PDA

Näytä tavallinen näkymä : Miljoona minuuttia, kauanko poljetaan?



Sivut : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

VesaP
07.12.2007, 11.50
Montako kuukautta(?) menee miljoonan SISÄpyöräilyminuutin kertymiseen! Eli tänne ergometrilla ajetut, spinningtunnilla vietetyt, trainerin päällä hikoillut jne minuutit!

Aloitan eilisellä omalla lyhyellä vedollani:

90

Scottman
07.12.2007, 13.25
Voe voe, kun ei oo noita sisälaitteita, ei voi osallistuu...:(:(

VesaP
07.12.2007, 14.39
Voe voe, kun ei oo noita sisälaitteita, ei voi osallistuu...:(:(

Nooh, ei tähän varmaan muutkaan osallistu joten tää ketju on meikäläisen oma "VesaP:n miljoona minuuttia ergolla olohuoneen nurkassa" ketju kuiteskii...:rolleyes:

JKK
07.12.2007, 14.42
Jos joku polkee kuntopyörää 90 minuuttia ja sanoo sitä lyhyeksi vedoksi niin.... Miten saat aikasi kulumaan? Katsotko telkkaria?

VesaP
07.12.2007, 14.48
Jos joku polkee kuntopyörää 90 minuuttia ja sanoo sitä lyhyeksi vedoksi niin.... Miten saat aikasi kulumaan? Katsotko telkkaria?

Lyhyt mikä lyhyt. :( No, la/su vedetään jo vähintään kolmosia...

Hyvinhän se aika kuluu juurikin vaikka leffan parissa. Eilisen leffana oli "Takaa ajettu" bluray lehva valkokankaalta. Kyllä kelpas poljeskella kun tsiikasi siinä miten pollarit yrittää ajaa indiana jonesiaeikunsorry sitä tohtoria takaa.

Gynis
07.12.2007, 15.34
Miljoona minuuttia yksin ajettavaksi on sellainen loppuelämän projekti. Vaikka vääntäis 3h päivässä niin silti menis yli 15 vuotta.

Joo, 90 min ajan kulutin Michelinin Carbonia eilen. Tämä siis trainerilla.:rolleyes:

VesaP
07.12.2007, 15.58
Miljoona minuuttia yksin ajettavaksi on sellainen loppuelämän projekti. Vaikka vääntäis 3h päivässä niin silti menis yli 15 vuotta.

Joo, 90 min ajan kulutin Michelinin Carbonia eilen. Tämä siis trainerilla.:rolleyes:

Eli:

90+90 = 180

Tästä on hyvä jatkaa. Uupuu enää 999820 minuuttia. :D

vema60
07.12.2007, 19.33
Pitikö nyt tätä kejua varten virittä pyörä Täxiin kiinni. Rengaskin pitäis vaihtaa.
*miettii*
ei vielä tänään. Jospa ottais vähän olutta.

Pyöräkaistapää
07.12.2007, 20.06
Lasketaanko mielikuvaharjoittelu?

Scottman
07.12.2007, 22.52
Miljoona minuuttia yksin ajettavaksi on sellainen loppuelämän projekti. Vaikka vääntäis 3h päivässä niin silti menis yli 15 vuotta.

Mutta VesaP taitaa olla sen verran kova kaveri, et polkee sen 6h päivässä, ni ei mee kun 7,5vuotta. Eikös asia oo näin?:D:)

Sti
08.12.2007, 13.52
180+50=230

Tupe
08.12.2007, 15.52
Spinninkiä tms:

230 + 60 + 50 = 340 min

Talisker
08.12.2007, 17.41
Spinning90:ssä noin tunnin mäki:
340 + 90 = 430

R.A.
08.12.2007, 18.16
40min rullilla.

430+40=470

kanttiinin tollo
08.12.2007, 20.25
88min rullilla.

470+88=558

VesaP
08.12.2007, 22.04
3 tuntia ergolla

558 + 180 = 738

Kone
08.12.2007, 22.56
3min trainerilla.. sitten riitti. ei vaan pää kestä tollasta. Mielummin hölkkään vesisateeseen.

738+3=741

R.A.
09.12.2007, 23.47
90min rullilla.

741+90=831

Lasse
10.12.2007, 10.09
Lista tarpeeseen...:D
831+90= 911 (eilen)

Sti
10.12.2007, 18.20
911+30=941

Reino Hoo
10.12.2007, 18.26
941 + 60= 1001 min

VesaP
11.12.2007, 06.42
2 tuntia ergolla eilen illalla

1001 + 120 = 1121

mikk-o
11.12.2007, 07.53
1121+30=1151

kanttiinin tollo
11.12.2007, 10.27
Tunti takaperin pientä aamurullailua. 1151+53=1204

R.A.
11.12.2007, 15.46
Eilen 2h rullilla.

1204 + 120 = 1324

StantheMan
11.12.2007, 20.15
1204 + 120 = 1324

1324 + 40 min traineria = 1364

Pekka L
11.12.2007, 20.35
Montako kuukautta(?) menee miljoonan SISÄpyöräilyminuutin kertymiseen!
Eikös miljoona minuuttia tee reilut 23kk ja 4pv:seko:

Lasse
11.12.2007, 20.35
1324 + 40 min traineria = 1364
1364+240=1604

Talisker
12.12.2007, 19.50
AamuSpinning:
1604+60 = 1664

Lasse
12.12.2007, 21.03
AamuSpinning:
1604+60 = 1664
1664+90=1754

apartanen
12.12.2007, 21.29
1754+20+20=1794 mikäli alkulämmittely kuntopyörällä lasketaan.

StePe
12.12.2007, 22.52
1 h rullilla
1794+60=1854

VesaP
13.12.2007, 06.31
Ergoilua eilen illalla olohuoneen nurkassa:

1854 + 120 = 1974

Singer
13.12.2007, 21.57
30min rullia, on ne vaikea ajaa vieläkin ja se kunto...:o
1974 + 30 = 2004

Hikinen peesaaja
13.12.2007, 22.14
2004 + 75 (lounas) + 135 (illallinen) = 2214

SalsaMisu
14.12.2007, 19.29
Tunti takaperin ...

Millä kadenssilla ? :p
heh heh :D

Lasse
14.12.2007, 19.39
2004 + 75 (lounas) + 135 (illallinen) = 2214
Tänään ei kerennyt kuin hätäset 30 min ajamaan kun oli käyntiä kivan näköisen laki oppineen luona:D
2214+30=2244 min

Hikinen peesaaja
14.12.2007, 20.33
2244 + 60 (lounas) = 2304 min

Talisker
14.12.2007, 22.28
Eilinen KanuunaSpinning:
2304 + 60 = 2364

Vai voisiko panna 27 x 60 = 1620min, kun meitä oli 27 kanuunaa?

VesaP
14.12.2007, 22.54
2364 + 180 = 2544

lindeju
15.12.2007, 00.41
2364 + 180 = 2544
Ihan vaan väliaikatietona: olette nyt polkeneet 0.2544% tavoitteestanne. Pikaisesti laskien tällä vauhdilla urakka päättyy huhtikuussa 2016.

kanttiinin tollo
15.12.2007, 09.26
Millä kadenssilla ? :p
heh heh :D

Max kadenssilla tietenkin. ;)

Gynis
15.12.2007, 13.24
Äsken kaks ja puol tuntii trainerilla keskellä olohuonetta.:cool:

2544 + 150 = 2694

Talisker
15.12.2007, 15.10
Spinning 90, 25 ajajaa.

2694 + 90 = 2784

mk
15.12.2007, 15.14
Laitetaas tännekkin oma hetki sitten tekemäni trainerilenkki. Ei ollut edes hirveen tylsää, kun katseli TopGearia samalla :eek:
2784+38 = 2822

Reino Hoo
16.12.2007, 13.04
Tänään trainerilla:

2822 + 30= 2852 min

järppä
16.12.2007, 17.32
Ergolla -

2852 + 45 = 2897 min

Talisker
16.12.2007, 17.50
JouluSpinning 120 min x 35 ajajaa = 4200 min...
Paljon tuli lämpöä saliin :)
No, jos nyt panis kuitenkin vain omat minuuttinsa:
2897 + 120 = 3017 min.

Hikinen peesaaja
16.12.2007, 21.34
3017 + 155 = 3172 min

VesaP
16.12.2007, 21.55
3172 + 195 = 3367

R.A.
17.12.2007, 23.45
Eilen 3h rullia.

3367+180=3547

VesaP
18.12.2007, 09.56
Eilen 3h rullia.

Teretulemast oikeanmittaisten sisälenkkien pariin! Kolmonen on semmonen nöösin ja vakiovieraan raja. :D

Edit: Kolmonen sisällä siis. Ulkona voisi vitosta pitää vastaavana raja-arvona. Sisällä vitonen on Äijä raja. Ulkona kasi.

järppä
18.12.2007, 12.39
Teretulemast oikeanmittaisten sisälenkkien pariin! Kolmonen on semmonen nöösin ja vakiovieraan raja. :D

Edit: Kolmonen sisällä siis. Ulkona voisi vitosta pitää vastaavana raja-arvona. Sisällä vitonen on Äijä raja. Ulkona kasi.

Nyt menee jo vähän aiheen sivuun, mutta nöösin on kuitenkin pakko kysyä kuinka tiukat säännöt ovat - saako esmes pitää pisutaukoja tai vaikkapa vaihtaa dvd:n polkemisen lomassa? :seko:

Nimimerkillä kolmonen sisällä vielä kokeilematta :D

VesaP
18.12.2007, 15.06
Nyt menee jo vähän aiheen sivuun, mutta nöösin on kuitenkin pakko kysyä kuinka tiukat säännöt ovat - saako esmes pitää pisutaukoja tai vaikkapa vaihtaa dvd:n polkemisen lomassa? :seko:

Nimimerkillä kolmonen sisällä vielä kokeilematta :D

Jos ei kolmosta jaksa polkea pissimättä niin nöösistatus on selviö. Mutta eiköhän se silti sallita, kuten myös dvd:n vaihtaminen. Olenhan tuohon jälkimmäiseen syylistynyt itsekin enkä ole silti treeniä kahdeksi eri treeniksi laittanut. :D

Tervetuloa vaan kolmos-kerhoon sit jos siltä tuntuu. Siinä sentään jonniinverran jäseniä on, mutta nelos ja vitoskerhot alkavat vissiin olla jo aika marginaalisen ydinjoukon eliittiryhmiä. :D

TimoF
18.12.2007, 15.52
eikupperkl, tää olikin jotain trainerijuttuja..komento takasin :o

R.A.
18.12.2007, 18.04
Tervetuloa vaan kolmos-kerhoon sit jos siltä tuntuu. Siinä sentään jonniinverran jäseniä on, mutta nelos ja vitoskerhot alkavat vissiin olla jo aika marginaalisen ydinjoukon eliittiryhmiä. :D

Vitoskerho on siis vielä saavuttamatta (neloskerhoon pääsy tapahtui eräänä rankkasateisena kesäpäivänä ;) ), ja taitaa saavuttamattomana pysyäkin hyvän tovin :D

Reino Hoo
18.12.2007, 21.11
Eilen 3h rullia.

3367+180=3547

3547 + 40= 3587 min

Lasse
18.12.2007, 21.53
3547 + 40= 3587 min
En ole ehtinyt päivitellä sori..joten koottuna.
3587+60+120+240=4007

Talisker
18.12.2007, 22.21
27 x 60 = 1620min KanuunaSpinningissä.
Tähän kuitenkin taas vain:
4007 + 60 = 4067 min.

VesaP
19.12.2007, 09.19
240

http://www.fillarifoorumi.fi/forum/images/icons/icon14.gif

Talisker
19.12.2007, 11.00
AamuSpinning:
4067 + 60 = 4127 min

Lasse
19.12.2007, 21.55
AamuSpinning:
4067 + 60 = 4127 min
Tänään ajeltu reipasvauhtinen tunti eli..
4127+60=4187
(pitänee ensi kerralla ajaa 3min yli tavoitteen:rolleyes:)

kanttiinin tollo
19.12.2007, 23.04
4127+60=4187
(pitänee ensi kerralla ajaa 3min yli tavoitteen:rolleyes:)

No ei tarvi enää.

4187+72=4259

Ja oli kyllä harvinaisen tylsää puuhaa tällä kertaa. Rupes nukuttamaan jo rullien päällä ollessa prkl.

Sanotaan, että ne todelliset rullilla pyöräilijät vetävät tarpeen vaatiessa jopa 12h.. :eek: ...ja tämä legenda kaiketi ihan tottakin.

R.A.
20.12.2007, 11.37
Sanotaan, että ne todelliset rullilla pyöräilijät vetävät tarpeen vaatiessa jopa 12h.. :eek: ...ja tämä legenda kaiketi ihan tottakin.

Joo-o, sieltä Borgin suunnalta tuon tempun tehnyt karpaasi löytyy...

Singer
21.12.2007, 01.39
4187 + 26 = 4213

VesaP
21.12.2007, 09.55
Sanotaan, että ne todelliset rullilla pyöräilijät vetävät tarpeen vaatiessa jopa 12h.. :eek: ...ja tämä legenda kaiketi ihan tottakin.

Offtopiccia vähän asian tiimoilta:

Liekö noi rullat ollut ihan vastuttomat tekniikkarullat vai oliko pyörityksessä jotain vastusta? Jos ergolla haluaa vetää jonkun "mega"suorituksen niin paljonko pitää vastusta olla vähintään kokoajan, 100 wattia? Jollain 20 watillahan vauvakin jaksaa pyörittää vaikka viikon jos vain pysyy hereillä satulassa. Montako tuntia pitää 100 watilla veivata jotta ilkee mennä ennätystehtaaseen hikoilemaan ensitalvena? 24h? Ja saako noissa pitää 5 minuutin tauon jokaista ajotuntia kohden? Eikös joku moinen sääntö päde niihin Guinnesin ennätyskirjan pitkiin ennätyksiin, 5min lepoa jokaista suoritustuntia kohden?

Kone
21.12.2007, 13.35
Hvä vesa, en usko, että kukaan on tehnyt tollasta ennätystä. Aijästä tulee elävä legenda! Ne on harvassa jokka tollasiin ergo sessioihin kykenee!

VesaP
21.12.2007, 13.54
Hvä vesa, en usko, että kukaan on tehnyt tollasta ennätystä. Aijästä tulee elävä legenda! Ne on harvassa jokka tollasiin ergo sessioihin kykenee!

En mie vielä minnekään ole menossa kunhan spekuloin että mitkä speksit pitää olla jotta "ennätys" olisi jotenkin mitattavissa. 11 tunnin pyörälenkit on jo koettu. 20 tuntia ajettu pakulla putkeen läpi euroopan ym. Miksei menis 24 tuntia kuntopyörääkin jos ei tartteis VK tehoilla ajaa... :D Takamus tykkäis ainakin, ja polvet. Toisaalta, tutumpaa se olis kropalle istua 24 tuntia pyörän päällä kuin painaa jäykkää kaasua jalka tönössä 20 tuntia putkeen. :rolleyes:

Edit: Kuka tahansa Pariisi-Brest kuski ajaisi varmasti helposti tuommosen 24h ergolla jos vain pää kestäisi. StePe? Läheks mukaan paritempoon telkkariin syksyl? :D

R.A.
21.12.2007, 16.56
4187 + 26 = 4213

4213+40=4253


Vapailla rullilla se 12h on vedetty, varmaan välityksiä vaihdellen. Sellanen hyvin kevyt palauttava pyörittely rullilla on tehoissa ~100w, polkijasta riippuen toki. Mulla se on noilla kieppeillä. Enivei, sadalla watilla päivän jauhaminen ergolla tai rullilla olisi todellakin kunnioitettava suoritus! :D

Lasse
21.12.2007, 20.30
4253+120=4373

Singer
21.12.2007, 21.40
4373 + 60 = 4433

StePe
21.12.2007, 22.43
4433 + 75 = 4508

Kuka tahansa Pariisi-Brest kuski ajaisi varmasti helposti tuommosen 24h ergolla jos vain pää kestäisi. StePe? Läheks mukaan paritempoon telkkariin syksyl? :DEi tuollaista 24 h sessiota kyllä pää kestä. Äsken 75 min rullilla oli ihan riittävä kärsimys (keskiteho n. 200 W keskinopeudella 56,5 km/h) - trainerilla tai ergolla voi ehkä pyöritellä vähän kauemmin, kun ajoasennon vaihtelu on paljon helpompaa. Ei ole tullut koskaan kokeiltua pienellä teholla - pitkät lenkit on kuitenkin ajettava ulkona ihan mielenterveydellisistäkin syistä (vähän yli 3h taitaa olla pisin trainerilenkki ja sellaista ei voi ajaa, jos ulkona on edes puolisiedettävä keli).

Tupe
22.12.2007, 07.45
Spinningiä eilen:

4508 + 50 = 4558

R.A.
22.12.2007, 14.56
4558+90=4648

kanttiinin tollo
22.12.2007, 18.06
Juu, vapailla rullilla se 12h. Ja ainakin yksi tauko rengasrikon vuoksi.

Mutta, mutta... teillä poijiilla on jo laskut sekaisin täällä näköjään.. hidastaa tavoitteeseen pääsyä kun aina välillä jättää muutaman minuutin pois, vai oliko jo liian lähellä miljoonaa? :D

Hikinen peesaaja
22.12.2007, 21.03
4648 + 60 = 4708

järppä
23.12.2007, 17.45
4708 + 100 = 4808

R.A.
23.12.2007, 22.24
4808+35=4843

Hikinen peesaaja
24.12.2007, 14.09
4843 + 95 (eilen) + 60 (tänään) = 4998

Pyöräily on kiva laji :)

Reino Hoo
24.12.2007, 14.45
4998 + 40 (eilen)= 5038

R.A.
24.12.2007, 17.43
5038+90 aattorullailut = 5128

Lasse
25.12.2007, 00.58
Ollut tässä parisen päivää palauttavaa harrasteleua kinkun ja muiden maallisten ilojen kanssa.
Olisi kuitenkin korkea aika keskittyä siihen asiaan eli treeniin kun se luvattu viimoinen peesi sija Porvoon ajoissa lähestyy ja näyttää siltä että vain misu on veto apuna kun kisukin sairastaa:(.
No onhan taas tuo Vesakin omalta palstaltaan luistanut hym,,
Ehkä vielä huomenna huilitaan mutta sitten onkin korkea aika ryhdistäytyä... Tällainen peli ei vetele:mad:...
:D:D

Hikinen peesaaja
25.12.2007, 14.12
5128 + 55 = 5183

järppä
26.12.2007, 19.26
5183 + 30 = 5213

Gynis
26.12.2007, 20.09
5213 + 122 = 5335

R.A.
27.12.2007, 14.26
5335+150=5485

Gynis
27.12.2007, 18.23
Törkee tuuli ulkona joten traineritouhuiks meni taas tänään.
Simpsoneita tuli sit tsiigattua kait 5 jakson verran.

5485 + 131 = 5616

mk
27.12.2007, 18.36
5616+50 = 5666

Hikinen peesaaja
27.12.2007, 21.33
5666 + 75 (aamu) + 115 (ilta) = 5856

Lasse
27.12.2007, 23.19
5666 + 75 (aamu) + 115 (ilta) = 5856
koska olen ollut niin tuhma joulun alla ja vaan porsastellut ja nautiskellut elämästä, tänään annoin itselleni kunnon rangaistuksen...piiskaa ja taas piiskaa...:(
Pientä pööräilyä trainerilla 6h23min yhteen pötköön (ei edes pisu taukoa)
4h alueella 122-151 (rasva palaa) ja sitten isompaa pykälää silmään 2h23min alueella 162-181 kunnes ei enään pystynyt pitämään alle 181:den
(käsivarretkin jo turpos koska juotavaa oli riittävästi:seko:)
Oppikohan nyt jotain:eek:.
5856+383=6239

fiber
27.12.2007, 23.32
Jaahas, pistetäänpä nummeroita tännekin, vaikka onkin seinäkellosta katsottua aikaa. Otetaan mukaan vaikka toissapäivä + tänäinen eli

6239 + 160 = 6399, no sanotaan että 6400

mk
28.12.2007, 13.29
6400+97= 6497

Hikinen peesaaja
28.12.2007, 16.17
6497 + 90 = 6587

Lasse
28.12.2007, 22.31
6497 + 90 = 6587
6587+286=6873
In my base endurance 122-151

StePe
28.12.2007, 23.02
6873+105=6978
(kevyttä rullien lämmittelyä)

R.A.
29.12.2007, 00.18
6978+45+45=7068

Hikinen peesaaja
29.12.2007, 15.16
7068 + 60 = 7128

R.A.
29.12.2007, 15.23
7128+120=7248

fiber
29.12.2007, 21.06
7248 + 60 = 7308

Lasse
29.12.2007, 22.04
7308+60=7368
Palauttavaa..

mk
30.12.2007, 15.20
7368 + 63min = 7431
Pääosin pk sykkeellä (~120) ja muutamalla kovempisykkeisellä vedolla (140). Olipas kerranki kivaa trainerin päällä. :eek:

Gynis
30.12.2007, 17.38
7431 + 168 = 7599

fiber
30.12.2007, 23.38
7599 + 28 = 7627

R.A.
31.12.2007, 11.25
7627+45=7672

Hikinen peesaaja
31.12.2007, 17.43
7672 + 80 = 7752

Lasse
31.12.2007, 21.06
7672 + 80 = 7752
7752+150=7902
Alueella 122-151 tämä vuoden viimeinen harjoite.

R.A.
01.01.2008, 21.22
7902+45+180=8127

Lasse
02.01.2008, 18.14
7902+45+180=8127
8127+60=8187
Perusalueella ja siitä sitten 4*ravi täystehoille, 20 s.

Hikinen peesaaja
02.01.2008, 21.04
8187 + 160 = 8347

Tupe
03.01.2008, 10.18
8347 + 50 = 8397

R.A.
03.01.2008, 18.15
8397+110=8507

buhvalo
03.01.2008, 18.59
8507+165=8672

Hikinen peesaaja
03.01.2008, 21.22
8672 + 80 = 8752

Lasse
03.01.2008, 22.33
8752+90=8842

R.A.
03.01.2008, 23.15
8842+35=8877

Lasse
04.01.2008, 20.17
8877+150=9027
PK sykeröillä (vähän virtuaali mäki kaahailua).:)

Hikinen peesaaja
05.01.2008, 17.59
9027 + 70 = 9097

buhvalo
05.01.2008, 18.13
9097+194=9291

järppä
05.01.2008, 20.46
9291 + 242 = 9533.

Lasse
05.01.2008, 21.58
9533+303=9836
PK sykkeellä rasvan polttoo, vielä on joulukuisia jäljellä:(.

buhvalo
06.01.2008, 17.12
9836+210=10046
Päästiin uudelle dekadille.

Lasse
06.01.2008, 22.37
10046+75=10121
Kaahailua fiilisten mukaan:D.

fiber
06.01.2008, 23.28
10121+60 = 10181

VesaP
07.01.2008, 10.10
Eilen illalla:

10181 + 90 = 10271

Edit: Buhvalo vetää kunnon settejä! http://www.fillarifoorumi.fi/forum/images/icons/icon14.gif

Lasse
07.01.2008, 18.05
10271+60= 10331
Palauttavaa ennen huilipäivää:eek:.

Hikinen peesaaja
07.01.2008, 21.02
10331 + 135 = 10466

VesaP
07.01.2008, 22.11
10466 + 105 = 10571

Hikinen peesaaja
08.01.2008, 19.03
10571 + 70 = 10641

auk
08.01.2008, 22.08
10641 + 75 = 10716

Gynis
08.01.2008, 22.29
10716+60+120+60=10956

VesaP
09.01.2008, 11.42
10956 + 0 = 10956

Lasse
09.01.2008, 12.05
10956 + 0 = 10956
:D:D Hitsit iteltä unohtunut näiden kirjaus....:D

DzeiDzei
09.01.2008, 12.22
10956+40=10996

Tupe
09.01.2008, 21.03
10996 + 50 = 11046

Hikinen peesaaja
09.01.2008, 21.19
11046 + 170 = 11216

Lasse
09.01.2008, 23.12
11216+38=11254
Lyhyt mutta vauhdikas...

StePe
09.01.2008, 23.16
11254 + 80 = 11334

buhvalo
10.01.2008, 08.43
11334+140=11474

VesaP
10.01.2008, 08.58
11474 + 150 = 11624

Lasse
10.01.2008, 12.45
11624+75=11699
Sitten ei pariinviikkoon ikävä kyllä trainerilla ajetakkaan kun joutuu Teneriffalle oikeille teille ajamaan (itkee) :(. No toisaalta äkkiä ne kaks viikkoo menee niin pääsee takas...:rolleyes:

järppä
10.01.2008, 21.26
11699 + 150 = 11849

VesaP
11.01.2008, 10.56
11849 + 60 = 11909

järppä
11.01.2008, 16.47
11909 + 120 = 12029

StantheMan
11.01.2008, 19.14
11909 + 120 = 12029

+ 60 = 12089

trentanove
13.01.2008, 18.25
12089 + 30 = 12119

izmo
13.01.2008, 20.05
12089 + 30 = 12119

+360=121479h (asennelenkillä tänään)

muokataan kun ei voi enään poistaa kun joku jo jatkanut mun tunteja... tosiaan en oo lukenu ketjua alusta ja tän päivän tunnit on tullut tosiaan ulkona märässä sohjossa ja räntäsateessa:(

m e r k s
13.01.2008, 21.06
Montako kuukautta(?) menee miljoonan SISÄpyöräilyminuutin kertymiseen! Eli tänne ergometrilla ajetut, spinningtunnilla vietetyt, trainerin päällä hikoillut jne minuutit!
...

Edelliseen viestiin pureutuen (ja yleensäkin), eikö tänne pitäs tulla vain sisällä ajettuja? Tai no, en tiedä miten tämä ketju on edennyt. Pisti vain silmään... :seko:
Jos kuus tuntia jaksaa sisällä, niin nostan hattua!

auk
13.01.2008, 21.09
121479 + 60 =121539

järppä
14.01.2008, 14.08
Ny on tainnu mennä laskut vähän sekaisin :seko: :D

Koitetaan korjata, niin pääse raportoimaan omatkin minuutit:

12119 + 60 (nimimerkki auk) = 12179

12179 + 90 (oma lyhyt veto eilen) = 12269

izmo
14.01.2008, 17.35
Ny on tainnu mennä laskut vähän sekaisin :seko: :D

Koitetaan korjata, niin pääse raportoimaan omatkin minuutit:

12119 + 60 (nimimerkki auk) = 12179

12179 + 90 (oma lyhyt veto eilen) = 12269

laskut on nyt oikein ja en enään tuu tänne häiritseen todennäkösesti:)

trentanove
14.01.2008, 20.08
12269 + 35 = 12304

auk
15.01.2008, 09.35
12304 + 60 + 60 =12424

järppä
15.01.2008, 21.01
12424 +151 = 12575

Hikinen peesaaja
15.01.2008, 22.10
12575 + 140 = 12715

ponu
16.01.2008, 09.27
12715 + 90 = 12805

buhvalo
16.01.2008, 19.52
12805+181=12986

Hikinen peesaaja
16.01.2008, 20.27
12986 + 180 = 13166

Vihtori
17.01.2008, 10.27
13166 + 160 = 13326

Jousi
17.01.2008, 11.27
13326 + 45 = 13371

Hikinen peesaaja
18.01.2008, 18.38
13371 + 105 = 13476

mk
18.01.2008, 19.39
13371 + 105 = 13476 (tämän viikon trainerilenkit 60+75+60)
13476 + 195 = 13671

apartanen
18.01.2008, 20.17
(tämän viikon trainerilenkit 60+75+60)
13476 + 195 = 13671

Hieman nössömpi lisäys, mutta kuitenkin:
13671 + 30 = 13701

auk
19.01.2008, 12.42
13701 + 65 =13766

apartanen
19.01.2008, 14.33
13701 + 65 =13766

13766 + 35 = 13801

ponu
19.01.2008, 18.58
13801 + 60 = 13861

hannupulkkinen
19.01.2008, 19.33
13801 + 60 = 13861
+90= 13951

StePe
19.01.2008, 20.47
+90= 13951
+90=14041

Vihtori
20.01.2008, 10.29
+90=14041

+34 = 14075

järppä
20.01.2008, 20.08
14075 + 90 = 14165

trentanove
20.01.2008, 20.57
14165 + 45 = 14210

Hikinen peesaaja
21.01.2008, 19.54
14210 + 135 = 14345

VesaP
22.01.2008, 11.11
14345 + 60 = 14405

ponu
22.01.2008, 11.19
14405 + 100 = 14505

Vihtori
22.01.2008, 12.41
14505 + 100 + 60 = 14665

Klaara
22.01.2008, 13.26
14665 + 90 + 75 = 14830

SSGT-92
22.01.2008, 20.00
14830 + 43 = 14773

VesaP
23.01.2008, 05.53
14830 + 43 = 14773

Korjaus: 14873

Sidi
23.01.2008, 08.13
14873+700=15573 (7.12.2007-22.1.2008)

auk
23.01.2008, 09.18
15573 + 60 =15633

R.A.
23.01.2008, 16.28
15633 + 1620 = 17253

Edit: Hetkinen...Varmistetaanpa viisaammilta, että lasketaanko sisäradalla tapahtunut ratapyöräily myöskin näihin sisäpyöräilyminuutteihin? Jos kyllä, niin täytyy vielä hieman muokata vastausta :rolleyes: :)

Hikinen peesaaja
23.01.2008, 20.13
17253 + 105 = 17358

Tupe
23.01.2008, 21.19
17358 + 50 = 17408

R.A.
24.01.2008, 10.46
17408+45=17453

Hikinen peesaaja
25.01.2008, 16.06
17453 + 75 = 17528

Sti
26.01.2008, 20.36
17528+45=17573

trentanove
27.01.2008, 16.52
17573 + 60 = 17633

Hikinen peesaaja
27.01.2008, 20.32
17633 + 60 = 17693

hannupulkkinen
27.01.2008, 22.46
17633 + 60 = 17693
+30=17723

Hikinen peesaaja
28.01.2008, 21.15
17723 + 180 = 17903

Vihtori
28.01.2008, 22.22
17903 + 100 = 18003

Hikinen peesaaja
29.01.2008, 21.48
18003 + 85 (aamu) + 140 (ilta) = 18228

auk
29.01.2008, 22.32
18228 + 60 = 18288

Jousi
30.01.2008, 08.39
18288 + 60 + 60 = 18408

VesaP
31.01.2008, 09.41
18408 + 90 = 18498

apartanen
31.01.2008, 12.27
En muistanut eilen illalla, eli 18498 + 90 = 18588

VesaP
31.01.2008, 12.41
En muistanut eilen illalla, eli 18498 + 90 = 18588

Ei se kaima haittaa vaikka eilisiä lukemia tänne naputteleepi. Omatkin minuutit oli eilisiä. Tänään tulee uusia. :D

VesaP
31.01.2008, 22.04
18588 + 105 = 18693

Talisker
31.01.2008, 22.54
Pitkästä aikaa ajamassa KanuunaSpinningin :)
18693 + 75 = 18768

Mikko
01.02.2008, 14.44
18768 + 40 = 18808

Vihtori
01.02.2008, 22.53
18808 + 120 = 18928

Reino Hoo
02.02.2008, 13.47
18808 + 120 = 18928

+ 40= 18968

R.A.
02.02.2008, 14.26
18968 + 760 = 19728

apartanen
02.02.2008, 16.15
19728 + 45 = 19773

ponu
02.02.2008, 18.51
19773 + 107 = 19880

järppä
02.02.2008, 20.42
19880 + 120 = 20000

2%:n välietappi saavutettu vajaassa kahdessa kuukaudessa... menee vielä hetki että ollaan tavoitteessa :D

VesaP
02.02.2008, 22.50
20000 + 120 = 20120

StePe
02.02.2008, 22.54
20120 + 90 = 20210

auk
03.02.2008, 20.41
20210 + 80 = 20290

StantheMan
03.02.2008, 20.48
20210 + 80 = 20290

+45 = 20335

VesaP
04.02.2008, 11.16
20335 + 105 = 20440

StantheMan
04.02.2008, 19.05
+ 40 = 20485


" #213 Tänään, 08:37
Vihtori
Nöösi Liittynyt: 08/2006
Viestit: 10

20545 + 60 (-stanmiehen ylimääräiset 5)= 20600 "


Edit: tässäkään ei osaa olla rehellinen. Tarkoitin kyllä 45 minuuttia. :o

Tupe
04.02.2008, 20.29
20485 + 60 = 20545

Vihtori
05.02.2008, 08.37
20545 + 60 (-stanmiehen ylimääräiset 5)= 20600

Jousi
05.02.2008, 08.44
20600 + 45 = 20645

Lasse
05.02.2008, 11.47
Keuhkoputken tulehduksen taltuttua (köh,köh) viimein ajamaan taas 17 päivän tauon jälkeen:eek:.
20645+92=20737

Reino Hoo
05.02.2008, 17.58
20737 + 40= 20777

VesaP
05.02.2008, 21.20
20777 + 120 = 20897

Hikinen peesaaja
05.02.2008, 21.46
20897 + 185 = 21082

auk
05.02.2008, 22.23
21082 + 60 = 21142

apartanen
05.02.2008, 22.49
Ei tullut tänään kuin 30 minuuttia, eli 21142 + 30 = 21172

Lasse
06.02.2008, 08.32
21172+182=21324

Mikko
06.02.2008, 19.34
+60 = 21384

auk
06.02.2008, 20.57
21384 + 60 = 21444

VesaP
07.02.2008, 14.35
21444 + 100 = 21544

apartanen
07.02.2008, 23.43
Ettei menisin Vesan yksinpuheluksi, ajoin äsken 60 minuuttia ja kivaa oli... todella outoa :seko:

21544 + 60 = 21604

Pitäisi olla kesällä tekniikka nyt sitten hallussa, kun olen tehnyt/kärvistellyt joka treenissä läpi 4x1min yhden jalan poljentoa ja 4x2min nopealla kadensilla (110-140rpm).

Lasse
08.02.2008, 07.34
21604+60=21664

Jousi
08.02.2008, 08.46
21664 + 45 = 21709

apartanen
08.02.2008, 13.59
Ja taas mentiin:

21709 + 90 = 21799

apartanen
08.02.2008, 21.03
Palauttelua 30 min

21799 + 30 = 21829

Lasse
09.02.2008, 14.57
21829+120=21949

StantheMan
09.02.2008, 20.12
21829+120=21949

+ 40 = 21989

Lasse
10.02.2008, 19.38
+ 40 = 21989
Eilen illalla väännetty kevyttä palauttavaa...:)
21989+90= 22079

Reino Hoo
10.02.2008, 22.25
Eilen illalla väännetty kevyttä palauttavaa...:)
21989+90= 22079

+ 25= 22104

ponu
11.02.2008, 11.24
Viikonlopun poljennat:
22104 + 67 + 65 = 22236

R.A.
11.02.2008, 12.12
22236+795=23031

VesaP
11.02.2008, 21.40
23031 + 120 = 23151

mantis
11.02.2008, 21.46
23031 + 120 = 23151

Eks sä vielä aamulla uhonnut ajavasi 3-4 tuntii ;)

-kärmes-
12.02.2008, 00.45
23151 + 90 = 23241

VesaP
12.02.2008, 08.16
Eks sä vielä aamulla uhonnut ajavasi 3-4 tuntii ;)

Voe voe, ottaa silmän käteen ja lukee tarkemmin:

"CC (3-4h) tai Ergo(2-3h)"

Treeni meni ihan spekseihin eilen illalla. Ajetaan siellä eikä valiteta.

mantis
12.02.2008, 09.14
Voe voe, ottaa silmän käteen ja lukee tarkemmin:

"CC (3-4h) tai Ergo(2-3h)"

Treeni meni ihan spekseihin eilen illalla. Ajetaan siellä eikä valiteta.

Käskystä :D (ei ollu tarkotus avautua)

VesaP
12.02.2008, 09.28
Käskystä :D (ei ollu tarkotus avautua)

Nou problemos. Ei olis eka (eikä taatusti viimeinen) kerta kun oma treeni jäisi suunnitellusta lyhemmäksi tai kokonaan väliin "kun ei vaan viitsi" fiiliksen takia joten avautuminen oli tavallaan aiheellinen vaikkakin tällä kertaa turha. :D

Hikinen peesaaja
12.02.2008, 21.29
23241 + 155 = 23396

auk
12.02.2008, 23.54
23396 + 60 = 23456

apartanen
13.02.2008, 00.07
laiskotti joten ei tullut kuin 23456 + 30 = 23486

VesaP
13.02.2008, 12.03
laiskotti joten ei tullut kuin 23456 + 30 = 23486

Ei laiskottanut mutta ei kerennyt minuuttiakaan enempää joten:

23486 + 65 = 23551

Vihtori
14.02.2008, 10.17
23551 + 60 + 60 = 23671

Hikinen peesaaja
14.02.2008, 21.34
23671 + 125 = 23796

Talisker
14.02.2008, 23.21
23796 + 75 = 23871. KanuunaSpinningissä, pitkästä aikaa :)

Vihtori
15.02.2008, 16.55
23871 + 60 + 70 = 24001

Hikinen peesaaja
15.02.2008, 22.08
24001 + 105 = 24106