Kirjaudu sisään

Näytä tavallinen näkymä : JensonUSA.com



lai
19.01.2011, 17.27
En ainakaan löytänyt tästä putiikista omaa topiccia, joten pistetään uusi pystöön.
Kommentteja tästä putiikista: http://www.jensonusa.com/

Itse on tullut tilattua tavaraa kaksi kertaa. Rahdit tuolta maksaa kohtuullisesti, joten mitään superpainavaa ei kannata tilata. Ensimmäisellä kerralla oli paketin arvo rahteineen 88$, ja paketti tuli suoraan kotiin, eikä jäänyt tullipostiin. Toisella kerralla tilaus rahteineen oli 157$, ja jouduin lähettämään ostolaskun Fedexille, mutta sieltä ilmoitettiin ystävällisesti, että ei tarvitse maksaa veroa ja tulleja. Ainakin ennen joulua tuli tuon arvoinen paketti suoraan kotiin. Johtuiko jouluruuhkasta en tiedä.
Nopeasti tulee tavara jenkkilästä kotosuomeen, nopeammin kuin CRC:n parcelforce paketit.

A.M.®
19.01.2011, 18.06
Olen ollut tyytyväinen toimituksiin. Runkoja sekä haarukoita on tullut tilattua muutamaan otteeseen. Niihin tilauksiin kannattaa liittää se oma puhelinnumero, että FedExin kuski osaa varmistaa toimituksen

Marsusram
19.01.2011, 18.09
Vähän liikaa noita harmituksia, että on kova tarjous, mutta:
This item cannot be shipped to Finland. (http://www.jensonusa.com/store/product/BI270B00-Rocky+Mountain+Altitude+70+Rsl+Bike+10.aspx)
Pitäisi olla postilaatikko rapakon takana.
:D

VanhaPate
19.01.2011, 18.12
Pitäisi olla postilaatikko rapakon takana.
:D

http://www.rahtiputki.fi/

drop
19.01.2011, 20.47
Muutaman kerran tilannut ja on melkein nopeampaa kuin Euroopasta. Kerran jäi tulliin.

tero76
19.01.2011, 21.23
Viime viikon maananati-iltana tilasin tangon, ja torstai-iltana oli kotiovella.

Oli vielä kevyempi kuin piti.

janihoo
17.11.2011, 16.38
Tällä viikolla tilaus ja heti seuraavana päivänä soittelivat UPS:ltä ja kyselivät henkilötunnusta tullausta varten. Nyt menee siis UPS:n kautta ilmeisesti tullattavaksi ja alvattavaksi sekä UPS ottaa tästä lystistä kai 13€ lisämaksun.
Olisi kai pitänyt kysyä Jensonilta olisiko toimitus ollut mahdollista järjestää U.S post servicellä, jolloin loppujakelun olisi kai hoitanut Iteljooni. Näin olisi ollut kai edes teoreettinen mahdollisuus välttyä alveilta.
Kyseisessä paketissa ohjainlaakeri niin hyvällä halvennuksella (30€) että toimituskulujen 16€ kanssa oli vieläkin hyvä ostos. Nyt siihen tullee ilmeisesti vielä noin 25€ lisäkustannus.

Isä nitro
17.11.2011, 18.30
Kerran olen tilannut eikä moitteita. Kaikki tuli perille ja hyvissä ajoin.

resti
18.11.2011, 09.00
TIlaus sisään lauantaina, paketti lähti maanantaina liikkeelle ja saapui keskviikkona kotiin. Ei voi valittaa

gts/R
07.06.2012, 12.35
Jensonilta löytyi myynnistä Thulen kattomallin pyöränkuljetusteline, jota Suomen / Euroopan valikoimasta ei syystä tai toisesta löydy. http://www.thule.com/en-US/US/Products/Bike-Carriers/RoofCarriers/594XT-Sidearm

Tilaus maanantaina ja toimitus tänään torstaina. Ei voi kuin ihmetellä miten nopeasti tavara Ameriikasta asti saapuu...

Dalmore
25.10.2015, 16.29
Onko tuoreempia kokemuksia? Onko vieläkin toimiva?

Dalmore
30.10.2015, 16.39
Vastaan itselleni. Hyvin toimii, keskiviikkona tilaus sisään ja tänään paketti tuodaan käteen. Käytän toistekkin jos vanhalta mantereelta ei tarvitsemaani löydy.

alteregoni
26.11.2015, 22.24
Kiva eka kerta. Tavara tuli reilussa viikossa. Tilasin Eastoni M1 napaan laakeri upgrade setin. Hyvin oli pakattu, ja tuli vielä ilman tulleja ym, koska tullaus lapussa oli pelkkä tavaran arvo. :)