun kohde on Malcesine. Googlailin jotain taksifirmoja, mutta aika hintavalta vaikutti, kun pitäisi olla tilataksi, koska on meitä on kolmen hengen seurue ja kaikilla pyörälaukut mukana.
okahkonen
08.04.2014, 21.55
Noin yleisesti ottaen pyörälaukun kanssa liikuttaessa vaihtoehdot ovat joko vuokra-auto tai hotellin noutokyyti semmoisella autolla johon kassit mahtuu, tai missä on kärry mihin kassit mahtuu.
Coasting
09.04.2014, 07.58
Itse aina ottanut tuolta vuokra-auton.
Mutta kolme fillaria vaatii aika ison auton joka vaikeuttaa hommaa.
Nämä (http://www.bikeshuttletorbole.com/index_eng.php) nyt ainakin mainostavat "Airports and Train Station Transfereita (http://www.bikeshuttletorbole.com/servizio_taxi_eng.php), hinnoista ei mitn hajua, mutta jos rahalla saa...
Veneilijä
10.04.2014, 18.06
Noin yleisesti ottaen minusta miellyttävämpää eikä edes kalliimpaa on lentää Mynkkylään ja vuokrata sieltä auto. Trentoon max. 4 tuntia ja Malcesineen tunti lisää.
okahkonen
10.04.2014, 21.33
Noin yleisesti ottaen minusta miellyttävämpää eikä edes kalliimpaa on lentää Mynkkylään ja vuokrata sieltä auto. Trentoon max. 4 tuntia ja Malcesineen tunti lisää.
Jos tolle linjalle lähdetään, niin on sekä miellyttävämpää että ei edes kalliimpaa valita Italiassa mikä tahansa muu kohde kuin Gardajärven rannat..
Minä jätin viime kesänä pyörälaukun Malpensan kentän läheiseen hotelliin säilytykseen ja ajoin Gardalle. Viiden viikon jälkeen palasin samaiseen hotelliin, pakkasin fillarin laukkuun ja sitten suihkarilla kotiin.
Vuonna 2004 Kentältä Gardalle Rivan kylään Bussi-juna-bussi toimi hyvin molempiin suuntiin. Kahden hengen ryhmä fillarilaukkujen kanssa..
NinjaSamu
15.04.2014, 01.21
Samaa pohdiskeltu, tosin Canazeihin kun on tota hissivalikoimaa vähän enempi kuin gardalla. Bussikuljetukset venetsiasta vaikuttaa ihan kohtuuhintasilta, tietoa on ihan mahoton ettiä kun italiassa ei näemmä ole vielä internettiä.
Oma lähestymistapani olisi selvittää mihin ja miten pyörälaukut voi jättää lentokentällä ja ajaa se n. 100 km Gardalle.
okahkonen
15.04.2014, 15.39
"Left luggage Malpensa"?
Sent from my iPhone using Tapatalk
Kiovan Dynamo
15.04.2014, 16.29
Jos pitää päästä pienillä kustannuksilla, niin junaan vaan kyytiin ja siitä bussilla Gardalle. Ette varmasti ole ensimmäisiä, jotka tuolla välillä roudaavat pyöriä. Jos taas ei ole niin justiinsa rahankulun kanssa, niin onhan se vuokra-auto vähän pirun kätevä muutenkin kamojen roudaamisen kanssa. Ja sitäpaitsi vieraissa paikoissa auton ajaminen on yleisesti ottaen melko hauskaa sekin, ainakin vaihtelua kotimaiseen köröttelyyn.
vähän off topic - mutta kannattaa ajaa Passo di Valentinon nousu Avio-nimisen kylän kohdalta ylös, fillarimatkan päässä Malcesinesta
vBulletin® v4.2.5, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.